Skocz do zawartości

denon m37 szumi


sylvek

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam pytanie do posiadaczy mini wierzyczek denona, lub tych ktorzy mają lub mieli z nią kontakt.
Chodzi mi o szumy generowane przy niskich poziomach głośności, to jest do okło 5 bo potem mzyka zagłusza szumy. Ale w porze nocnej na 6-7 to czsami za glośno.
Moje pytanie jest czy coś mi się psuje, czy ten typ poprostu tak ma?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, problem szumów rozwiązany. Szumiały po włączeniu korekcji to jest: na surce direct jest idealna cisza. Po przeniesiemiu mini do sypialni przy niskich poziomach głośności zaczeło brakować basu i zaczęło brakować basu i zacząłem bawić się korekcją.
W związku z tym mam pytanie czy kebel głośnikowy o średnicy 4-6mm wprowadzi trochę więcej basu. Pokój do odsłuch to około 10-11m2 kwadrat, głośniki INFINITY ALPHA 20. Ewentualnie jaki kabel możecie polecić do 60 zł za metr lub około 300zł za gotowy 2x2m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie średnicy kabla raczej nie wpłynie na poprawę basu...

Co do poprawy niskich tonów- warto popróbować z kablami Monster. W tej cenie trafisz Z1.
Zauważ jednak, że mimo wszystko są to niezbyt duże różnice...
I może się zdarzyć, że lepszym wyjściem niż zakup kabla (w tej samej cenie: licząc koszt nowych kabli + wartość posiadanych kolumn ) będzie wymiana kolumn na ciut większe.

Jednak pierw radziłbym popróbować z różnym ustawieniem kolumn - np. trochę bliżej ściany.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, gdzie byłeś jak Cię nie było? icon_wink.gif Rzadko tu ostatnio zaglądasz.
Sylvek, właściwie mogę się podpisać pod wszystkim co napisał RoRo. Dodam, że kable o mniejszym przekroju niż 4mm2mogą
powodować nieraz w zestawieniach z supermocnymi wzmacniaczami niedostatki niskich tonów. Jednak ta sytuacja nie dotyczy Twojego sprzętu. Może coś tam marginalnie, ale ... lepiej zrób co radzi RoRo.
A kolumny możesz w ramach eksperymentu przesuwać w różne strony. Nieraz stoją po prostu w nieodpowiednim akustycznie miejscu.
Bliżej ściany, wiadomo można podbić niskie, ale też "zyskuje" się większe podbarwienie dźwięku i na ogół gorszą stereofonię.
Przy niskich poziomach dźwięku na ogół brakuje basu. W większym pomieszczeniu przy identycznej głośności miałeś lepsze niskie tony?
A może jednak grałeś głośniej, tylko w większym pokoju tego tak się nie odczuwa.
I jeszcze jedno. Są takie pomieszczenia, że niemal czego nie zrobiłbyś niskie tony będą słabe. Trzeba by zmienić jego proporcje (pokoju).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.
Z połozeniem kolumn poszaleć bardzo nie mogę, z kolei alpha 20 to zacny monitor, zresztą bardzo chwalony swego czasu na łamach audio ( nie taki mały ważą po 8kg sztuka).
myślałem że odległość kolumn od ściany ma znaczenie przy otworze bas-reflex skierowanym do tyłu, a u mnie jest do przodu (specjalnie takich szukałem).
Co do ilości basu przed przeniesieniem sprzętu to faktycznie poprostu grał on tam poprostu głośniej i bas był poprostu wynikiem dostarczonej mocy.
teraz mini gra w sypialni i raczej ciszej i stąd moje pytanie czy są jakieś cztuczki aby poprawić bas.

Ewentualnie mam na oku amplituner marki DENON DRA-700, jak on sobie poradzi z moimi monitoram (co wogule myslicie o tym amplitunerze), ewentualnie mółbym sie pokusić na nowego DENON pm-520 w cenie niewiele większej, i narazie zagrało by to cd technics nie pamiętam dokłednie modelu 490/580 a w jakiejś nieokreślonej przyszłości (jeden miesiąc lub rok) DENON cd-520
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...