Skocz do zawartości

Podłączenie wzmaka za 1600zl do lapa


bandanaboy

Recommended Posts

Witam,
Pytanie jak powyżej. Kolumny jakie odbieram za kilka dni to cerwin-vega classic 10 a wzmacniacz nad którym się jescze zastanawiam to HK 970 bądź cambridge azur 640 (ten może lepszy bo wiekszy pobor prądu ma, co o tym sadzicie? oczywiscie jeszcze wyslucham oba z tymi kolumnami pod koniec tygodnia dopiero, chyba że jakiś tańszy wzmak bedzie tez dobry to czekam na propo). Nie chce zadnego cedeka, chcę podłączyć pod lapa ze względu na wygodę, bo nie musze tysiąca płyt nagrywać itp. Zresztą płacić kolejne 1500zl za cedeka to raczej jak dla mnie poroniony pomysł. Więc proszę Was o pomoc jak najlepiej podłączyć żeby faktycznie w praktyce dźwięk nie był gorszy? Czy pod aux wystarczy podłączyć zwykłym kablem czy raczej zainwestowac w coś innego? Zabieram do shop oczywiscie lapa by sprawdzic w praktyce ale wcześniej chciałbym się poradzić fachowców (czyt. NIE AUDIOFILÓW). Lap do HP DV4395EA Pavilion. Podkreślę jeszcze raz, że nie jestem audiofilem a wiec czy faktycznie kombinując z jakimś droższym podłączeniem dźwięk będzie wiele lepszy. Z góry dzięki za pomoc:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pianocrafta ktorego wystawilem na allegro wlasnie tym kalbem co mowisz mam podłaczonego i jak dla mnie gra rewelacyjnie:) wiec tez raczej planuje tak podlaczyc ale w razie co pytam jesli jest lepszy sposob nie tylko dobry w teorii ale przede wszystki w praktyce

Cytat

Ja tam nic nie kombinowałem. Wyjście z karty dźwiękowej połączyłem zwykłym kablem z wtyczką mini-lack z jednej strony, a 2x cinch z drugiej strony do wejścia wzmacniacza AUX. Kabel mam Prolinka taki jak z tej aukcji http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=297472623



A jaki masz wzmak i kolumny? Podlaczales do lapa czy stacjonarnego?Karta muzyczna chyba w tym przypadku jak przechodzi przez takie wzmaki to nie ma wiekszego znaczenia, co? Pytam bo na kompach nieznam sie az tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaki masz wzmak i kolumny? Podlaczales do lapa czy stacjonarnego?Karta muzyczna chyba w tym przypadku jak przechodzi przez takie wzmaki to nie ma wiekszego znaczenia, co? Pytam bo na kompach nieznam sie az tak.



Mam PianoCrafta E410 i PC stacjonarnego ze zwykłym SB. Takie połączenie tym kablem jest wystarczające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podkreślę jeszcze raz, że nie jestem audiofilem a wiec czy faktycznie kombinując z jakimś droższym podłączeniem dźwięk będzie wiele lepszy.


Droższe połączenie niż to które zaproponował sebse niewiele pomoże w jakości dźwięku. Możesz kupić droższy kabel, ale niewiele on pomoże średniej jakości karcie dźwiękowej z laptopa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć dobry dźwięk z komputera, potrzebna byłaby wypasiona karta dźwiękowa (wydatek ponad 1000 zł) oraz drogie okablowanie. Moim zdaniem lepszy efekt za podobne pieniądze uzyskasz kupując stacjonarny odtwarzacz CD. Komputer nie służy do słuchania muzyki w jakości hi-fi, i dlatego nie ma co kombinować tylko korzystać ze sprzętu, który był tworzony z myślą o przeznaczeniu do słuchania muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Wzmacniacz dobry poprawi sygnal lepiej niz jakies creativy.Ale karta dzwiekowa ma zanaczenie bo "z pustego to i salomon nie naleje".



wiec co ty sadzisz o podłaczeniu mojego sprzętu?



