Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio


piotrek784

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Przede wszystkim nie jest prawdą, że miniwieża gra fatalnie.


Jasne, że nie. To takie małe kłamstewko z mojej strony, lekka przesada. Powinienem był raczej napisać, że gra "kiepskawo", ewentualnie "średnio na jeża". Pisząc, że gra "fatalnie" dałem popis barokowej przesady. Chciałem tylko delikatnie zaakcentować, że obskrobane klocuchy-staruchy mogą zagrać lepiej.

Peace!


Forum gdzie pytania zadają ludzie, często nie mający doświadczenia w sprawie sprzętu, nie jest dobrym miejscem do stosowania zjawiska "małe kłamstewko".
"Barokowa przesada" z samego charakteru baroku raczej marnie służy "delikatnemu akcentowaniu".
Wszystko ma swoje miejsce i czas. Tu chyba marnie trafiłeś z formą icon_wink.gif
Resztę napisał muzyczny_gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas analizuję możliwe opcje, bo jest ich sporo. Przy okazji dziękuję za wszelkie sugestie icon_wink.gif Niestety jako laika w sprawach audio pociągają mnie również produkty nowe. Uczucie wypakowywania nowiuśkich, nieskazitelnych części jest mega przyjemnym uczuciem. Kiedy kupowałem talerze(perkusyjne oczywiście ;p) nie miałem z tym problemu, chociaż tam cena spadała o połowę w wypadku używek. W dodatku w przypadku zakupu nowego sprzętu mam ten komfort, że jestem spokojny o co najmniej najbliższe 2/3 lata. Także nachodzi mnie myśl o dozbieraniu na denona m39, jako iż jest ogólnie bardzo dobrze oceniany i stosunkowo(jak wywnioskowałem) "uniwersalny".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy,rozpakowałem kiedyś nowego Harmana i uczucie super ale jak rozpakowałem Advance Acoustic w stanie idealnym sklepowym to było jeszcze lepsze uczucie a już najlepsze uczucie miałem jak kolega przyniósł mi na odsłuch Musicala Fdelity jego widok przytłoczył widok nowego Harmana,
kupiłem kiedyś nowego ibaneza RG 470 i byłem szczęśliwy ale po jakimś czasie kupiłem używanego Fendera Strato USA i to dopiero było nieopisane szczęście więc spójrz na to od tej strony. Liczy się BRZMIENIE

jeśli chodzi o żywotność sprzętu to te starsze klocki często są żywotniejsze od nowych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mnogość innych potencjalnych zakupów i ograniczoność zasobności portfela będą skuteczną zaporą w mózgu...ale kto wie icon_biggrin.gif Muszę się przyznać, że niektóre stare sprzęciory mi się bardzo podobają. Ale takie pieniądze nie przechodzą zbyt często przez moje ręce, jako iż zwykle jak mam to wydaję, więc staram się zachować jakąś ostrożność... Ja wiem, zaraz ktoś zacytuje polską mądrość ludową/klasykę polskiej literatury "bez ryzyka nie ma zabawy' czy też 'no damage - no fun' i zgadzam się, ale w tym wypadku staram się spojrzeć asekuracyjnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba tylko świeżo skoszona trawa (w lipcową noc...) może przebić zapach nowości z chinśkich fabryk, też go kocham. Ale pamiętaj, że zapach chwil rozkosznych ulotnym jest, przeminie bezpowrotnie ten smak lata. Natomiast brzmienie... Brzmienie zostaje w sercu na dłużej.


jasny gwint, Lubie to. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba tylko świeżo skoszona trawa (w lipcową noc...) może przebić zapach nowości z chinśkich fabryk, też go kocham. Ale pamiętaj, że zapach chwil rozkosznych ulotnym jest, przeminie bezpowrotnie ten smak lata.


E, co do zapachu to zawsze mogę się przejść do sklepu obuwniczego. W olsztyńskiej 'GRACJI', jest takie stężenie w powietrzu, że aż miło się zaciągnąć. W dodatku ja wolę sam porysowć sprzęt. Jednak dla mnie kluczowym argumentem jest to, że jeśli teraz zakupię trefny używany sprzęt to mi nawet zimowe 'holidays' nie przeminą, a ja zostanę z gorzkim żalem i trzema pudełkami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...