Skocz do zawartości

Proszę o fachową poradę - stereo do 3,5tys


Hamer

Recommended Posts

Witam serdecznie
Jak w temacie. Proszę o pomoc w zakupie sprzętu. Ostatni mój zestaw służył mi 13lat (amplituner Sony + tonsile soundfinder 130) także nie jestem za bardzo zorientowany na co zwracać uwagę. Szukam sprzętu tak do 3,5tys zł. Wiem że to mało na coś extra ale pomóżcie wybrać w tej cenie perełkę icon_wink.gif Chciałbym aby zestaw posiadał blu ray by móc na czymś odtworzyć płytki.
Po wstępnych ogledzinach zainteresował mnie ten zestaw:
http://allegro.pl/harman-kardon-hk3490-hk-...2985029027.html
Niestety opcja z blu rayem jest dużo droższa
Pomóżcie coś wybrać. Pokój około 22m2, mało mebli - tylko komplet wypoczynkowy 3+2+1 i otwarta przestrzen na korytarz i kuchnie.
Prosiłbym też o wskazanie jakis sprawdzonych i sprzedajacych w rozsadnych cenach firm wysylkowych albo jakis sklepów w pobliżu trojmiata.
Z góry dziekuje i czekam na podpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
abym mógł przedstawić Ci kilka rozwiązań, potrzebuję więcej informacji:
1. Czy nie posiadasz jakiegokolwiek odtwarzacza CD lub np. nie planujesz wykorzystać komputer do odtwarzania muzyki ? Jeśli w podanym przedziale cenowym mamy zawrzeć jeszcze odtwarzacz Blu-Ray, niestety musimy poczynić duże kompromisy w jakości dźwięku. Przemyśl tą sprawę, zawsze w przyszłości możesz dokupić odtwarzacz.
2. Jakie zazwyczaj słuchasz gatunki muzyczne, jakie preferujesz brzmienie systemu.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie proponuję rozwiązanie z wykorzystaniem komputera jako źródło, przetwornika USB DAC, wzmacniacza i kolumn.

Czekam na szczegóły od Ciebie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być stereo, to po co Ci Blu Ray? Jak napisał Q21 pogorszy się jakość odtwarzanej muzyki. A ją jak na razie najlepiej odtwarza CD.
Albo z plików (odtwarzacz sieciowy, serwer, komputer, konsola playstation itp.) poprzez przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) lub chociaż dobrą kartę dźwiękową.
Druga sprawa, to kolumny. Może za duże do 22m2, może nie. Trzeba by sprawdzić. Ale na pewno są to kolumny nie najlepszej jakości (autobus w cenie WV Polo) i kiepskim brzmieniu.
Nic nie napisałeś o muzyce jakiej słuchasz ani o preferencjach brzmieniowych (jaki typ dźwięku). Też Q21 o tym pisał.
Jeśli mieszkasz w pobliżu trójmiasta, to masz w zasięgu co najmniej kilka dobrze zaopatrzonych salonów audio.
Wybierz się co najmniej raz a lepiej ze 2-3 do kilku (po uprzednim umówieniu się telefonicznym na odsłuch). Myślę, że po takiej sesji raczej nie przyjdą Ci do głowy te JBLe, chyba że masz naprawdę specyficzny gust czy słuch.
I jeszcze jedna sprawa, bardzo ważna. Akustyka. Masz choćby mgliste pojęcie o tym, jak się ustawia kolumny, jak powinien być urządzony pokój? Bez tego nawet najlepszy sprzęt może zabrzmieć dużo poniżej swoich możliwości albo wręcz fatalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym blu rayem może faktycznie dałbym sobie spokój. Na początku chciałem modne w tym czasie kino domowe ale po zagłębieniu się w temacie dowiedziałem ze jeżeli chodzi o muzykę to bedzie poniżej sredniej w tym przedziale finansowym. Także ten blu ray miał mi zrekompensować te kino. Jeżeli chodzi o muzykę to słuchamy wszystkiego. Nie miałem pojęcia że ma to znaczenie przy wyborze sprzętu. Głownie pop Alicia Keys, Lana Del Ray, Beyonce ale od czasu do czasu nie dobre electro. Jest tego mnóstwo i wyłacznie CD. Co do akustyki to nie mam o tym pojęcia. Nie jestem audiofilem i nie chcialbym zmieniac salonu pod muzykę. Najbardziej by mi pasowało ustawienie kolumn w jednym z rogów salonu oddalonych od siebie o około 1,5metra. Miałyby wtedy przed sobą otwartą przestrzeń ale nie wiem cy to by wystarczyło.
Jeżeli chodzi o sprzęt to skoro Jbl są słabe w tym przedziale cenowym to czym byście je zastapili? A co z amplitunerem?
Jeżeli można jakiś adres sklepu w tym trojmieście?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawa przed przysposobieniem salonu do potrzeb stereo a także brak podstawowej wiedzy o ustawieniu kolumn jest najlepszym sposobem na zniweczenie potencjału niemal każdego zestawu.
A przecież nikt Ci nie każe kupować paneli akustycznych, czy przebudowywać pomieszczenia. Wystarczy sobie zdać sprawę, że kolumny powinny stać.... nie, nie będę opisywał. Za dużo by to czasu zajęło. Jeśli chcesz, mogę Ci na maila wysłać przystępnie napisane artykuły o akustyce i ustawianiu sprzętu. Prawidłowe rozstawienie plus jakiś często niewielki tylko dywan albo wykładzina i zniwelowanie dużych płaskich twardych powierzchni (szczególnie blisko kolumn) może przenieść Twój sprzęt w inny wręcz wymiar.
Postawienie kolumn 1.5 metra od siebie w dodatku w rogu pokoju daje gwarancję złego brzmienia. A kolumny w dodatku upatrzyłeś sobie duże, jakby takie miały zapewnić dobry dźwięk.
Sprzęt chcesz pewnie nowy? Ale wiedz, że taki z drugiej ręki, dobrze dobrany za te pieniądze może zagrać conajmniej o klasę lepiej.
Wzmacniacz stereo jest w większości przypadków lepszy od amplitunera.
Co do salonów audio, może ktoś z trójmiasta Ci podpowie. Bo ja jestem z Kielc, skąd miałbym wiedzieć. Choć gdybym się uparł icon_biggrin.gif
Ale uprzyj się Ty. Wujek google Twoim przyjacielem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe pytanko.

