Skocz do zawartości

Tannoy Mercury M3 + Rotel Ra-1210, dobry wybór?


wojciechtg

Recommended Posts

Witam, właśnie niedawno zakupiłem kolumny głośnikowe jak w temacie.
U poprzedniego właściciela były podpiete pod Rotelka.
Po odsłuchu byłem pod wrażeniem i zastanawiam się czy nie kupić powyższego wzmacniacza, ponieważ posiada od wiele funkcji, które pozwolą mi wyciągnąć z głośników to co najpiekniejsze. Jestem zdecydowany na Rotela. Uwazam ze ta marka bedzie najlepszym pomysłem przy muzyce ktorej słucham (głownie rock).
Wiem, ze to mocny sprzet, ale patrze w przyszłosc, i jesli kiedykolwiek chcialbym zmienic moje stereo, moglbym wtedy wrzucic m3 na tyl. A fronty wymienic na cos innego. Czy 800zł to za drogo za ten wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye z serii Mercury na ogół bardzo ładnie się uzupełniają z Rotelami.
RA-1210 to staruszek chyba z lat '70. Nie twierdzę, że ia zagra ładnie, albo coś z nim nie tak, ale to już ma swoje lata a 800zł. chyba za drogo. To cena dla kolekcjonerów. Poszukałbym młodszego Rotela. Kolumny są jak najbardziej ok.
Masz je, czy zamierzasz kupić? Jeśli zamierzasz, to podeślij link, zobaczymy czy z wyglądu wszystko w porządku.
Na jaki tył chciałbyś ew. wrzucić kolumny? Masz na myśli kino domowe, masz je, kupisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye zakupiłem we wtorek, od pewnego bardzo miłego pana, posiadającego studio nagraniowe. Rotelem zaraziłem sie u niego, ponieważ on miał taki zestaw.
Jestem zwolennikiem stereo, w zwiazku z tym, myślałem o lepszym wzmacniaczu, ponieważ kiedyś może nadejść taka chwila, w której wymienie m3 na coś innego, oczywiście zostawiając je. Jakoś przywiązuje się do sprzętów audio i zazwyczaj nie sprzedaje tego co kupiłem kiedyś.
Jeśli możesz, doradź mi jakiego Rotela mógłbym kupić.
Myślałem nad RA-931, bądź RA-971 z pewnością nowszy sprzet. Słyszałem, że z Arcam Alpha (różne opinie 6,7,icon_cool.gif się ładnie komponują.
Chciałbym jednak, żeby wokal był mocny, a bas w miare przyjemny, nie zapominając o przestrzeni, której raczej brak w RA-1210.
Jednak jest możliwość regulacji Hz na niskich i wysokich tonach, filtry itp.
W okolicy jest bardzo mało dobrych sklepów audio, gdzie mógłbym dokonac odsłuchu jakichs Rotelow, mimo że obok Katowice, to raczej lipa.
Proszę o poradę odnośnie wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na ostatnie pytanie. Ale jeśli do wzmacniacza stereo zamierzasz podłączyć kiedyś dwie pary kolumn, to kiepski pomysł.
zrobi się bałagan. Naprawdę lepiej je wtedy sprzedać a pieniądze dołożyć do lepszych.
Faktycznie pisałeś, że masz już Tannoye. Przepraszam, rozkojarzony dziś jestem.
Nie widzę. Ile zamierzasz przeznaczyć na wzmacniacz? A Arcam, to raczej Delta 290.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie, zle mnie zrozumiales. Chodzilo mi o to ze przywiazuje sie do rzeczy, ktore kiedys sprawialy mi radosc i jesli kiedys bede mial zamiar kupic nowe, to Tannoyow nie sprzedam, ale tez nie podlacze do wzmacniacza 4 kolumn, bo nie mam zamiaru stworzyc kina domowego. W gre wchodzi tylko i wylacznie stereo. Przeznaczyc chcialbym okolo 500-800zl chyba ze bedzie fantastyczna okazja, wtedy moge dac 1000zl.
U
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się śpieszy, to daje czasami niską cenę...Ale i tak warto popytać i poprosić o zdjęcia.
W każdym razie model niezły, a że nie był specjalnie drogi - to cena w okolicach połowy nie jest zła.

A Rotel RA-05 jest niezłą propozycją: niezbyt drogi, w miarę świeży i niezawodny. A poza tym Rotele mimo teoretycznie niezbyt wysokiej mocy mają odpowiednio mocne zasilacze i zazwyczaj dają sobie radę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie jest ciekawa. Zwracając uwage na to, że ma 10 miesiecy i jest o połowe tańszy. Gdyby tak się trafił RA-04 za pare stówek mniej, to by było super. Nie chce podejmować pochopnych decyzji, chciałbym prosić o jeszcze jakieś propozycje, wtedy będę miał pole do manewru i przede wszystkim na spokojnie, nie spieszy sie.
Mimo wszystko bardzo korci mnie ra-1210. Sluchalem 714 i byla na prawde rewelacyjna. Te stare Rotele maja dusze, to coś. Obawiam się, że na 04 jest mniejsze pole do popisu, wiem, że nie jest pierwszej nowości, w każdym bądź razie kondensatorki można powymieniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...