Skocz do zawartości

Zestaw stereo w wysokim pomieszczeniu.


ramirez23

Recommended Posts

Witam.

Potrzeba mi fachowej pomocy w doborze sprzętu stereo.

W jednym pokoju mój amplituner onkyo tx-30 - padł ze starości i potrzeba mi go czymś zastąpić, oczywiście jakimś używanym sprzętem do max 200-250 zł. Kolumny mam Tonsil Samba 250 90W znamionowej, 8 ohm. Zarówno do kolumn i do amplitunera mam ogromny sentyment i podobało mi się jak to gra - pewnie też przez sentyment:-)

A do drugiego pokoju chcę złożyć zestaw od nowa. Początkowo miało to być kino domowe ale na to by było to porządne kino i stero zarazem mnie chyba nie stać. Więc zdecyduję się na stereo.

Pomieszczenie ma 16 m2 ale jest nietypowe bo ma 3,5 m wysokości. Muszą to być kolumny podstawkowe + amplituner. Muzyki jakiej słucham to np: P. Collins, Dr. Alban i takie dziwactwo jak Koto więc wynika że lubię prawie każdy gatunek. Ważne jest też to że lubię czysty i dobry dźwięk słuchać głośno. Budżet to max 2000 zł. Da się kupić coś sensownego nowego? czy tylko używki?

Chciałbym aby to był zestaw o niebo lepszy od pierwszego jaki wymieniłem w tym zapytaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A do drugiego pokoju chcę złożyć zestaw od nowa. Początkowo miało to być kino domowe ale na to by było to porządne kino i stero zarazem mnie chyba nie stać. Więc zdecyduję się na stereo.


To rzadkie słowa rozsądku. Prawdziwe kino domowe kosztuje kupę kasy. Takie wydmuszki z pierdziawkowatymi kolumnami a'la supermarket za 2-3kzł komplet, to tak naprawdę tylko namiastki tego, czym potrafi być kino domowe. Bo takie prawdziwe kosztuje tyle, co niezły samochód. Nowy.
Pomieszczenie 3.5 m. wysokości nie jest takie znów nietypowe. Trochę wyższe niż standardowo w blokach. Można by przyjąć, że to odpowiednik 22-24m2. Wciąż dobre monitory dadzą radę. Ale dobre, czyli na pewno z drugiej ręki.
I też moim zdaniem nie będzie wielkiego "halo". A nowe, to po prostu lepiej zagrają od tego co miałeś, ale do dobrze będzie jeszcze osiem kilometrów furą po piachu pod górkę przez las icon_wink.gif
A dlaczego akurat kolumny podstawkowe? Zdajesz sobie sprawę, że będą Ci jeszcze potrzebne solidne standy. A te swoje kosztują. NIe zamiezrasz chyba postawić kolumn na regale czy biurku, bo to na ogół nieporozumienie jeśli brzmienie ma być dobre.
Nie lepiej kupić wzmacniacz (zazwyczaj lepszy brzmieniowo) niż amplituner? Co będzie źródłem dźwięku w Twoim zestawie?
Kable głośnikowe i interkonekty jakieś przyzwoite masz? Jeśli tak, to jakie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem się chyba sam rozwiązał - dostanę od kolegi wzmacniacz pionnier a-477, nie wiem czy lepszy od mojego zużytego onkyo tx-30. Ale biorąc pod uwagę to jak skrytykowaliście moje kolumny tonsilowskie nie ma to większego znaczenia.

A więc do tego drugiego zestawu nie mam nic, źródłem dźwięku będzie odtwarzacz cd - sony cdp-195 i mp3 z telefony przez wejście liniowe. Z czasem dokupię jakieś lepsze źródło (jak uzbieram kasę). Ostatnio zainteresowałem się czymś takim o czym nie miałem pojęcia że istnieje - DAC. Ale wracając do mojego cd playera, nadaje się? Zawsze myślałem że to nie ma żadnego znaczenia skoro to i tak dźwięk cyfrowy.

Muszą to być kolumny podstawkowe i będą stały na bardzo solidnych komodach na wysokości około 85 cm. Są to bardzo ciężkie meble o czym sam się mogłem przekonaćicon_smile.gif Nie trzeszczą i stoją stabilnie. Radosne wiadomość jest taka jak sugerujecie że monitory wystarczą. Pozwolę sobie zaznaczyć że lubię posłuchać muzyki bardzo głośno ale nie kosztem dźwięku. Budżet bez zmian. Więc może być wzmacniacz + monitory.

