Skocz do zawartości

Bardzo niskobudżetowy wzmacniacz


Darecki234

Recommended Posts

Witajcie!
Jako, że mam w stanie "wolnym" kolumny Aiwa SX-NM820, postanowiłem po jak najmniejszych kosztach skompletować coś do pokoju "telewizyjnego".
Potrzebny będzie właściwie jedynie wzmacniacz, okablowanie mam, kolumny są, za źródło do ewentualnego słuchania muzyki czy oglądania filmów z DVD czy BD posłuży PS3. Głównie będzie oglądana telewizja (a co za tym idzie filmy z programów TV icon_smile.gif ) + gry
Nie zamierzam wydawać więcej, niż 200 złotych - czy w tej cenie znajdzie się coś, co w miarę napędzi 18 metrowy pokój, a przy okazji nie będzie pamiętać czasów poprzedniego ustroju politycznego? Głównie chodzi o kwestwie estetyczne - stonowany wygląd, bez ekstrawaganckich udziwnien czy "wintydżowych" pokręteł i suwaków.

Póki co zaciekawiło mnie Onkyo A-9211, na aukcji, obecnie za 133 zł. Aczkolwiek wątpię, żeby cena nie przeskoczyła 200 zł...
Jestem otwarty na wszelakie inne propozycje icon_smile.gif Z góry dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chcesz sprobowac z klasa D by Tripath lub klasa T, jak kto woli. Za dosc smieszne pieniadze mozna kupic jakis maly wzmacniaczyk np. Muse M20, M21 czy jakis inny w tym stylu, osobiscie nie sluchalem, ale ponoc jest w stanie wysterowac srednioupierdliwe kolumny z dobrym efektem, na ebayu za ok 40$ kupisz nowy.
Skoro przeznaczenie jest do rozrywki, moze Cie zadowoli taki maluch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, paramterów kolumn niestety nie mam prawie żadnych. Przeszukałem już chyba ze cztery internety i nic na ich temat nie ma. Wiem jedynie, że mają teoretyczną moc 100W, teoretyczną impedancję 6 OHm, praktyczne pasmo przenoszenia (w pokoju, w którym mierzyłem) od ok 35-40hz do ponad 18khz, 6 kilo sztuka. 6,5" (średn. samej membrany 14cm) polipropylenowy woofer na gumowym zawieszeniu, jedwabny 1" tweeter, zwrotka gdzieś w okolicach 2,5-3khz. Generalnie grają całkiem przyzwoicie icon_smile.gif Jak na wydane na nie 80zł icon_biggrin.gif Miękko, ale i z dosyć oszczędnym basem.

drugimarcin, szczerze mówiąc średnio widzi mi się kupowanie na ebay'u i ściąganie czegoś z zagranicy... Wolałbym coś krajowego.

Odnośnie gabratyów, fajnie, gdyby było to coś względnie niskiego, po przeanalizowaniu przestrzeni między półką, a telewizorem i wysokością wymienionego wcześniej Onkyo A-9211 doszedłem do wniosku, że jest trochę za wysoki (12cm) icon_smile.gif
Z tego co pamiętam, rotele z serii RA-0x są dosyć niskie, no ale to niestety nie ta półka cenowa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...