Skocz do zawartości

zestaw stereo do 4.500zł


B11

Recommended Posts

Nie precyzujesz, czy jesteś zainteresowany sprzętem używanym, czy tylko nowym.
Ponadto określenie "zestaw stereo" jak dla mnie nie jest do końca precyzyjne.
Tradycyjnie zestaw stereo to: wzmacniacz, odtwarzacz CD i kolumny.
Mniej tradycyjnie: wzmacniacz, kolumny i DAC podłączony do komputera lub dysku sieciowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem używanym i nie potrzebujesz odtwarzacza CD, to mógłbym mieć dla Ciebie propozycję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bardziej tradycyjnie: gramofon, wzmacniacz, kolumny.
Kolumny mogą być podstawkowe (konieczne standy) czy raczej podłogowe?
Jedne i drugie trzeba mieć gdzie postawić i najlepiej zapewnić im choć po kilkadziesiąt cm. wolnej przestrzeni wokół.
Bliskość ścian/mebli wzmacnia niskie tony, ale odbiera swobodę brzmieniu, burzy dobrą stereofonię i podbarwia dźwięk.
Brzmienie ma być bardziej ostre, jasne, twarde, czy miększe, łagodniejsze na wysokich tonach, by dało się dłużej słuchać bez zmęczenia?
Miałeś albo masz jakiś zestaw? Jak gra/grał, co Ci się w nim podobało a co nie? A może słuchałeś czegoś w salonie czy u znajomych i masz jakieś typy?
Jeśli nie masz sprecyzowanego zdania ani nie znasz swojego gustu brzmieniowego dobrze by było pojechać do salonu audio(po wcześniejszym umówieniu się) ze swoimi płytami i posłuchać kilku zestawów. To dałoby Ci wskazówkę czego szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Przedstawię Ci zestaw w górnej granicy cenowej, jednak myślę, że będzie to najlepsze rozwiązanie jakie możesz kupić w tym przedziale cenowym. System oparłbym na świetnym wzmacniacz NAD C356BEE z wbudowanym przetwornikiem NAD MDC DAC oraz zestawie kolumn Paradigm Mini Monitor V.7.
Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań służę pomocą.
Serdecznie zapraszam na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...