Powiem ze nie bedzie rewelacji,lepiej juz bedzie z tanim firmowym DVD np.Panasonic s-33 za 180zl bo na pozadna karte dzwiekowa i to do laptopa wydasz o wiele wiecej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

Wzmacniacz dobry poprawi sygnal lepiej niz jakies creativy.Ale karta dzwiekowa ma zanaczenie bo "z pustego to i salomon nie naleje".



wiec co ty sadzisz o podłaczeniu mojego sprzętu?



Powiem ze nie bedzie rewelacji,lepiej już będzie z tanim firmowym DVD np.Panasonic s-33 za 180zl bo na pozadna karte dzwiekowa i to do laptopa wydasz o wiele więcej.



Aż przykro podłączać taki sprzęt do wyjścia AC'97 czy nawet jakiegoś dumnie nazywającego się HDAudio - Z PUSTEGO... Wiele laptopów naprawiałem i poprawiałem w swojej karierze i jeszcze nie widziałem takiego, którego dźwięk jako źródła by się do czegoś poza gierkami na głośniczkach lub prezentacjami nadawał (z resztą, taki jest ich cel !!!); nawet filmy są "płytkie" i z buczącym wysokim basem - może odrobinę lepiej w tych kilku co miały wyjścia cyfrowe, ale to raczej zdarza się już w stacjonarnych kompach z dobrymi płytami głównymi; niemniej jednak większość (przynajmniej budżetowych icon_smile.gif ) amplitunerów ma również przeciętne przetworniki cyfrowe i nadal mamy miernotę bo na kiepskie mimo wszystko źródło jeszcze przeciętny przetwornik...

Jak rozważasz laptopa jako źródło do jakiegokolwiek poważniejszego słuchania muzyki = kupujesz mu kartę dźwiękową. Niekoniecznie Creative; np. lepiej grający i tańszy audiotrak. To dla Ciebie nie taki straszny przecież wydatek te 200-500pln jak już za parę ładnych tysięcy kupiłeś laptopa i głośniki a jeszcze chcesz wydać tyle na wzmacniacz. Do tego jak koledzy wyżej podpowiadali jakiś sensowny minijack-cinch (byle nie za 2 złote), np. jak Prolink za 20pln proponowany powyżej i już masz co trzeba. Tu nie chodzi o bycie audiofilem. To przepaść, którą usłyszy każdy.

Inaczej mówiąc, bez kupna karty zyskasz jedynie zapas mocy, a jakością dźwięku pozostajesz na poziomie "miniwieży", więc szkoda wyrzucać pieniądze na HK czy inne cuda - lepiej podłączyć do rzeczonej miniwieży - będziesz miał budzik... radio... a wszystko taniej... icon_smile.gif

Chyba, że nie masz na myśli słuchania MP3 i radia internetowego czy czegoś tam jeszcze tylko normalne CD/DVD - wtedy jak tu dobrze radzą kup stacjonarny odtwarzacz i pokonasz być może jeszcze większą przepaść jakościową. DVD odtwarzające MP3 jest również jakąś alternatywą (niekoniecznie lepszą!!!).

Trochę już z resztą o muzyce z kompa napisałem tu:
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=3200

P.S.

Dla mnie i być może dla kolegi też małe pytanko poboczne jeśli można - jaki dla takiego połączenia kabelek głośnikowy do 100pln/mb ? Możliwie gładki, naturalny i z ładnym basem, pasujący np. do HK? Mam Soniclink / Black Rhodium AST75 ale trochę mi podbarwia średnie, zastanawiam się na DNM Reason... coś jeszcze warto spróbować (mam kolumny Jamo E770)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło, że tyle postów można czytać ciekawych;)
co myślisz w takim razie o tej karcie?
http://allegro.pl/item299068804_audiotrak_maya_ex5_ce.html zewnętrzna więc nie musze lapa wysyłać do firmy (bo jest na gwarancji a lap mi non-stop potrzebny wiec odpada). A zależy mi na tym by z lapa muza leciała. Dużo gorsza bedzie takie powyższe rozwiązanie od cedeka za 1500zl w praktyce?

