Skocz do zawartości

Off Topic - Gdzie szukac nowej muzyki?


oktagon

Recommended Posts

Ostatnimi czasy błądzę po ciemku poszukując nowej muzyki / brzmienia. Sam już nie wiem gdzie i jak szukać.
Radia nie za bardzo mam okazji słuchać. Spędzam w pracy po 10 godzin dziennie - może odtwarzacz mp3 z radiem to jest coś dla mnie?
W domu mam dostęp do radia internetowego, ale nie zawsze mam siły i chęci aby szukać w ciemno czegokolwiek.
Mogę kupować płyty CD lub ściągać muzykę z internetu bez ograniczeń, ale muszę uprzednio wiedzieć czego szukać.

Moje pytanie brzmi: jak i gdzie znajdujecie swoją ulubioną muzykę?
Nie chcę żyć muzycznymi wspomnieniami młodości, potrzebuję zastrzyku nowości.
Co ciekawe jest że w mojej muzycznej kolekcji jest miejsce na prawie każdy gatunek muzyczny. Według mnie muzykę podobnie jak i filmy można dzielić na dobre i złe icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam parcie na nowości, z tym że nie muszą to być koniecznie rzeczy najnowsze chronologicznie.
Moje główne źródła:

1. Youtube i Discogs - na yt losowo coś wrzucam, co znam, następnie z listy rekomendacji wybieram na ślepo jakiś klip. Gdy się spodoba, na Discogs sprawdzam dyskografię i przy okazji polecane tam Recommendations icon_wink.gif Następnie ściągam mp3 z netu, po czym na ile czas pozwoli, "przerabiam" to wszystko. Jeśli coś mnie zauroczy, kupuję oryginał, w przeciwnym razie goodbye forever, kasuję to wszystko z kompa. Życie jest za krótkie, żeby słuchać nudnej muzyki.

2. Amazon-y, szczególnie polecam niemiecki ze względu na bogatą bazę sampli (ale korzystałem nawet z japońskiej strony). Kolejne kroki jak w pkt. 1

3. Prasa audiofilska, nie tylko polska - a w niej recenzje płyt. W pierwszej kolejności sprawdzam pozycje z najlepszymi notami za jakość dźwięku. Potem - jak w pkt. 1

4. Wpisy na forach w dziale "Muzyka" i potem jak ... już wiesz co icon_lol.gif

5. Propozycje znajomych, też czasem coś odkryją


Generalnie życie mnie nauczyło cierpliwości w zakupach i powściągania emocji. Dopóki kilka razy nie przesłucham całych płyt czy przynajmniej większości utworów, nie kupię oryginału. Zbyt wiele razy się "sparzyłem".

Pochwalę się, że mam niesamowitego nosa, z oceanu muzyki potrafię wyłowić niezłe perełki. Szkoda tylko, że 90 % z nich trzeba sprowadzać z zagranicy...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel ma w posiadaniu chyba 2-3 tysiące płyt CD.
Sam też się troszeczkę przyczyniłem do tego "bajzlu", obdarowując go moją kolekcją 100-200 płyt CD.
Oprócz płyt CD, ma on także imponująca i ciągle rosnącą kolekcje płyt winylowych.

Ja na taką ekstrawagancję nie mogę sobie pozwolić - moja kolekcja płyt jest zlokalizowana na dysku sieciowym.
Wszelkie "materialne" nośniki rozdaję znajomym, lub "utylizuję" w mało ekologiczny sposób.
Gdzie w ogóle jest ta granica, że pamięta się co ma się w swoim posiadaniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja szukam w rozmowach ze znajomymi, którzy też są nieco na muzykę zakręceni.
Pożyczamy sobie płyty na wzajem i, jak znajdę taką, co chcę jej słuchać często to sobie kupuję.
Mankamentem takiej metody jest czasochłonność; plusem kontakty towarzyskie icon_smile.gif
Radio tylko odrobinę wspiera - słucham głównie Radia Kraków, Trójki i RMF Classic- wszystkich w samochodzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...