Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do TAV-806F


ePiotr

Recommended Posts

Witam, jak w temacie. Chcę zamienić mój wzmacniacz ONKYO 8870 na coś mniejszego i słabszego ponieważ do kolumn które posiadam http://www.polpak.com.pl/produkt/7609/KOLU...ARMONY_TAV-806F jest za duży i nie wykorzystuję w pełni jego możliwości, po drugie przydałoby się coś odrobinę mniejszego, może jakiś ciekawy amplituner zaproponujecie??? wtedy sprzedałbym też tuner bo wiadomo że kasa zawsze się przyda icon_wink.gif.
Sprzęt stoi w salonie o powierzchni dokładnie 31.6m.Nie słucham i nie bedę słuchał muzyki poważnej,operowej,metalu,jazzu,ciężkiego rocka itd.głównie muzyka dyskotekowa i lekki polski rock,radio eska i rmf max. Dobrze żeby sprzęt był z pilotem ponieważ nie bardzo uśmiecha mi się odpać i regulować go ręcznie icon_wink.gif. Patrząc po ofertach podobają mi się ROTELE ( http://allegro.pl/rewelacyjny-rotel-ra-810...2954623138.html lub http://allegro.pl/rotel-ra-820a-wzmacniacz-i2973962043.html lub http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-rotel-...963124044.html) ale one nie mają pilotów (jak by się trafiła fajna sztuka w dobrej cenie to może bym to jakoś przeżył) generalnie celuję dalej w ONKYO bo mogę zostawić sobie swojego pilota gdyby nie było w zestawie, cd i tuner też mam ONKYO.Z góry dzięki za info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, jak w temacie. Chcę zamienić mój wzmacniacz ONKYO 8870 na coś mniejszego i słabszego ponieważ do kolumn które posiadam http://www.polpak.com.pl/produkt/7609/KOLU...ARMONY_TAV-806F jest za duży i nie wykorzystuję w pełni jego możliwośc


Głupoty Pan prawisz icon_smile.gif
Nie jest zbyt mocny, a nawet gdyby był to zawsze lepiej mieć jak najmocniejszy wzmacniacz, aby w pełni kontrolował takie większe 8 calowe membramy.
Nie musisz przecież słuchać na pełny gwizdek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wnioskujesz, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości Onkyo?
Chcesz sprzedać wzmacniacz i tuner a piszesz, że kasa się przyda, więc zamierzasz kupić tańszy amplituner, czyli zrobić tzw. downgrade?
W dość sporym salonie jaki masz powinien grać mocny i dobry jakościowo wzmacniacz oraz nie gorsze kolumny. Wówczas możesz wykorzystać możliwości swojego sprzętu i pomieszczenia. A jeśli Ci coś nie gra, to wina zbyt słabego (mocowo lub jakościowo) wzmacniacza albo niezbyt wyrafinowanych i być może trudnych właśnie do napędzenia kolumn.
Choć z drugiej strony to czego słuchasz oraz z czego słuchasz raczej nie wymaga wyższej klasy sprzętu, bo z takim paradoksalnie (obnażył by wady tycz nagrań i niedoskonałości radiowej emisji) mogłoby wszystko zabrzmieć jeszcze gorzej.
A Onkyo (może poza najwyższymi modelami Integry) jakoś nigdy w stereo mnie nie przekonywało.
Co do muzyki "nigdy nie mów nigdy". Wiele lat temu popukałbym się w czoło, gdyby mi ktoś powiedział, że będę słuchał jazzu. A teraz wręcz przeważa w moim muzycznym menu. Choć w drugą stronę można mieć pewność. NIGDY nie będę słuchał disco, rapu czy hip-hopu.
Nie przewiduję mozliwości downgradu icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z czego wnioskujesz, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości Onkyo?




nie jestem melomanem ale właśnie z tego że gałka odkręcona do połowy powoduje to że muzyki daje się jeszcze sluchać i jest bardzo głośno a powyżej jest już tylko charczenie i nie da się tego słuchać, tak jak pisałem wcześniej kolumn nie zamierzam zmieniać bo odpowiadają mi wyglądem i osiągami więc pomyślałem że mogę zaoszczędzić parę PLN i kupić słabszy wzmak skoro tego nie wykorzystuję i nie wykorzystam w 100%??? Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gałka odkręcona do połowy nie oznacza 50% mocy wzmacniacza, może być np 80%.
Przy słabym wzmacniaczu, możesz spalić i jego i kolumny, bo będzie zawsze pracował na granicy przesterowań, przy podobnej głośności.




8870 to podobno potęga mocy, więc nie sądzę żeby brakło mu powera przy takich kolumnach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie kalkulowałem że zamienię na słabszy/tańszy i w razie potrzeby będę odkręcał do końca. Efekt będzie taki sam, zostanie mi parę PLN w kieszeni i jeszcze prądu mnie zużyję bo jak kolega wyżej słusznie zauważył ten do oszczędnych nie należy.Korci mnie ten http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-rotel-...2963124044.html ROTEL,jest sporo cieńszy (to też ważne bo mój to grubas i nie bardzo mi się to podoba) i mam nadzieję mniej prądożerny tylko czy poradzi sobie z moimi kolumnami? Poza tym czytałem że ROTELE z oznaczeniem BX to bardzo dobre sprzęty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280W to absolutnie nie jest prądożerny wzmacniacz, tego określenia można użyć jak jest zasilacz 600, 800, 1000W, albo więcej. Jak dla mnie to on ma takie dobre minimum, żeby sobie spokojnie grać z dość dużymi głośnikami.

Odkręcanie na 100% to zły pomysł, o czym już koledzy wyżej pisali, ale z tego co widzę szukasz tylko potwierdzenia, bo przekonałeś się już sam. Życzę powodzenia w poszukiwaniach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak właśnie kalkulowałem że zamienię na słabszy/tańszy i w razie potrzeby będę odkręcał do końca. Efekt będzie taki sam, zostanie mi parę PLN w kieszeni i jeszcze prądu mnie zużyję bo jak kolega wyżej słusznie zauważył ten do oszczędnych nie należy.



Totalnie poroniony pomysł - i już piszę dlaczego. Otóż w uproszczeniu KAŻDY wzmacniacz tranzystorowy od mniej więcej połowy skali zaczyna wprowadzać zniekształcenia do wzmacnianego sygnału. Jak silne one są, zależy od wielu czynników: wydajności jego zasilacza, jakości podzespołów, topologii układu, prowadzenia ścieżki masy i samej muzyki. Sytuację zdecydowanie pogarsza używanie regulatorów barwy dźwięku w kierunku +. Nie mniej ważna jest jakość zastosowanych głośników w kolumnach. Moc kolumn oznacza, ile watów są w stanie przyjąć ze wzmacniacza i nie jest ona rozdzielana jednakowo na poszczególne głośniki. Słuchanie powyżej połowy skali głośności plus regulatory barwy oznacza ciężkie warunki pracy szczególnie przetworników średnio- i wysokotonowych, po prostu są przeciążone, co przy dłuższym czasie takiej pracy prowadzi do ich uszkodzenia.
Załóżmy, że podniesiesz na chwilę worek 50 kg, lecz ciekawe czy dźwigniesz go nad głowę i jak długo utrzymasz?

Jak chcesz głośno grać, lepiej zrobisz kupując wzmak o mocy większej niż Twe kolumny i nie przekraczać połowy skali

A zapas mocy przyda Ci się przy odtwarzaniu takich dźwięków jak TU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...