jeszcze wylukałem tą:
http://allegro.pl/item296183913_sb_x_fi_xt...ess54_5292.html
o tyle "luksus" ze w slocie się schowa;)
Tylko jak to jest. Józek pisze, że trzeba zainwestować w kartę ponad 1000zł a Ali że 200-500zl wystarczy. A więc? Kupić kartę do dźwięku wielokanałowego czy stereo?
Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio ma wyjście cyfrowe a więc jeszcze lepiej można ją podłączyć do wzmacniacza, mam rację? Zresztą audiotrak do ktorego wczesniej dałem link też ma Coaxial input. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeszcze wylukałem tą:
http://allegro.pl/item296183913_sb_x_fi_xt...ess54_5292.html
o tyle "luksus" ze w slocie się schowa;)
Tylko jak to jest. Józek pisze, że trzeba zainwestować w kartę ponad 1000zł a Ali że 200-500zl wystarczy. A więc? Kupić kartę do dźwięku wielokanałowego czy stereo?
Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio ma wyjście cyfrowe a więc jeszcze lepiej można ją podłączyć do wzmacniacza, mam rację? Zresztą audiotrak do ktorego wczesniej dałem link też ma Coaxial input.



Odtwarzasz tylko CD-Audio = kup stacjonarne CD.
Odtwarzasz muzykę też z kompa, MP3 (w tym CD z MP3) - czytaj dalej icon_razz.gif

Karty ponad 1000zł to profesjonale do głównie produkcji muzyki raczej niż jej odsłuchu; mają lepsze parametry przetworników itp., ale wcale nie znaczy że są ewidentnie lepsze w odsłuchu (który i tak jest subiektywny), tym bardziej że nie masz nie wiadomo jakiego hi-endu icon_razz.gif Spokojnie.

Karty audiotraka na PCI, szczególnie po modowaniu bywają porównywane do CD za 1000-1500pln, co osobiście mam nadzieję będę mógł potwierdzić za parę dni. Ale już moja stara Audigy Platinium była niezła i niewiele jej brakowało by mogła stawać w takie szranki po odpowiednim przygotowaniu kompa.

W wersjach do laptopa USB / PCMCIA nie wiem czy można liczyć na aż tyle (i nie można ich modować...). Ten X-Fi wygląda całkiem poręcznie, porządnie i jest w miłej cenie - na pewno warto za takie pieniądze spróbować, skoro zależy Ci, żeby muzyka leciała z laptopa! Stacjonarny CD może i będzie grał lepiej ale pytanie czy dla Ciebie słyszalnie no i jest to wersja 5 razy droższa i 100 razy mniej wygodna - będziesz wszystko wypalał na CD (zapomnij tu o CD-RW, nie chodzą zwykle w stacjonarnych)???

Wracając na chwilkę do odtwarzania MP3 na stacjonarnym to pomijając z reguły niewygodną obsługę i niekompatybilności (niektóre bitrate i częstotliwości, a nawet tagi powodują dziwne błędy), ale jak się już przekonałem m.in. na średniej półce DVD Onkyo (1500pln), budżetówce Pioneera (400pln) o Mancie (250pln) nie wspominając, komputerowy player foobar2000 ma na tyle lepsze algorytmy, że z MP3 wyciąga na przeciętnej karcie dźwiękowej zwykle wiele więcej niż urządzenia stacjonarne!!! Jedyna ich zaleta to pilot, ale do kompa to też nie problem, z HP może nawet dostałeś...

P.S.
Pewnie to wiesz. ale tych kolumn lepiej nie ustawiaj sobie przypadkiem tuż przy laptopie do słuchania. Patrząc na nie przynajmniej trójkąt 2x2x2metry a najlepiej więcej!!! Dobra akustyka to 50% sukcesu hehe icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec kupic ta karte creative'a i podłączyć kablem pod wejście optyczne czy mini-jacka lepiej? Sądziłem, że ta audiotraka karta będzie lepsza? Sciągnąłem foobar2000 i jakoś nie zauważam dużej różnicy między nim a winampem. Jak karta muzyczna jest zintegrowana czy też oddzielna (choć w lapac hzazwyczaj zintegrowana) to podłączając drugą pod slot bądź pod USB w ustawieniach wybieramy z której ma lap korzystać, dobrze rozumuję?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a wiec kupic ta karte creative'a i podłączyć kablem pod wejście optyczne czy mini-jacka lepiej? Sądziłem, że ta audiotraka karta będzie lepsza? Sciągnąłem foobar2000 i jakoś nie zauważam dużej różnicy między nim a winampem. Jak karta muzyczna jest zintegrowana czy też oddzielna (choć w lapac hzazwyczaj zintegrowana) to podłączając drugą pod slot bądź pod USB w ustawieniach wybieramy z której ma lap korzystać, dobrze rozumuję?



