Skocz do zawartości

Kolumny Paradigm 9v7 wrażenia z odsłuchów


Modziu

Recommended Posts

Witam

Posiadam te kolumny od 3 miesiecy . Graja wraz ze wzmacniaczem HK 980 . Pokój 4,5 m x 3,5 m.Zakładam temat bo mało jest informacji w necie na temat tego sprzetu . Jakie macie wrazenia z odsłuchów , czym są napedzane w Waszych systemach , jakich kabli używacie (podwójne połączenie , czy pojedyncze) .Ja np zauważyłem że sa bardzo wrazliwe na zmiane kabli i z tym mam najwiekszy problem , bo albo mam super basik i jazgotliwe wysokie albo czysciutkie wysokie a cienki bas . Moze komus sie udało dobrac kabelek do tych kolumn .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
sądzę że problem leży przede wszystkim po stronie wzmacniacza. Kolumny Paradigm Monitor 9 v.7 to bardzo dobra, udana konstrukacja, która przy dobrej konfiguracji jest w stanie zapewnić równy, dobry dźwięk.
Spróbuj najpierw wypożyczyć sobie np. wzmacniacz NAD C326BEE i zobaczysz jak to się zgra, jak duża będzie różnica.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie przypasowało w tym zestawieniu ponieważ miałem harmana HK3490 i wcześniej 970 (poprzednik 980) i oba grały bardzo solidnie w niskich rejestrach z różnymi kolumnami taniej i średniotaniej maści a wysokie tony na pewno nie były kujące
moja rada jest taka jak kolegów - posłuchaj z inną elektroniką
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
sądzę że problem leży przede wszystkim po stronie wzmacniacza. Kolumny Paradigm Monitor 9 v.7 to bardzo dobra, udana konstrukacja, która przy dobrej konfiguracji jest w stanie zapewnić równy, dobry dźwięk.
Spróbuj najpierw wypożyczyć sobie np. wzmacniacz NAD C326BEE i zobaczysz jak to się zgra, jak duża będzie różnica.




Ale gdzie mogę wypożyczyc taki wzmacniacz ? Jestem z Głogowa (dolnośląskie) i w moim miescie brak takowych usług .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie ten mój HK 980 jest przyczyna problemu . Z tego co czytałem jest to dosyć ciemny wzmacniacz i stad może suchość wysokich tonów . Przy zakupie sugerowałem sie opiniami ze zestawienie HK z Paradigmami jest jak najbardziej dobre. Ale moze chodziło o serie v6 . Bo te nowe v7 to troche inne kolumny . No nie wiem . Czy są ludzie którzy posiadaja te kolumny , proszę o wpisy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Oczywiście stosując podwójne okablowanie podłączałeś Chordy do górnych zacisków głośnikowych a kable no name do dolnych (wyjmując zworki łączące zaciski rzecz jasna)?




Tak właśnie zrobiłem


To w końcu w jakiej kombinacji masz ten kiepski bas i dobre wysokie a w jakiej dobry bas i kiepskie wysokie ?
Przy użyciu jednego kabla czy podwójnych ?

Na chłopski rozum, jeśli z jednym kabelkiem był dobry bas to dać na na dół, analogicznie z tym drugim kablem na średnicę-górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie, to w jakiej konfiguracji miałeś dobre wysokie? W jakiej dobre niskie skoro Chord na górze (mający dobre wysokie) i no name na dole (mający dobre niskie) nie brzmiały dobrze? icon_rolleyes.gif



Dobre wysokie miałem w konfiguracji chord na dole a no name na górze tylko bas był cienki , a odwrotnie gdy chord na górze a no name na dole bas był super tylko wyskokie suche i charczące .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...