Skocz do zawartości

Zestaw Audio salon 30m2


marcine30

Recommended Posts

Witam

Mając na uwadze przeprowadzkę do nowego mieszkania chciałbym wykorzystać sytuację i kupić dobrze grający sprzęt.

Muzyka jakiej słucham to praktycznie cały przekrój gatunków - począwszy od trance/techno skończywszy na country icon_smile.gif. Lubię bas, ale mięsisty, nie taki schodzący bardzo nisko i telepiący meblami i szklankami icon_smile.gif w pokoju. Średnie tony wyraźne, wysokie zawsze przytłumiam - nie lubię syków, piszczenia i cykania....

Najczęściej słucham radia - 70% czasu, 20% CD, 10% gry - PS3

Zależy mi na zestawie stereo w starym stylu, Miałem kiedyś zestaw Unitra i kolumny Mildton - piękny dźwięk ale epoka już nie ta, lubię pilota i RDS w radio, głośniki też wyglądem w ogóle nie pasowałyby do pokoju.

Sprzęt -klocki- muszą być używane - obecnie produkowane nie mają tego czegoś, smaczku który ma sprzet z lat80 -90
Głośniki mogą być nowe.

Poporszę o pomoc w wyborze sprzętu:

1. Wzmacniacz
2. Tuner
3. Głośniki
4. Napęd Bluray (muszę mieć USB żeby dzieciakom właczać ich hity i bajki w DIVX).

Mój wymóg to pilot do wzmacniacza i tunera.

Poporszę o wskazanie modeli - najlepiej z odnośnikami do allegro lub innych portali.

Pozdrawiam i dziękuję,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

czytałem naprawdę sporo - z reguły polecacie głośniki starszych serii jako złoty środek -tutaj sądze zę do 1000pln znajdę jakieś DALI lub Quadrale,

co do amplitunera - trochę wbrew sobie bo to ampli od kina domowego - ale spodobał mi się ten:

http://allegro.pl/amplituner-kina-domowego...2947288229.html

z racji tego że mam wspomnianego PS3 oraz telewizję N to HDMI się przyda.

czy amplitunery z serii ES Sony radzą sobie w stereo bo jak pisałem wcześniej - głównie na tym sprzęcie będzie odsłuchiwanie stacji FM?

Czy absolutnie nie iść tą drogą i skupić sie na Stereo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty środek
Kiedy chwalił Horacy czar złotego środka
- O mnie to mówi - szepnęła stokrotka.
Co do Mildtonów. Skoro podobał Ci się dźwięk, to rżnij Walęty icon_wink.gif Co ma do tego epoka, jaka epoka? icon_rolleyes.gif
A jeśli chodzi o szkraba, maskownice z kolumn można zdejmować tylko gdy go nie ma w pokoju.
Z drugiej strony jeśli nie lubisz syków, piszczenia i cykania...., to jakim cudem podobały Ci się Mildtony. Piękny dźwięk icon_lol.gif , no przepraszam Cię bardzo.
Jeśli głównym źródłem ma być tuner, to raczej nie dążysz do dobrego brzmienia, bo większość stacji o ile poprawnie odbiera, kompresuje dźwięk. Masakra icon_evil.gif
Nawet dobry, choć niedrogi odtwarzacz CD na ogół pokazuje Blu Rayom i DVD gdzie ich miejsce. Można kupić jedno i drugie.
Z tymi amplitunerami , to za przeproszeniem zarąbałeś jak łysy grzywką o beton. Niby czytałeś różne wątki na forum a piszesz takie rzeczy.
Chyba, że kino domowe chcesz budować, ale nie wymagaj wówczas dobrego brzmienia w stereo.
Technicsy ani dzielone ani mnożone nie należą na ogół do dobrze grających wzmacniaczy. (kropka)
Nic nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz, jakiego brzmienia oczekujesz (wspomniałeś, że nie lubisz wyeksponowanych wysokich)?
Bo kolumny zaproponowałeś dość różnie grające, właściwie nie widać tu żadnego klucza.
Czyżby kolejny pan kupujący wyłącznie oczamy icon_confused.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

dziękuję za stosowne uwagi, będę je miał na uwadze przy zakupie sprzętu.