Nie wiem, która karta będzie lepsza, nigdy żadniej z nich nie słuchałem, mówię tylko że na PCI audiotrak jest generalnie uważany za lepszy do muzyki. Myślę, że dwie karty których linki dałeś są mniej więcej na tym samym poziomie. Jakoś bardziej natomiast wierzę w połączenie PCMCIA i chyba tak będzie wygodniej, jest też nawet nieco taniej, dlatego ja bym wybrał X-Fi.

Na zintegrowanej karcie różnicy między WinAmpem a foobarem możesz nie usłyszeć, ja na swoim sprzęcie rozróżniam je bezbłędnie w ślepej próbie icon_razz.gif Może musisz po prostu więcej posłuchać icon_smile.gif

Które połączenie czy optyczne czy minijackiem lepsze to zależy czy lepszy przetwornik i wzmacniacze operacyjne ma twój wzmacniacz czy karta, a może nawet który dźwięk Ci bardziej podpasuje - najlepiej potestować obie opcje po prostu!!! Kabelki to przecież żaden wydatek.

Tak, ustawiasz to w panelu sterowania. Nieużywaną kartę najlepiej wyłącz lub zdeinstaluj - szkoda zasobów komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakupilem czarny Cambridge A640 v.2 a dziś po południu mają dojść kolumny i zdecydowałem się na te droższe w ostatniej chwili a wiecej cerwin-vega classic 12:))) Jeśli chodzi o kable głośnikowe to urzekły mnie o średnicy 6 za 75zl za metr, 2,5 po 50zl byly znacznie gorsze (dołu wiele mniej) ale znalazłem złoty środek i kupilem za 30zl za metr i w te kable są bardzo podobne do tych za 75zl. Co myślicie aby zmienić bit rate we wszystich mp3 ze 128 na 320 albo jeszce wiecej? To chyba tez duzo powinno pomóc, mam racje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wczoraj zakupilem czarny Cambridge A640 v.2 a dziś po południu mają dojść kolumny i zdecydowałem się na te droższe w ostatniej chwili a wiecej cerwin-vega classic 12:))) Jeśli chodzi o kable głośnikowe to urzekły mnie o średnicy 6 za 75zl za metr, 2,5 po 50zl byly znacznie gorsze (dołu wiele mniej) ale znalazłem złoty środek i kupilem za 30zl za metr i w te kable są bardzo podobne do tych za 75zl. Co myślicie aby zmienić bit rate we wszystich mp3 ze 128 na 320 albo jeszce wiecej? To chyba tez duzo powinno pomóc, mam racje?



Przekodowanie MP3 jest bez sensu. Informacji raz straconych nie da się odzyskać, da się za to przy ponownym kodowaniu jeszcze trochę ich stracić...

Ponownie polecam post w którym co nieco i na ten temat jest.

http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=3200

P.S.
Po co Ci taka średnica kabla? Będziesz doporowadzał na nowo prąd do domu icon_smile.gif ? A słuchałeś tego Cammbridge? Porównywałeś z Harmanem? Patrząc na Twoje oczekiwania i kolumny jakie kupiłeś wybrałbym na ślepo to drugie...

