Skocz do zawartości

Epos Elan 10


pinkfloyd777

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś słuchał tych kolumn albo większych modeli?

Mam wzmacniacz Music Halla a35.2 i chciałbym nieco uwypuklić wokale, mieć je bardziej z przodu. Chciałbym też dodać nieco ciężaru bo mam pożyczone Castle Knight 2 i tych elementów mi szczególnie brakuje. Scenę mam super, jakość wysokich i basu mi odpowiada ale Castle są za lekkie i wokale sytuują na linii kolumn a czasami minimalnie za. Zakładając, że Epos to siotrzana firma Music Halla, no i, że recenzje ma dobre chciałbym, zanim je przywlokę na odsłuch, dowiedzieć się czy warto i czy mogą spełnić moje oczekiwania. Dodam że nie lubię ostrych wysokich tonów i nie chcę by system grał za jasno. Co Wy na to?

pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat modelu kolumn nie miałem przyjemności słuchać, ale jestem przekonany iż grają w sposób charakterystyczny dla marki EPOS.
Jak do tej pory byłem użytkownikiem kolumn podłogowych EPOS ELS303, oraz bardziej niedawno kolumn podstawkowych EPOS M12i.
Kolumny te doskonale odtwarzały tony średnie i wysokie, tony niskie były szybkie i czyste, ale bez tzw. kopa. Bardzo dobra stereofonia i detaliczność.

Jako że słucham bardzo szerokiej gamy gatunków muzycznych, to wiem że słuchanie "ciężkich" gatunków jak techno, dance itp. pozostawia niedosyt.
Dla kolumn EPOS-ów jest to chyba wspólna cecha - nie można powiedzieć że są uniwersalne.
Wielki plus można postawić za muzykalność - co dla mnie to oznacza wielogodzinne słuchanie muzyki z przyjemnością i bez zmęczenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to niedługo będę wystawiał na sprzedaż moje EPOS M12i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mieszkasz w Gliwicach? Słuchasz ich z Audiolabem?

Wiesz, mi chodzi głównie o wokale, bo w moim systemie znajdują się one nieco za daleko ode mnie. Wolałbym, żeby frontman stał z przodu a nie na linii kolumn. Nie słucham strasznie ciężkiej muzy ale jeśli chodzi o rock to już np. do Led Zeppelin czy Sisters of Mercy moje Castle są za lekkie. Jest możliwość odsłuchu Twoich głośników?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie podałeś wielkości pomieszczenia, ale domyślam się po wyborze kolumn, że jest to wielkość do 20m2.

W Twojej konfiguracji wybór kolumn Epos Elan wydaje się zdecydowanie optymalny, kolumny z a35.2 powinny zagrać zgodnie z Twoim opisem. Jako alternatywa natomiast zaproponowałbym jeszcze kolumną ATC SCM7 (pod warunkiem że pomieszczenie ma do 15m2) oraz niestety drożej, ale znacznie lepiej Xavian XN 125 Junior (także przy większym pomieszczeniu). Jeśli natomiast masz pomieszczenie około 20m2 i masz możliwość postawienia kolumny wolnostojącej, zwróć proszę uwagę na polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania kolumn. Nie ma także problemu z pożyczeniem poszczególnych zestawów do testów w Twoim pomieszczeniu. Niestety na końcowy efekt ma wpływ także akustyka pomieszczenia.

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mieszkasz w Gliwicach? Słuchasz ich z Audiolabem?



Moja sytuacja jest nieco skomplikowana. Otóż jestem "nieudacznikiem" i od 8 lat mieszkam za granica (3 lata Irlandia i 5 lat Anglia).
W Gliwicach mam rodzinę - żona i 4 dzieci. Jestem w Polsce średnio co 6-8 tygodni.

Moje kolumny Epos M12i mam ze sobą w Anglii. I od 10 miesięcy spoczywają w kartonowym opakowaniu, czekając na lepsze czasy.
Audiolaby (pre- i power), to bardzo niedawny zakup. Uprzednio użytkowałem wzmacniacz Arcam Diva A85 wraz z Arcam rDAC
I właśnie na takim sprzęcie odsłuchiwałem Eposy M12i.

Tak więc nadszedł czas na kolejną wyprzedaż: wzmacniacz Arcam A85, DAC Arcam rDAC (i może też drugi DAC), kolumny Epos M12i, kolumny Mission MX2, kable QED itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to brzydka kryptoreklama (moderatorzy wybaczcie), ale trudno mi się powstrzymać.
Właśnie wystawiłem na Alledrogo mój Arcam rDAC.
Sytuacja pocieszna - w sobotę 2 lutego zabieram go ze sobą w bagażu podręcznym z Anglii do Polski.
Natomiast pozostały nadmiarowy sprzęt tj. wzmacniacz Arcam Diva A85 i kolumny Epos M12i wysyłam już zamówionym kurierem, tak aby móc je odebrać w kraju osobiście icon_biggrin.gif
A co z tym fantem zrobię, to jeszcze nie wiem.

A swoją drogą, to chyba jestem dobry w kupowaniu nowego sprzętu, ale zbywanie poprzednich nabytków słabo mi wychodzi.
Jak do tej pory, to albo obdarowałem rodzinę, albo sprzedawałem na alledrogo (ze stratą oczywiście). A reszta mi po prostu zalega po kątach czekając na lepsze czasy.
Czy Wam też tak trudno się rozstać z ulubionym sprzętem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...