Skocz do zawartości

Monitory z ostra gora do pianocrafta


siwypfk

Recommended Posts

Witam,
Mam pianocrafta CRX 550 + NS_BP300 potestowalem sprzet i jest ok, chcialbym zeby zestaw gral ostrzej mam na mysli wiecej wysokiego tonu.
Z yamahy wydobywa sie dosc cieply dzwiek i do pewnego rodzaju muzyki jak rock&roll jest ok ale chcialbym dokupic drugi zestaw kolumienek pod bardziej muzyke elektroniczna i hip hop i lubie wyostrzony wysoki ton. Wstepnie mylalem ze to wina samego amplitunerka ale przynioslem do domu smieszne kolumny od wierzy sony MHC-EC99I gdyz slyszalem ze one graja dosc wysoko pod wierza sony i chcialem sprawdzic jak wypadna z yamaha, po podlaczeniu odrazu byla roznica i graly owiele wyzej, jednak kolumienki sa niskiej jakosci i dziwiek ogolnie byl gorszy. I teraz pytanie jakie mozecie polecic monitory ktore graja wysoko ?? czy B&W 685 bylyby dobrym rozwiazaniem ?? Dodam ze mam sub aktywny wiec nie zalezy mi az tak na niskich tonach, bardzie chodziloby mi o krystaliczne cykanie kolumienek do okreslonego typu muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje w takim razie model Klipsch Synergy B-20 bybly ok czy tylko jakies konkretne modele Klipsch graja "konturowo" ??
Monitor Audio Bx2 troche drogo wychodzi ale biore pod uwage, czy Monitor Audio BX1 zagraja tak samo?? (mam na mysli gore)


P.S czy dzwiek przeze mnie opisany ktorego szukam do "dzwiek analityczny"?? ( mam na mysli duzo gory i dolu mniej srednich ?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolumny Tonsil Siesta front - co do wysokich tonów - są wyraziste, ale nie dominują nad resztą pasma, czasem w rockowych kawałkach talerze lubią się nieco wybić, ale to nie przysłania reszty.
Co do analityczności Siest - ich średnicę i górę po części mógłbym tak nazwać - średnica nie jest w żaden sposób ocieplona, góra podobnie, natomiast bas to samo mięcho icon_cool.gif Bardzo zaskoczyły mnie pod tym względem te małe wooferki. Choć to pewnie też zasługa akustyki tego pokoju, gdzie średnio-wysoki bas lubi się chyba schować gdzieś za meblami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak 685 graja dość konturowo wiec zapewne się Tobie spodoba
Natomiast po B&W nie oczekuj przesady to należy do kulturalnego grania.
Jeżeli chcesz przekaz bardzo ostry względnie monitory Klipsch



A czy Klipsch Synergy B-20 wlasnie spelnialy by te wymagania ??
Ok czyli zaczyna poszukiwania
1.Monitor Audio BX1/BX2
2.Klipsch Synergy B-20 (jezeli te graja wysoko)
3.Wharfedale Diamond 10.2 i co tu myslicie??

Czyli Tonsile nie wyostrzaja az tak gory jak moje stare kolumny (nie pamietam modelu) tam musialem zdejmowac na korektorze.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko/nisko ?? Jak lubisz ostre tony to sobie podbijesz na wzmacniaczu i to wszystko. Klipsch grają wyżej od BX2 jeśli o to koniecznie chcesz zapytać, tylko to nie są wysokie tony, zróżnicowany wybrzmiewający dźwięk - tylko bardziej syk w takim porównaniu. Także jak nie zależy Ci na jakości, to możesz zaoszczędzić na byle czym, praktycznie każde tanie kolumny grają zapiaszczoną górą pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wysoko/nisko ?? Jak lubisz ostre tony to sobie podbijesz na wzmacniaczu i to wszystko. Klipsch grają wyżej od BX2 jeśli o to koniecznie chcesz zapytać, tylko to nie są wysokie tony, zróżnicowany wybrzmiewający dźwięk - tylko bardziej syk w takim porównaniu. Także jak nie zależy Ci na jakości, to możesz zaoszczędzić na byle czym, praktycznie każde tanie kolumny grają zapiaszczoną górą pasma.



Czyli jako to tanie kolumy ?? mozesz podac jakis przyklad napewno przydalby mi sie.
Dzieki z gory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...