Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem słuchawek RS1 ze stajni Grado (mam też SR325 a zaczynałem od SR80 więc ta linia jest mi znana). Słuchaweczki są świetne, mam jednak wrażenie że nie wykorzystuję w pełni ich potencjału.
Stąd moje pytanie - rozglądam się za wzmacniaczem słuchawkowych (najlepiej ze zintegrowanym DAC, przynajmniej z wejścim USB 24/96). Wiem, że te słuchawki są dość mocno zalezne od współpracującej elektroniki, może ktoś z Was ma już przetestowaną jakąś konfigurację.
Myślę o: Audiolab M-dac, Mytek Stereo 96 dac, Burson HA160D lecz kompletnie nie mam pojęcia jak to zagra z Grado. Sprzęt nowy kwota max 5 TPLN.
Muzyka: jazz współczesny, classical, progressive rock.
Źródło: komputer dedykowany tylko do zastosowań audio, JRiver, pliki flac (w tym spora kolekcja 24/96 i 24/192).
Proszę o podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
gratuluję wyboru słuchawek, moim zdaniem jeden z lepszych modeli Grado.

Wybór zależy od Twoich preferencji. Grado przy nieprowidłowej konfiguracji zagra bardzo ostro, męcząco, co w przypadku słuchawek jest nie do zaakceptowania. Sugerowałbym napewno posłuchać systemu opartego na przetworniku ze wzmacniaczem Burson HA-160D. Audiolab moim zdaniem będzie ustępował jakością chociażby urządzeniu Burson pod względem wzmacniacza słuchawkowego, przetwornik jest bardzo dobry.
Drugą moją propozycją jest przetwornik ze wzmacniaczem słuchawkowym NuForce DAC-100. Biorąc pod uwagę jakość dźwięku, cena jest bardzo atrakcyjna.
Trzecią propozycją byłby zestaw złożony ze wzmacniacza hybrydowego Canor TP10 oraz przetwornika M2Tech Evo DAC + M2Tech HiFace Two. Jest to konfiguracja bardziej złożona, jednak moim zdaniem bardzo konkurencyjna do dwóch powyżej.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, dajemy oczywiście możliwość bezpłatnego wypożyczenia urządzeń do testów, co gwarantuje komfortowy wybór systemu, najbardziej odpowiadającego wymaganiom.
W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...