Pozdrawiam i miłego odsłuchu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że odsłuchiwałem obu. Pierw song leciał na jednym potem na drugim. Odrazu do gustu mi podszedł cambridge. Zreszta harman ma wyglad nie jak na wzmacniacz a predzej na amplituner (swiatelka itp), ja nie lubie czegos takiego przy wzmacniaczu. To pasuje ale moze do JBL'i ktore tez maja wygląd salonowy. Moje kolumny mają wygląd "agresywny" i napewno nie są kolumnami pasującymi do tzw. "salonów". Ale nie to zadecydowało. Inaczej wogóle bym harmana nie chciał słuchać. Cambridge może dlatego lepszy, że więcej prądu ciągnie (??) Prądu do domu nie doprowadzam dlatego zrezygnowałem (również ze względu na cenę), ale uwierz, że różnica była odczuwalna.

Czy wytwarzają duże ciśnienie? Powiem, że potężne. Jak na moj tymczasowy pokoj może ciut za potężne ale wiecznie mieszkac tu nie bede icon_smile.gif Problem tkwi w tym ze w miejscu gdzie zaczyna się prawdziwa ekstremalna przygoda musze konczyc bo sąsiadów mi żal. Ale to nie znaczy ze jak ciut ciszej to źle gra. Wręcz przeciwnie. Zobaczymy jak się rozgrzeja wraz ze wzmakiem co wtedy bedzie. Bo wszystko dziewicze odebrane icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy wytwarzają duże ciśnienie? Powiem, że potężne. Jak na moj tymczasowy pokoj może ciut za potężne ale wiecznie mieszkac tu nie bede icon_smile.gif Problem tkwi w tym ze w miejscu gdzie zaczyna się prawdziwa ekstremalna przygoda musze konczyc bo sąsiadów mi żal. Ale to nie znaczy ze jak ciut ciszej to źle gra. Wręcz przeciwnie. Zobaczymy jak się rozgrzeja wraz ze wzmakiem co wtedy bedzie. Bo wszystko dziewicze odebrane icon_smile.gif



Dla mnie tez sasiadow szkoda a mam tylko dwie 16,5 na basie.

Pamietam jak chcialem kupic Paradigmy9v3 a sprzedawca proponowal wlasnie carvin vega12 i dawal 600zl znizki bo paradigmow nie mial na stanie.No i coz skonczylo sie na paradigmach tylko ze 7v3.Na brak basu narzekac nie moge ,jedynie mozna pokrecic glowa ze za malo przedmiotow spada z polek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam zastosować zewnętrzną kartę dźwiękową połączoną z laptopem przez USB. Cena od 250 zł. Droższe karty obsługują nawet format 24 bity i 96 - 182 Khz. Zalety takiej karty: brak szumów od elektroniki komputera, bardzo niski szum własny, bardzo małe zniekształcenia.



Z jednej strony tak, ale z drugiej - USB jest często po macoszemu zasilane icon_smile.gif Nie wiem, co tu bardziej szkodzi - jakość zasilania czy zakłócenia - trzeba by dwie identyczne karty porównać. Myślę że jakość dźwięku jako taka, jest na tym samym poziomie.

Co do formatów, które wymieniłeś, to ta PCMCIA też je obsługuje. To z resztą zupełnie bez znaczenia. I tak 99% nagrań jest w niegęstych formatach i praktycznie w ogóle nie będziesz ich używał. Ach, po co w ogóle mówić o jakości gęstych formatów z laptopa - nie zauważyłbyś pewnie różnicy jakbyś nawet owe odtwarzał z takiego źródła icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Odnośnie powyższego - jak myślicz gatto, czemu wszystkie poważne karty dźwiękowe są produkowane wyłącznie na PCI a nie na USB icon_razz.gif ...? Przecież zwykły komp wytwarza jeszcze większe "zakłócenia" - obok jest wentylator grafiki, może być tuner TV, sam charakter zasilania - impulsowy - etc... A PCMCIA to właśnie odpowiednik PCI dla latopa icon_smile.gif

P.S. 2

Komentarz od osoby która chyba jest naprawdę znawcą dźwięku z cyfrowych źródeł bo m.i. moduje odtwarzacze CD - dla niewierzących w jakość takiego źródła:

http://www.cdmods.prv.pl/index.php?show=re...akprodigy71hifi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...