Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio


piotrek784

Recommended Posts

Witam, przez jakiś czas nosiłem się z zamiarem zakupu sprzętu grającego. Najpierw miałem zamiar kupić coś za umiarkowane 500zł, ale po rozpoznaniu w necie dowiedziałem się, że dużo lepiej dozbierać na coś z półki np. Pianocraftów. Dobiwszy jednak do tego magicznego tysiąca znowu mam wątpliwość, bo wielu użytkowników mówi, że mądrzejszym rozwiązaniem jest zakup zestawu wzmak, odtwarzacz cd i głośniki dwa. Dochodząc do sedna - przejrzałem wiele tematów nie chcąc wychodzić na ignoranta, któremu ciężko trochę poszukać, ale nic mi nie pasowało, zawsze było jakieś ale, a w dodatku od ogromu informacji zaczęło mi się mieszać icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o konkrety: pokój ma niemal 14m2, ale chciałbym, żeby był jeszcze jakiś zapas mocy; (są w nim standardowe meble jak łóżko, biurko, komoda, regał). Co do preferencji muzycznych to jestem chyba z tego najgorszego sortu, bo lubię wszystko od muzyki filmowej, przez lekki jazz, każdy gat. rocka, do metalcore'u, czyli ogólnie potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego. Gustów nie mam jeszcze specjalnie wyrobionych czy raczej nie wiem do końca co lubię, ale nie chcę szorstkiego, ostrego dźwięku. Zależy mi na wyeksponowanej perkusji. Oczywiście liczę się ze sprzętem używanym; słucham w dużej mierze nagrań mp3, ale jeśli trzeba będzie to po prostu poprzegrywam je sobie. Wiem naturalnie, że za te pieniądze nie ma co oczekiwać cudów, ale to dopiero mój początek ze sprzętem audio. Dlatego proszę o sugestie/porady(budżet jak wspomniałem 1000) i jednocześnie dziękuję za cierpliwość do wiecznie niemal takich samych pytań icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniwieże za 1000zł grają fatalnie, więc dobrze kombinujesz, żeby poszukać w tej cenie osobnych, używanych klocuchów. Myślę, że potrzebujesz wzmacniacz stereo i kolumny podstawkowe. Zakładam, że standów nie masz? Piszesz, że słuchasz dużo z mp3... A płyt masz kolekcję? Jeśli chcesz kupić odtwarzacz CD i przegrywać empetrójki, to moim zdaniem ten pomysł jest kiepski i mam dużo lepszy. Czekam zatem na odpowiedź z Twojej strony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, te mare parę płyt to nie kolekcja, dopiero ostatnio zacząłęm doceniać płyty, kiedyś zawsze były inne potrzeby. Stojaków też żadnych nie mam. Dzięki za szybką odp! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudźmy się, że za tego tysiaka, to trzeba szukac wzmacniacz + monitory
i teraz plus standy + kable i znowu powiesz ze jest mało kasy, a dokładać można w nieskończoność.
Standy możesz zrobić z zamówionych desek u stolarza, no ale za darmo to też nie jest...
i tak koło się zamyka
W takiej kwocie często sprzęt jest mocno przechodzony... no takie prawa rynku i właścicieli.
Kolejna sprawa..to możliwość względnego ustawienia, aha i jak oczekujesz pełnego pasma to znowu .. nie z monitorów... itd itd itd..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie jest prawdą, że miniwieża gra fatalnie.
Piszę o używanych miniwieżach, jak np Pianocraft. Sam mam takiego w pokoju ok 14m2 i nie narzekam. Fatalnie na pewno grają nowe,marketowe wieżyczki do 1000 zł.
Oczywiście można łatwo znaleźć sprzęt grający lepiej ale warto zwrócić uwagę na budżet.
Na Twoim miejscu kupiłbym Pianocrafta np takiego http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-crx-e3...2931045436.html
Myślę, że na początek, w Twoim budżecie to niezły pomysł. Zostanie parę złotych na podstawki, a póki co na meblu je postaw (zgodnie ze wskazówkami muzycznego gościa), na "podkładkach" z Blu Tack (do kupienia na allegro).
Pojawią się większe wymagania i większa kasa to kupisz lepszą, "dużą" elektronikę i lepsze brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że w takiej cenie trudno kupić coś dobrze brzmiącego, albo w dobrym stanie wizualnym, to fakt. Ale różne są wymagania.
Moim zdaniem możesz oczywiście kupić Yamahę PC, taką jak Ci poleca Adamc. W 14m2 rzeczywiście zagra nieźle, szczególnie jeśli nie miałeś wcześniej nic lepszego. Kolumny mogą stać na razie na półce czy komodzie, ale jak pisali koledzy powinny być odpowiednio rozstawione (kolumny i Ty podczas słuchania tworzycie trójkąt równoboczny albo lepiej równoramienny), głośniki wysoko-tonowe najlepiej by były na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz. Ostatecznie mogą być trochę wyżej lub niżej. Japończycy stosują nieraz do większych monitorów podstawki w stylu taboretów. Więc tymczasowo można użyć i taborety. I przykleić kolumny łatwą później do odklejenia i nie niszczącą forniru substancją Blu Tack. Robi się to, by odizolować obudowę kolumn od mebli i przeciwdziałać szkodliwym rezonansom.
A standy możesz kupić później.
Oczywiście by z czasem poprawić brzmienie sprzedasz kolumny od zestawu i kupisz lepiej brzmiące monitory. w miarę przypływu gotówki wymienisz elektronikę. To może być taka droga brzmieniowego rozwoju.
Inna droga, to kupienie bardzo niedrogich ale pewnie w wizualnie nie najlepszym często stanie (choć nie musi tak być) klocków. Brzmienie masz szansę uzyskać nawet lepsze. Elementy zestawu też z czasem będziesz wymieniał na lepsze. Trudność jest taka, że o ile rok czy nawet pół roku temu było dość dużo fajnych i niedrogich klocuchów (jak to pisze Kostku icon_biggrin.gif), to od jakiegoś czasu widzę, że nic nie widzę icon_wink.gif Czyli coś tam można wybrać, ale niełatwo i nieraz trzeba kilka/naście tygodni polować na coś lepszego.

