Skocz do zawartości

AUDIONOVA


pirs

Recommended Posts

Witam forumowiczów.Noszę się z zamiarem kupna kabli do głosników firmy AUDIONOVA.Czytałem troche recenzji na ten temat.Komentarze na temat tych kabli są bardzo dobre.Podkreslana jest wysoka jakość za umiarkowaną cenę.Czy ktoś słuchał muzyki na tych kablach.Byłbym wdzięczny za podpowiedż.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak szczególowo pytam bo używałem kiedyś tego kabelka w wersji bi-wirre w KD
/okazjonalnie też muzyka/ .Jako fronty służyły mi wtedy Avance Dana 670AV podłączone
tym kabelkiem do Onkyo DX 989 i grało to całkiem przyjemnie.
Sprzedałem 2 lata temu te kolumny a nowe mają pojedyncze terminale i dlatego zmieniłem
też kabelki na pojedyncze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Audionova ?

odradzam, sluchalem quasarus jak i iluminator (najwyzsze kable tej firmy) i niestety kiszka.
Mialem takze Powerstation, zeby zaczelo to "grac" potrzebna byla powazna modyfikacja.
Sluchalem tez sieciowki Starburst MKII, moje DIY na Lappie byly na poziomie tego kabla (koszt DIY 30-40zl),

Zastanawialem sie czy firma czasem nie kupuje tanich "chinskich" kabli i pakuje je po prostu w "ladne" oploty z linek.

Skad to zafascynowanie firma Audionova ? Mysle, ze osoby majace w systemie audionova nie slyszeli dobrych kabli innych firm. Polecam sprawdzic cos np z Audioquesta czy XLO i porownac to z audionova.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iluminatory w przejrzystym (w pozytywnym znaczeniu) systemie graly mocno podkreslona srednica, gorna srednica krzykliwa. Poza tym sucho i bezbarwnie. Bas jak na ta cene kabla, taki sobie, a wrecz slaby.
Porownywalem do uzywek w cenie okolo 400 zl za komplet kabla, a takze z okablowaniem duzo wyzszej klasy (Velum)

Polecam rozgladnac sie za uzywkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie mieć inne zdanie na ten temat, używałem kiedyś głośnikowych Quassarus ale zastąpiły
je Anti Cables ,Audionova czekała w rezerwie na lepsze czasy.
Byłem niedawno u kolegi który kupił sobie kolumny JMLab 1027 Be i coś nie "leżało" mu ich brzmienie
pomimo prawie miesięcznego "wygrzewania" ,pożyczyłem mu moją nieużywaną Audionovę /podobno
chińską podróbę/ i kolega jest po raz pierwszy od dłuższego czasu zadowolony z brzmienia.
Audionova zastapiła Audio Questa CV-8 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozwolę sobie mieć inne zdanie na ten temat, używałem kiedyś głośnikowych Quassarus ale zastąpiły
je Anti Cables ,Audionova czekała w rezerwie na lepsze czasy.
Byłem niedawno u kolegi który kupił sobie kolumny JMLab 1027 Be i coś nie "leżało" mu ich brzmienie
pomimo prawie miesięcznego "wygrzewania" ,pożyczyłem mu moją nieużywaną Audionovę /podobno
chińską podróbę/ i kolega jest po raz pierwszy od dłuższego czasu zadowolony z brzmienia.
Audionova zastapiła Audio Questa CV-8 .



to co napisales jest dla mnie wrecz abstrakcja !!, no ale jesli Audionova podoba sie bardziej niz Cv8 !?, no coz o gustach sie nie dyskutuje ...
Nadmienie jeszcze, ze audionova porownywalem na innych glosnikach niz Focal JmLab (ktore obecnie posiadam),
Audionove uwazam za kable "upiekszajace", "dodajace" dosyc sporo od siebie, takich kabli zdecydowanie nie preferuje.
Wybralem bezkompromisowe Velum i na tym poki co pozostane icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym AntiCalble, hmm z caly szacunkiem, ale i ja mam inne zdanie na temat tych kabli. Moim zdaniem nazwa "Anticable" w pelni oddaje jakosc tych kabli.
Jak juz powiedzialem kazdy ma inny gust, jesli sie spodobaly fajnie - zycze milych odsluchow, mimo to proponuje skonfrontowac to z powaznymi kablami innych firm.

Audionova czy Anticable to przewody klasy budzetowej, a ceny IMO nie do konca oddaja ich jakosc. Moim zdaniem warte sa tyle za ile sprzedaje sie je w 2handzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wiesz ..... jeżeli AntiCables zastąpiły Acoustic Zen Hollogram II to jednak coś jest w tych AC.



No wiesz .... jezeli AntiCabels zagraly duzo slabiej niz proste IC tzw "Bartek" DIY, a to tez zadna rewelacja. Drut oparty o przewody Cardasa. Chociaz w swej cenie swietne - nie raz to potwierdzily. Takze w konfrontacji z Anti.

Chcialbym jeszcze powiedziec, ze nie namawiam nikogo i nie mam tez zamiarow klocic sie na temat opinii sprzetu czy okablowania. Kazdy z nas ma inny sprzet, inne warunki odsluchowe, a wreszcie inne upodobania - i niech tak pozostanie icon_smile.gif
Najwazniejsze by sie podobalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze sluchalem tez takich opinii, iz kable duzo drozsze (juz nie wazne jaki, chodzi o przyklad) i na pewno lepsze, nie podobaly sie. Dlaczego ?, a bo np wlascicielowi nie podobala sie ta przejrzystosc dzwieku, "prawdziwsze blachy", dzwiek wg niego byl natarczywy. W rzeczywistosci byl blizszy prawdy - dzwieku na zywo.
Wlasciciel systemu wybral dzwiek oslodzony z "mgielka" i przytlumieniem wysokich.

Czesto chodze na koncerty. Filharmonia, koncerty akustyczne, jak i elektryczne. Buduje system w kierunku dzwieku "live", taki mi sie podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...