Ja też swego czasu rozważałem kupno nowego sprzętu. Ale nie dysponuję taką kwotą więc musi to być sprzęt używany by grało lepiej niż to co mam do tej pory. F1angel proszę podpowiedz czy bedzie różnica w jakości pomiędzy:

- yamaha r-s500 amplituner
- yamaha a-s500 wzmacniacz

A jeżeli Ty jesteś zdolny usłyszeć różnicę, to czy ja (zadając takie pytania) też jestem w stanie usłyszeć jakąś różnicę w jakości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
W takim razie zdecydowanie polecam Ci zestaw oparty na amplitunerze Harman Kardon HK3490 lub z korzyścią dla brzmienia oparty na wzmacniaczu NAD C316BEE. Do powyższej elektroniki zastosował bym kolumny Monitor Audio MR4, KEF C5 lub MISSION Mx4 - wybór jednak zależy od indywidualnych preferencji.
Jeśli w podanym budżecie musi znaleźć się jeszcze odtwarzacz CD, pozostaje elektronika Yamaha R-S500 / CD-S500.
Proponuje jednak od słuchy, które dadzą Ci możliwość optymalnego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wybierasz do salonów audio na odsłuchy, to może sam posłuchasz i przekonasz się czy są różnice i jakie.
Ja słyszę różnicę na korzyść wzmacniacza, choć nie jest ona jakaś duża. Czy Ty usłyszysz, dużo zależy od Twojego słuchu (tu osłuchanie też jest bardzo ważne), od konfiguracji (źródło, kolumny, kable/zasilanie, no i pomieszczenie/akustyka) czy od doboru nagrań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zestaw HK980 + cd HD980 (około 2tys zł)+ jakies monitory za 1500-1800zł? Wizualnie mi się podoba ale nie miałem jeszcze okazji posłuchać. Pewnie zbyt komercyjny sprzet jak dla was ale zawiesiłem na nim oko. No i w segmencie CD icon_smile.gif A może ktoś ma taki używany sprzęt w dobrym stanie na sprzedaż? No i jakie monitory byscie dali? Słucham wszystkiego - czysty vocal i soczysty bas jedyne wymaganie czyli w sumie wymagan brak hehe.

f1angel marcin-hamer@wp.pl jakbys mogl podrzucic mi pare materialow o tej akustyce to bede wdzieczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...