Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500zł


vinyl

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się poradzić w sprawie doboru jakiegoś sprzętu do słuchania muzyki. Po użytkowaniu przez około 10 lat miniwieży chciałbym w końcu mieć coś lepszego. Budżet jak w tytule tematu do 1500zł, także na pewno będą to klocki używane. Pokój 3m x 4m, rodzaj muzyki to hip hop, rap. Muzyki słucham bardzo często z komputera, w sumie z konieczności bo w miniwieży padł laser, dlatego teraz chciałbym zakupić wzmacniacz i odtwarzacz CD, bo płyty na półce tylko się kurzą. Chociaż podłączenie do komputera też jest dla mnie ważne, do filmów etc. Czytając różne tematy na forum zastanawiałem się nad kolumnami podłogowymi, ale teraz sam nie wiem czy nie za małe pomieszczenie do takiego rodzaju kolumn. Proszę o pomoc, bo nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Rozumiem, że interesuje Cię zestaw składający się z kolumn, wzmacniacza i odtwarzacza cd. Co do kolumn; w pomieszczeniu o powierzchni 12 m2 wystarczą w zupełności kolumny podstawkowe. Jednak najlepiej będzie postawić takowe na standach, więc miejsce będzie potrzebne, jak na podłogówki prawie. Można też ustawić je na komodzie i jakoś sprytnie odizolować (w przypadku jeśli nie ma szans na inne rozwiązanie). Więc zastanów się i napisz jakie wybierasz, to czegoś poszukamy.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie taki zestaw mam zamiar złożyć. Tylko w pokoiku mam tylko małe biurko które mieści lampkę, 3 książki i więcej nie ma na nim miejsca, więc w grę wchodzi tylko postawienie kolumn na podłodze. I tu trochę nad tym myślałem czy lepiej rozdzielić pieniądze na kolumny podstawkowe i standy czy jednak wydać całą przeznaczoną kwotę na kolumny podłogowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz miejsce na podłodze, to super. Możesz postawić i podłogówki i podstawki na standach.
Odnośnie decyzji co do kolumn, czy to mają być podłogowe, czy podstawkowe, powiem tak. Pokój 12 m2 to pomieszczenie w którym najodpowiedniejsze, będą solidne monitory. Na upartego można postawić podłogowe, ale to troszkę za mały pokój na podłogowe kolumny. Dlaczego tak mówię ?
Mieszkam obecnie w bloku i w pokoju o pow. 12 m2 stoi mój zestaw. Żeby było ciekawiej, kilka miesięcy temu zmieniłem kolumny podstawkowe (Canton Quinto 520), na podłogowe (Infinity Kappa 7.2i), dość mocne. Trafiła się okazja, a że moje przyszłe lokum, będzie dysponowało salonem ok. 34 m2, postanowiłem kupić na zapas.
Efekt ?
Super, kolumny są piękne i grają wyśmienicie, ale w salonie 6x4, gdzie muszę je targać na weekend, a nie w moim 12 m pokoiku. Pokój jest tak zaadoptowany, że nie mam szans, ustawić odpowiednio kolumn, co w efekcie odbija się zbyt ,,dusznymi,, niskimi tonami i braku przestrzeni w brzmieniu. Poprzednie monitory sprzedałem, ale mam jeszcze monitory aktywne, których czasem używam (Mackie mr5).
Wniosek ?
Jeśli, docelowo Twój zestaw ma pracować w pokoju o pow. 12 m2, dobrze zastanów się nad wyborem odpowiednich kolumn. Szczerze polecam monitory. Dokupisz do nich standy, w całości będzie się to prezentować efektownie, a zagra efektywnie.
Oczywiście wybór należy do Ciebie icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zależy mi na tym żeby słuchać muzyki z przyjemnością, a nie z dudnieniem powodującym ból ucha i głowy. A też nie mam na celu trząść szklankami w kuchni obok ani szybami w drzwiach. Czasem zdarzy mi się trochę głośniej coś puścić ale to bardziej sporadycznie. Więc chyba postawie na podstawkowe, chociaż nie miałem nigdy z takimi do czynienia. Tylko teraz co konkretnie?


Edit:
Poszperałem trochę, poczytałem i znalazłem dwie opcje:
1. Monitor Audio M2
2. Wharfedale Diamond 10.1

Tylko teraz przydałby się jakiś komentarz do tych propozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Monitor Audio i Denon, będzie ok. Przy rapie, raczej jest potrzebny dynamiczny zestaw, a ten Denon to wzmacniacz z wykopem (choć Onkyo, to też raczej ,,agresywna,, maszyna). Z tymi kolumnami poradzi sobie bez problemu.
Czy zastanawiałeś się nad standami ?

Szkoda, że nie ma już dostępnych Infinity rs3000. Wcześniej były za 600 zł ze standami w komplecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wzmacniacz raczej byłby Onkyo, a odtwarzacz CD Denona, bo wzmacniacz Denona jest trochę za drogi jak na mój budżet, właśnie ze względu na to że dojdą do tego jeszcze podstawki, kable głośnikowe... Chociaż zastanawiam się jeszcze nad tym żeby kupić wzmacniacz Denona i jakiś czas przeboleć bez podstawek pod kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe podliczenie co i za ile i wyszło mi że na kolumny i standy jestem w stanie poświęcić 1000 zł, tylko teraz kwestia poszukania czegoś odpowiedniego. Ale sam nie wiem czy na początku lepiej zadecydować jakie kolumny dokładnie, a później dobrać pod nie resztę? Czy to nie ma raczej reguły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to odpowiednie kolumny, do Twoich upodobań. Są dynamiczne, z miękkimi, ale mocnymi niskimi. Powinieneś być zadowolony.
Myślę, że powinny dobrze zagrać z Denonem, lub Onkyo. Nie jestem tylko pewien, czy zmieścisz się w budżecie. Jak dobrze pamiętam, to ostatnio widziałem te kolumny w cenie ok 1000 zł. Dodatkowo, do tych kloców obowiązkowo będziesz potrzebował solidnych standów. To są masywne i dość spore gabarytowo monitory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upatrzyłem sobie jedne Paradigm'y, najwyżej postawie je tymczasowo na biurku a standy dokupię jak dozbieram pieniądze. Tylko teraz takie pytanie, bo w sumie to dość uszczupli mój budżet, więc czy różnica między wymienionym w temacie wzmacniaczem Denona a Onkyo jest warta dopłacenia prawie 200zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam. Trochę czasu minęło od założenia tego tematu no i udało mi się znaleźć coś z czego jestem bardzo zadowolony, mianowicie kolumny Paradigm Monitor 3 i wzmacniacz Onkyo Integra A 8450 i teraz szukam jakiegoś odtwarzacza CD, który by dobrze współpracował. Mam do wydania na niego ok 250 zł. Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...