Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze słucha radia?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Hahahaha, ten sprzedający to idealny przykład tego bo pisałem wyżej. Jakiś czas temu ten tuner cenił na 1700 zł, już zjechał na 1150 zł. A tuner jest wart ok 800 zł. Żałosne.
Przy tym zwróć uwagę jaki jest stan tunera u tego gościa. Mój prawie wyglada tak, jakbyś go dopiero wyciągnął z pudła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - wystarczy spojrzeć na inne ogłoszenia tego sprzedawcy.
Ceny lekko z kosmosu...
Ale wolno mu - w końcu to jego sprzęt i może wystawiać nierealne ceny. Jak znajdzie jakiegoś napalonego kolekcjonera, to jak trochę jeszcze spuści to może sprzeda.
Bo może ktoś będzie chętny na wyższy model - jest jeszcze inny tuner Sansui TU-X1 za 7 tysięcy
http://allegro.pl/sansui-tu-x1-0315-i5223990099.html


Swoją drogą mnie odstraszają wpisy typu "Stan - wizualny: patrz sekcja zdjęć".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Radia słuchałem jako dzieciak, bardzo dużo, pamiętam, że słuchałem jeszcze regularnie (głównie w nocy) radia, do momentu istnienia stacji BIS, nie wyobrażałem sobie zasypiania bez muzyki czy radiowego głosu, jeszcze kilka lat temu używałem zestawu wieżowego Pioneer, w zestawie miałem bodajże A447 oraz F447 to zdarzało się, że radyjko grało w tle, podczas korzystania z komputera czy oglądania filmu, po prostu wracałem i pierwsze co - uruchamiałem radio które grało tak już do samego wieczora. Obecnie niestety nie posiadam amplitunera, czy tunera, a tym bardziej klasycznego radia stołowego, radio towarzyszy mi tylko przy śniadaniu w kuchni. Ostatnio poważnie zastanawiam się nad zakupem tunera bo troszeczkę tęsknie za "radyjkiem" icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A ja z kolei nie mogę żyć bez radia. W kuchni w zasadzie na okrągło słucham PR1 na przemian z Radio eM Kielce i Radio Kielce. W salonie wieczorem lubię usiąść z jakąś gazetą lub książką, a w tle spokojnie gra RMF Classic lub Radio eM. A w sypialni przed zaśnięciem również słucham radia, z timerem ustawionym na 20-30 minut.
Nie znoszę, jak radio szumi, więc na balkonie zamontowałem zewnętrzną 3-elementową antenę Yagi. Kabel antenowy - przez rozgałęźnik - dzieli się na dwoje i wchodzi do kuchni i salonu (wykorzystałem płaskie przejścia okienne, by nie dziurawić ścian). Efekt jest znakomity! W niedzielę często słuchamy z żoną koncertu życzeń w radiu RDN Nowy Sącz na 101.2 MHz jedząc rodzinny obiad w salonie i tuner Onkyo T9990 daje czysty odbiór stereo (nadajnik w Szczawnicy na górze Prehyba, 152km w prostej linii na południe). Wieczorami dość często łapię nawet stacje nadające z Gubałówki (Radio Alex) czy z góry Luboń Wielki w Gorcach.

Zrobiłem też sobie przenośną antenę Yagi 5-elementową, by pobawić się w łapanie dalekich stacji radiowych z przenośnym odbiornikiem Elta 3569 (kupionym za grosze na Allegro). Z miejscowości Leszczyny 5 minut samochodem na wschód od Kielc udało mi się wyłapać w sumie 165 sygnałów, w tym 8 czeskich i 12 słowackich. Najdalszy nadajnik w odległości 328km (Brno, Czechy).


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Niestety jest to często miejsce na pierwsze (niestaranne i pozbawione konkretnej treści) posty nowych użytkowników.
Wyjątki potwierdzają regułę...

Pozdrawiam
PS. Proszę się nie dziwić, ze sporo tego typu "reklamowej chałtury" jest usuwane przez Admina i Moderatorów... A te bez treści reklamowych często przypominają ... (ugryzłem się w język by nie napisać za dużo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anty-Radio, duuża dawka dobrej muzyki ( rock, dość często mniej popularnych artystów ) bez tej wszechobecnej popowej sieczki, chichrających się do sera dziennikarzyn. Przy okazji można nieco uciec od polityki i sporów partyjnych.
"Trójka" też jak najbardziej, tylko już ta lista jakaś inna niż kiedyśicon_wink.gif dobrze że nie wywalili wszystkich autorskich audycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dźwięk z dobrego radia analogowego ma niespotykaną Moc, dlatego piszę. Zakochałem się od pierwszego słuchania w II programie PR. To co nadają jest niepowtarzalne. Poziom niespodziewany. Nie znam jeszcze pełnej ramówki ale wkrótce ją poznam. Mam pytanie o anteny wewnętrzne, gdyż siła sygnału jest u mnie słaba, a na zewnątrz nie mogę sięgnąć. Czy warto kupić antenę ze wzmacniaczem albo jaką warto kupić żeby zebrała db sygnał. Obecnie słucham mono, z włączeniem wszystkich dostępnych na tunerze polepszaczy, a sygnał jest poniżej jeden w pięciostopniowej skali. Nie ma szumów, dźwięk piękny ale może być lepiej.

Trójka skończyła się muzycznie wraz z dobrą zmianą. Okroili wszystkie audycje muzyczne do minimum i wprowadzili jakieś gnioty. Do posłuchania zostało niewiele …
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...