Cytat

Postawienie źródła dźwięku na nie-standzie

Źródłem dźwięku nazywamy odtwarzacz CD, gramofon, tuner, komputer/twardy dysk itp. Dźwięk w sumie wydobywa się z głośników i to one są słyszalnym źródłem dźwięku, ale tak na nie nie mówimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wszystko rozumiem. Jedyne czego mi brakuje w tej Yamaszce to brak: wyjścia na usb i odtwarzanie mp3. Jest to dla mnie istotne, bo jak wspomniałem właśnie w tej formie mam większość muzyki. Jest jakiś sposób, żeby odtwarzać muzykę z np. dysku przez tę wieżę?

Cytat

Źródłem dźwięku nazywamy odtwarzacz CD, gramofon, tuner, komputer/twardy dysk itp. Dźwięk w sumie wydobywa się z głośników i to one są słyszalnym źródłem dźwięku, ale tak na nie nie mówimy.


Szukałem jakiegoś prostego synonimu, bo pierwszy raz pisze na te tematy, dzięki za lekcję, nastepnym razem nie będzie gafy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Okej, wszystko rozumiem. Jedyne czego mi brakuje w tej Yamaszce to brak: wyjścia na usb i odtwarzanie mp3. Jest to dla mnie istotne, bo jak wspomniałem właśnie w tej formie mam większość muzyki. Jest jakiś sposób, żeby odtwarzać muzykę z np. dysku przez tę wieżę?



Tak, podłączasz kablem Mini Jack do komputera - Cinch pod AUX w wieży, puszczasz z komputera muzykę i jest =)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przede wszystkim nie jest prawdą, że miniwieża gra fatalnie.


Jasne, że nie. To takie małe kłamstewko z mojej strony, lekka przesada. Powinienem był raczej napisać, że gra "kiepskawo", ewentualnie "średnio na jeża". Pisząc, że gra "fatalnie" dałem popis barokowej przesady. Chciałem tylko delikatnie zaakcentować, że obskrobane klocuchy-staruchy mogą zagrać lepiej.

Peace!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...