Czekam niecierpliwie na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma czasu by pomóc więc muszę sam coś kombinować.

Kolumny to mój wstępny wybór:

monitor audio bx2 lub jamo s604.

Różnica ceny pomiędzy tymi zestawami spora. Może mi ktoś podpowiedzieć czy warto dopłacić do bx2 i co konkretnie zyskam?

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to chyba kupię na raty. Puki co rozważam:

Harman Kardon 3490 i cambridge audio topaz am10 i azur 650 a-s.

Proszę o pomoc w doborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jedyne wyjście - kolumny muszą stać na komodach.

Mistrzu teraz to ja mam ból głowy. Przeanalizowałem twoje propozycje wzmacniaczy i najbardziej mi podchodzi nad320bee. Kierowałem się również estetyką (żona), w innym przypadku wybrałbym z tego zestawu nad wzm. + przed. wzm.

Dzisiaj miałem możliwość "odsłuchu" w markecie harman kardon hk 980 i onkyo a-9377 oba z głośnikami jamo s606. To co usłyszałem nie powalało mnie na kolana, w harmanie dominował dość duży bas "bum, bum", oba grały równie głośno. To tyle co mogę napisać po tej wizycie. Pewnie w domowych warunkach wrażenia by się poprawiły. I teraz porównując tez zestawy do moich leciwych zabawek, czyli onkyo tx-30 + tonsil samba 250 lepiej na moje ucho grały te marketowe ale nie dużo. Ponoć moja samba jest cienka jak szpadel i zupełnie brak jej środka (ja to dopiero zauważyłem po sugestiach innych - to słabo świadczy o mojej wiedzy na ten temat) więc tą lepszą jakość odsłuchanych zestawów poprawiły głównie kolumny jamo - i to też chyba nie najlepsze.

I teraz moje pytanie, jak w tym rankingu umieścić proponowany przez ciebie nad320bee?

Jeżeli chodzi o kolumny to muszą one również pasować do mebli (żona) - na dzień dzisiejszy wybieram m.a. bx2 lub mr2. Proponowane przez ciebie pewnie są lepsze ale kolor musi się też zgadzać - choć sprawa nie jest przesądzona:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki ranking chodzi icon_wink.gif ale moim zdaniem NAD C-320 jest lepszy od H/K i Onkyo, ale z tych, które wymieniłem tylko AU/RA będzie słabsza, choć chyba ciekawsza barwowo a MF E-10 mniej dynamiczny, ale też raczej lepiej brzmiący z pełniejszą, cieplejszą barwą dźwięku. Tak, że można lepiej.
A kolumny MA BX2 w sumie mogą być, choć w tej cenie pojawiają się dużo lepsze. MR2 są moim zdaniem gorsze brzmieniowo.
Taa, najgorsze jak brzmienie przegrywa z kolorem forniru albo pilotem zdalnego sterowania. Ale Ty tego będziesz słuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale Ty tego będziesz słuchał.



Ja będę słuchał a żona oglądać, musi być jakiś kompromis.

Zdałem sobie sprawę że kupno używanego sprzętu to większy problem niż myślałem ponieważ nie mam możliwości odsłuchu i sprawdzenia stanu technicznego. Na nowy sprzęt nie mam aż tyle kasy. Więc mogą być raty. Jak raty to budżet mogę zwiększyć. powiedzmy do 3 tyś. Wzmacniacz lub ampli + kolumny podstawkowe. Jeżeli w ciągu powiedzmy 1 miesiąca nie uda mi się kupić używki. To kupię na raty nowy zestaw. W pobliskim markecie ma kolegę który tam jest kierownikiem. Na stanie mają ubogo jeżeli chodzi o stereo. Ale obiecał mi że zamówi to co ja chcę bez gwarancji że to kupię, a będę mógł sam odsłuchać. Co powinienem zamówić?

Moje gusta są już bardziej precyzyjne, chcę zestaw który oddaje ciepły dźwięk potrafi zagrać głośno i jest dość uniwersalny tzn. słuchamy w domu prawie każdy rodzaj muzyki.

icon_smile.gif żona prosiła by Panów z forum pozdrowić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...