Skocz do zawartości

Najlepsze kable glosnikowe do 40zl/m i do 70zl/m


GAWRON___M

Recommended Posts

Gawron!
Wbrew Twoim obawom nic ci nie ubędzie!
Niezależnie czy na jeden, czy na dwa odczepy Twój wzmacniacz w dalszym ciągu będzie dysponował tą samą mocą! icon_lol.gif
Zresztą poczytaj bi-wiring - istota, bi-wiring opinie
Z pewnością podłączając takie same kable na górę i dół nie uzyskasz ewidentnej zmiany, niż w przypadku połaczenia single-wire...
Co innego, gdybyś dysponował dwoma różnymi kablami (pamiętaj, o tym, iż powinny być tej samej długości)!
Na pewno nie kupowałbym od razu dwóch par kabli!
Szkoda pieniędzy!
Spróbuj z jedną parą, posłuchaj z tydzień, wyrobisz sobie zdanie na temat zmian w dźwięku. Potem pożycz ze sklepu/od kolegi drugą parę innych kabli, podłącz, posłuchaj kolejne kilka dni, przełącz z powrotem, będziesz wtedy na własne uszy słyszał, czy bi-wiring w Twoim przypadku przynosi jakieś słyszalne efekty!
Jeżeli nie, to za cenę drugie pary kabli kupisz sobie płytki!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Hybyrd83
A przy okazji - czy z w miarę taniego Audioquesta to tylko CV4?
Czy Audioquest seria Type nadaje się na fronty lub tyły? Bo ceny za metr "czwartego typka" to ok. 20-30zł z drugiej ręki. Teoretycznie cenowo różnica jest niewielka, a skoro już Audionet poruszył ten temat icon_rolleyes.gif

Pozrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Hybryd83.Zainteresowałem sie tymi kabelkami Audioquesta.CV4.Zastanawia mnie tylko jedno,obejrzałem te kable na stronie którą podałeś.Cena jest rzeczywiście kusząca.2x4m-360 zł.Ale dzisiaj dzwoniłem do sklepu w Sopocie i zaproponowano mi te kable 2x3m za 800 zł,to jest zastanawiające!.Róznica w cenie jest porażająca.Co o ty o tym myslisz.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W sprawie cen Kibic ma racje. Roznice sa naprawde spore, dlatego przed kazdym zakupem warto zrobic rekonesans icon_smile.gif

Co do CV4. Dlugo gralem na tych kablach, pozniej przekazalem je bratu. Sa to naprawde dobre kable o dosyc zrownowazonym brzmieniu. Trudno mi porownywac z konkurencja w podobnej cenie, bo nie robilem takich porownan.
Do kabli ktore obecnie mam nie maja zupelnie startu.

Kable warte sa zakupu do odpowiedniego sprzetu. Mysle tutaj o klasie budzetowej.
Kiedys laczylem je z roznego rodzajami ukladami lampowymi i kolumnami (rozne) Studio16Hertz w tym takze najwyzsza z mozliwych wersja Minas Anor premium plus (specjalnie zmodyfikowana).

Jak to gralo ? Ciezko mi teraz o tym pisac, bo jak tu porownywac CV4 z kablami ktore mam obecnie (Velum LS-S BlueS 2x2,5m / 2900zl).
Dodam jeszcze, ze osoby typu Elberoth (forum audiostereo) uwazaly CV4 za najlepszy kabel w swojej klasie.

Jesli mialbym co kolwiek napisac o tych kablach - to w polaczeniu z sprzetem budzetowym daja dobrze kontrolowany bas, dla wielu osob moze byc na poczatku problem, bo nie reprodukuja basu rozlazlego i buczacego. Raczej krotki i zwarty.
Gora jest dzwieczna, z slabym sprzetem moze byc troche za ostra. Dosyc ciekawa przestrzen. Sredni zakres poprawnie wypelniony, wysuniety lekko do przodu.

Pamietam, ze zaminilem je na kable DIY molibdenowe. Molibdeny daly zdecydowanie ciekawsza barwe, ktorej brakowalo CV4, a poza tym to byly duzo lepsze, ale tez pierwotnie duzo drozsze.

Pamietam, ze robilem jeszcze porownania CV4 z Ultralinkiem i Klotz Twinax - kable te nie byly zadnym stopniu konkurencja dla CV4.

Na pewno przed zakupem warto posluchac CV4 na swoim sprzecie, moze byc tez i tak ze sie nie spasuja.
Chociaz wypozyczalem kabel znajomym, laczyli go z Harmanem czy z Yamaha i byli rownie zadowoleni.

Co do serii Type nie znam, ponoc duzo slabsza niz CV.
Kiedys polecano mi CV6 i CV8 jako naprawde dobre kable. Jednak podazylem w innym kierunku icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Hybryd83.Kupiłem te kable CV4.Miałeś racje w 100%.Jest o niebo lepiej.Z początku nie bardzo wierzyłem że bedzie zauważalna róznica ale się przekonałem .Nie jest to tylko moja opinia ale również innych domowników.Kupiłem te kable sugerując sięTwoją opinią i jestem bardzo zadowolony.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...