Na chwilę obecną sprawa się zmieniła, na pewno w pokoju potrzebuję kolumn podstawkowych - względy estetyczne,
salon ma dużą powierzchnię ale mniej więcej w 2/3 będzie odzielony od reszty schodami wykonanymi z drewna.

Opiszę jeszcze raz swój "styl" słuchania muzyki - oraz jej oglądania.

W prawie 80-90% sprzętu używam do słuchania radia/wykorzystuję jako audio dla konsoli PS3.

Jednakże zostaje ta 1-2 godzinki wieczorkiem kiedy to jest czas na posłuchanie CD lub obejrzenie dobrego koncertu na BluRay - tutaj jako napęd działa u mnie PS3.
Lubię słuchać i oglądać głównie ROCK. kanony POP, ogólnie muzyka rozrywkowa.
Muzyki nie słucham głośno - w domu nigdy, w samochodzie mam sprzęt za xxxxx i tam sobie mogę połupać icon_smile.gif nie przeszkadzając wszystkim na około.

W świetle Waszych rad chciałbym kupić.
1. Wzmacniacz zintegrowany z pilotem !
2. Tuner z RDS i polotem
3. Kolumny podstawkowe + podstawki.

Nie chcę napędu CD ponieważ wielu płyt nie posiadam, mam więcej BluRay z koncertami.

Budżet to 3 tyś pln, z lekkim oporem może być 3,5 za komplet z kablami i bateriami do pilotów,

1. Wzmacniacz - http://allegro.pl/rotel-ra-05-gwarancja-i2958547819.html
2. Tuner - podoba mi się coś w tym stylu http://allegro.pl/harman-kardon-tu-950-rds...2964603835.html
3. Kolumny - http://allegro.pl/bowers-and-wilkins-bw-60...2982340051.html

Ma szanse to ładnie zagrać czy szukać dalej ?

Z odsłuchem u siebie w mieście mogę mieć problem, same euro agd i media experty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Lepsze od B&W DM601 będą 602, nawet widziałem taniej. Do tego dobre, masywne standy. Ale i tak takie kolumny będą raczej za małe do 30m2.
Rotel i B&W obawiam się, że razem zagrają trochę za jasno, za szczupło, bez odpowiedniego wypełnienia w średnicy. I właśnie wysokie tony będą nieco wyeksponowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niedobrze,

znalazłem jeszcze ofertę na nowy

http://allegro.pl/advance-acoustic-map101-...2928173452.html

u znajomego miałem styczność ze wzmacaniczem tej firmy połączonym z Cantonami i grało to bardzo ciekawie. Nawet w momencie keidy było dość głośno - można było prowadzić rozmowę w pokoju bez przekrzykiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poszukaj i posłuchaj. Posłuchaj też innych rzeczy, nawet jeśli tymczasem Cię na nie nie stać. Tak dla porównania, dla nabrania doświadczenia i przekonania się co dla Ciebie jest najważniejsze. Kolejne tysiąc postów, które przeczytasz, nie da Ci tego.
A to co ma dużo zalet z technicznego punktu widzenia, niestety nie zawsze posiada równie wysokiej jakości walory brzmieniowe.
Doświadczenie wskazuje, że na ogół jakość dźwięku danego urządzenia jest w opozycji do ilości gadżetów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA MAP 105 gra bardzo muzykalnie i ciepło z rewelacyjną średnicą, wysokie tony bardzo dobre ale nie męczące zaś bas jest dość szybki i miły w odsłuchu lecz w ostrej muzyce nie do końca się sprawdza zaś w blues,reggae, jazz pop brzmi na prawdę super w roku bardzo przyzwoicie ale w mocnej muzyce metal, hard rock czegoś mu brakuje. Śmiało mogę polecić ten wzmacniacz !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...