Skocz do zawartości

Modyfikacja Unitra ZG-603


Recommended Posts

Witam wszystkich, wpadła w moje ręce kolumna estradowa Eltron 60 (niestety tylko jedna), która ma zniszczoną obudowe.
Mam kilka pytań:
Mam zamiar wykonać samodzielnie obudowe i czy nada się zwykła płyta wiórowa laminowana? Czy może szukać szarej płyty mdf?
Kolumna składa się z głośników:
2 razy: GDS 30/30 4OHM i 2 razy GDWT 9/40 8OHM ( pełny opis: http://unitra.eu.org/node/1403 )
Praktycznie nie ma basów ( są zagłuszane ) czy możliwe by było zamiast jednego głośnika GDS wstawić inny
http://www.allegro.pl/item298818282_zamien...0_400_watt.html (ewentualnie proszę o inne propozycje w rozsądnej cenie)
(wtedy dokupie 2 takie głośniki i 2 GDWT i zrobie 2 kolumny)
Jeżeli jest taka możliwość to czy zmienią się wymiary obudowy? Czy konieczna bedzie zwrotnica?
Podłączone to będzie do Pioneera VSX-607 ( 8-16 OHM ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Obudowa wyszła Tobie jak oryginalna. Masz takie dwie czy tylko tę jedną.
Popatrzyłem na zdjęcie z połączonymi głośnikami i widać na nim, że głośniki wysokotonowe połączyłeś szeregowo poprzez kondensator, i jest to prawidłowe połączenie. Przy głośnikach szerokopasmowych nie bardzo widać jak je połączyłeś. Powinny być połączone również szeregowo by kolumna miała 8ohm, i w zgodnej polaryzacji w stosunku do siebie.
Kabelki też masz jakieś jak lampki nocnej. Mogły być jakieś głośnikowe za 3-5zł/m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną kolumne i podepne ją do kina domowego jako głośnik centralny icon_smile.gif (mam też projektor własnej konstrukcji icon_smile.gif )
Odnośnie podłączenia kolumn to zostawiłem tak jak było w oryginale czyli GDSy szeregowo (kable też zostawiłem te co były).
Odnośnie dzwięku to nawet jak odkręce amplituner na full to dzwięk jest czysty ( nic nie charczy itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązanie, kolumna estradowa Eltron 60 w roli głośnika centralnego. Jak głośniki są sprawne i resory w dobrym stanie, to mają prawo grać czysto.
Zaciekawiłeś mnie swoim projektorem własnej konstrukcji. Jak to nie jest jakaś tajemnica konstrukcyjna, to mógłbyś opisać jego budowę w tym dziale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam icon_smile.gif Mam pare oryginalnych kolumn STR-DH500 w swoim domu. Mam je podłaczone do amplitunera kwadrofonicznego firmy Sansui QRX 5500 http://www.classicaudio.com/value/san/QRX5500.html. dobranie tych kolumn i tego amplitunera było czystym przypadkiem. Miałem wiec podłaczyłem. icon_smile.gif Normalnie, nie przesadzam, ale całym domem trzesie. Piekny, czytelny i spręzysty basior. Ogladanie filmów DVD ostatnimi czasy to czysta przyjemnosć i obłędnia scena dźwięku. Naprawde czuje się jak w sali kinowej. Film "Wyspa" normalnie wbił mnie w fotel. Dotego mam pare glośników umieszczonych z tylu firmy Philips. Wszystko pięknie ze sobą współpracuje, przyjnajmniej w moim odczuciu. Chcialem w końcu kupić nowy amplituner 7x140. Mam pytanie czy nie ma absolutnie zadnej mozliwości podlaczenia tych starych kolumn do tego nowego wzmacniacza ??:> Dzięki wielkie za uwage icon_smile.gif ps Odpisujcie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam icon_smile.gif Mam pare oryginalnych kolumn STR-DH500 w swoim domu. Mam je podłaczone do amplitunera kwadrofonicznego firmy Sansui QRX 5500 http://www.classicaudio.com/value/san/QRX5500.html. dobranie tych kolumn i tego amplitunera było czystym przypadkiem. Miałem wiec podłaczyłem. icon_smile.gif Normalnie, nie przesadzam, ale całym domem trzesie. Piekny, czytelny i spręzysty basior. Ogladanie filmów DVD ostatnimi czasy to czysta przyjemnosć i obłędnia scena dźwięku. Naprawde czuje się jak w sali kinowej. Film "Wyspa" normalnie wbił mnie w fotel. Dotego mam pare glośników umieszczonych z tylu firmy Philips. Wszystko pięknie ze sobą współpracuje, przyjnajmniej w moim odczuciu. Chcialem w końcu kupić nowy amplituner 7x140. Mam pytanie czy nie ma absolutnie zadnej mozliwości podlaczenia tych starych kolumn do tego nowego wzmacniacza ??:> Dzięki wielkie za uwage icon_smile.gif ps Odpisujcie..


SOORY wstawiłem symbol nie tych kolumn, chodziło mi właśnie o te icon_smile.gificon_smile.gif ZG-603 Jestem tutaj po raz pierwszy, nerwówka !!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...