Skocz do zawartości

Czy ktoś jeszcze słucha radia?


Recommended Posts

Temat trochę zbliżony do "Ulubionych stacji radiowych", ale tamten jest przeznaczony dla zadeklarowanych słuchaczy a tu ja pytam wszystkich muzykolubów.

Łatwość słuchania ulubionych nagrań za pomocą odtwarzaczy mp3, telefonów czy strumieni w Internecie na pewno poważnie ogranicza słuchanie starego, dobrego radia analogowego.
Ja jednak nie wyobrażam sobie podróży samochodem bez radia czy grającego radia w tle przy pracy czy w trakcie domowych obowiązków.
To taki kumpel na co dzień...
Przy okazji instalacji anteny na potrzeby telewizji cyfrowej zainwestowałem w antenę radiową i posiadając doskonały tuner cieszę się możliwością słuchania kilkudziesięciu stacji, z których naprawdę słucham dwie, góra trzy...
Płyty włączam "od święta".

A wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od kiedy udało mi się dokupić, od dawna oczekiwany tuner, radio towarzyszy nam dość często.
W samochodzie głównie słucham muzyki z płyt. W domu, częściej radio. Jak pisze Mejson, ja też bardzo lubię słyszeć radio w tle, podczas codziennej krzątaniny. Uwielbiam muzykę, ale radio daje mi przyjemne uczucie, żywego uczestniczenia w audycji i wrażenie, jakby ci ludzie byli obecni w domu icon_smile.gif.

Wstyd się przyznać, trochę to z lenistwa, ale jeszcze nie zamontowałem solidnej anteny. Nadal odbiera u mnie na kawałku kabla zasilającego.
W zeszłym tygodniu byłem zapytać w sklepie RTV o antenę. Mają coś za 50 zł.
Mejson, może coś doradzisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham tylko Trójki, a konkretnie "Nocy Muzycznych Pejzaży" - to w domu. A w samochodzie też Trójki - co tam leci, to leci. Poza tym, 90% to u mnie jednak płyty, płyty, płyty... Nie lubię empetrójek, wolę krążek w dłoni.

Cytat

W samochodzie owszem, także w kuchni i od święta na głównym systemie np. "Top Wszech Czasów" Trójki icon_wink.gif


Topu kilka razy słuchałem, ale już mnie znudził. Za mało proga itd... icon_wink.gif

P.S.
Ale radio to jednak bym wolał cyfrowe, denerwuje mnie czasami sygnał w analogowym (to wina tego nadawania, a nie moich instalacji)...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.
Od kiedy udało mi się dokupić, od dawna oczekiwany tuner, radio towarzyszy nam dość często.
W samochodzie głównie słucham muzyki z płyt. W domu, częściej radio. Jak pisze Mejson, ja też bardzo lubię słyszeć radio w tle, podczas codziennej krzątaniny. Uwielbiam muzykę, ale radio daje mi przyjemne uczucie, żywego uczestniczenia w audycji i wrażenie, jakby ci ludzie byli obecni w domu icon_smile.gif.

Wstyd się przyznać, trochę to z lenistwa, ale jeszcze nie zamontowałem solidnej anteny. Nadal odbiera u mnie na kawałku kabla zasilającego.
W zeszłym tygodniu byłem zapytać w sklepie RTV o antenę. Mają coś za 50 zł.
Mejson, może coś doradzisz ?



Mam 50 km do nadajnika w Raszynie, przez długi czas używałem anteny wewnętrznej ATK-SONUSFM_W i całkiem dobrze sobie radziła. Denerwowała mnie tylko konieczność przestawiania jej w różnych warunkach pogodowych. Teraz mam zewnętrzną prętową ATK-TOTAL-W umieszczoną na dachu czteropiętrowego bloku i jest idealnie - nie szumi na stacjach, które słucham, nawet Dwójka jest na 99% bezszumowa. Ale przy starym tunerze trochę jednak szumi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia słucham w samochodzie i najczęściej Radia Kraków (taki lokalny patriotyzm icon_wink.gif ), chyba że wyjadę poza zasię patriotyzmu to wtedy najczęściej Trójki chyba, że o polityce gadają - wtedy stacje ze starymi przebojami. W domu sporadycznie, w niedzielę rano, Trójki i Manna.
Co do mp3 - nawet w samochodzie marnie to słychać więc płytki do auta mam kopiowane z oryginałów (których szkoda mi na samochodowe trzęsienie płytkami icon_wink.gif )


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć, że 90% mojego czasu słuchania przypada na radio... icon_wink.gif
Ponad 90% to radiowa Trójka, nawet jestem takim desperatem, że regularnie nagrywam audycje muzyczne - "3 Wymiary Gitary", "W Tonacji Trójki", "Piosenki Bez Granic", "Lista Osobista", "Noc Muzycznych Pejzaży".
Okazuje się że nie jestem jedynym desperatem - wielu podobnych nie tylko nagrywa ale i archiwizuje te audycje na "Chomiku". Niektórzy robią to od wielu lat.
Przyłączyłem się do nich ale by się odróżnić, zdecydowałem się jako jedyny archiwizować audycje w bezstratnym formacie flac. Tak więc nie ma nie tylko kompresji stratnej jaka jest zawsze przy słuchania radia z tunera satelitarnego czy streamingu internetowego ale nie dokładam jeszcze kompresji archiwizując pliki.
Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam.



Dostęp do archiwum wymaga hasła, zainteresowanych proszę o wiadomość na priva.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam 50 km do nadajnika w Raszynie, przez długi czas używałem anteny wewnętrznej ATK-SONUSFM_W i całkiem dobrze sobie radziła. Denerwowała mnie tylko konieczność przestawiania jej w różnych warunkach pogodowych. Teraz mam zewnętrzną prętową ATK-TOTAL-W umieszczoną na dachu czteropiętrowego bloku i jest idealnie - nie szumi na stacjach, które słucham, nawet Dwójka jest na 99% bezszumowa. Ale przy starym tunerze trochę jednak szumi.



Dzięki za odpowiedź.
Ja mieszkam na 10-tym piętrze. Poszukam i też taką kupię.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie może, bo nadają na strasznym poziomie w większości, niestety...


W wiekszosci faktycznie tak.
Z ogolnopolskich najlepiej jeszcze trzyma poziom PR2 ale ma problem z zasiegiem.
PR3 jest dostepna wszedzie ale niekiedy przesadzaja z korekcja pasma. Dynamike obcina wyraznie normalizer. Ale na dobrym tunerze potrafi zabrzmiec ladnie, szczegolnie w nocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...