Skocz do zawartości

JAMO 416


TeKa

Recommended Posts

Kupiłem jakiś czas temu głośniki 5.0 jamo 416. Narazie wolałbym ich nie zmieniać "finanse" , natomiast myślę o namiastce kina domowego z prawdziwego zdarzenia w moim 18 m2 pokoju i chcę zacząć od zakupu (wymianie) amplitunera. Proszę o sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłem jakiś czas temu głośniki 5.0 jamo 416. Narazie wolałbym ich nie zmieniać "finanse" , natomiast myślę o namiastce kina domowego z prawdziwego zdarzenia w moim 18 m2 pokoju i chcę zacząć od zakupu (wymianie) amplitunera. Proszę o sugestie.


Polecam Pioneera 917. U nnie razem z jamo 606 brzmią cudownie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeKa
Oczywiście ONKYO 605 bez problemu napędzi JAMO 416.
Jednak pamiętaj, że te kolumny (do czasu ich wymiany na lepsze - bo mam nadzieję, że tak chcesz zrobić) będą odstawać swoim poziomem od amplitunera. Ale dzięki temu będziesz już miał coś naprawdę niezłego.
Jeżeli chcesz działać perspektywicznie i traktujesz zakup niezłego amplitunera KD jako pierwszy krok w modernizacji swojego systemu to jest to rozsądne i dzięki takiemu rozłożeniu wydatków w czasie nie musisz od razu się "zarzynać" finansowo icon_cool.gif
A czy później wydasz na kolumny 2 tysiące czy 5 tysięcy to i tak osiągniesz rozsądną jakość i niezłe dopasowanie elementów.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznei dziękuję. Jednak w tej ogrmoniastej ofercie różnego sprzętu nie jest łatwo się poruszać. Wybrałem jednak Onkyo nie ukrywał że wpływ na to miało forum (pochlebne opinie) oraz nagroda EISA. Mam nadzieję że wymiana głośników to niezbyt odległa perspektywa (żona oczywiście uważa inaczej- jej by wystarczył boombox- ciagle nad nią pracuję icon_wink.gif ). Zawsze przy niezbyt wielkich dochodach dokonuje się wyborów. Czasem czy jedzenie czy lepszy kabel do głośników. Dlatego zdecydowałem na ruchy krok po kroku, ale mimo wszytko jednak postęp. Dziękuję za poparcie mojego pomysłu. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeKa
Podłączyłeś mikrofon i z automatu tak Ci ustawił?
Na wszelki wypadek sprawdź, czy nie masz w menu ustawionego przekierunkowania na subwoofer, w opcjach SUBWOOFER daj NO.
Czy masz głośniki przednie ustawione jako LARGE?
Czy tak samo słabo jest w trybie stereo jak i w trybie 5.0 ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!! Jutro poeksperymentuje z tymi ustawieniami o których wspomniałeś.
Podłączyłeś mikrofon i z automatu tak Ci ustawił?
Tak narazie słucham wg. ustawień mikrofonu.

Mam okazje kupić za niewielkie pieniądze subwoofera 60 W czy to warto do tego zestwu??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeKa
To zależy jaki subwoofer... icon_lol.gif
Jeżeli niefirmowy (najtańsze produkty - np. tanie firmy typu BRX, STX, MAudio) to proponuję posłuchać przed zakupem.
Generalnie - jeżeli będzie to kosztowało naprawdę małe pieniądze i dużo oglądasz filmów w kinie domowym to może mieć sens.
Podobnie - sensowny może być zakup jeżeli jest to ładnie grający firmowy sprzęt a moc będzie wystarczająca na Twoje potrzeby icon_rolleyes.gif

Natomiast wydaje mi się, że celowe będzie najszybsze wymienienie Twoich kolumn na coś lepszego, a zakup suba zapewne oddali Ci moment zakupu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest Magnat i już go kupiłem icon_smile.gif Pierwszy odsłuch po podłączeniu - bas nie dominuje, a jest i to w scenach, które tego wymagają po prostu świetny (jak na te kolumny w lepszym zestawie byłoby to zapewne jeszcze bardziej wyraźne). Generalnie głośniki grają nieźle. Onkyo dopiero na poziomie głośności powyżej 50 - pokazuje prawdziwy pazur i niestety odsłania niedostatki tego budżetowego zestawu głośników. icon_sad.gif Mimi tych wszystkich ograniczeń to z czystym sumieniem moge polecić ten zestaw Jamo wszytkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z KD a nie posiadają na ten cel 20.000 PLN. Dziękuję wszystkim za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...