Skocz do zawartości

Zawężam poszukiwania


nitka

Recommended Posts

Szukam wzmacniacza + odtwarzacza CD do kolumn, które posiadam - Dali Ikon 7mk2.

Budżet około 8k PLN.

Konfiguracje, jakie już przetestowałem to:

HK 3490 + HD980 – to nie ten dźwięk

Naim NAIT 5i-2 + Naim CD5i-2 – uspokoiło górę w Ikonach, dało sporo dynamiki, natomiast zabrakło mi detali.

Nad C375 BEE + Nad C565 BEE – spodobało mi się jak zagrał dół natomiast reszta pasma nie zrobiła na mnie wrażenia.

Roksan Kandy K2 AMP + CD – tu było najlepiej. Było muzykalnie, dużo detali ale dół grał trochę gorzej niż w Nad. Byłem skłonny kupić zestaw Kandy natomiast skusiłem się jeszcze włożyć CD Depeche Mode Violator przez chwilę wszystko było ładnie pięknie natomiast wraz z głosem wokalisty góra pasma wystrzeliła dając po uszach.

Po kilku kombinacjach Kandy K2 AMP + Naim CD5i2 itp. Po około 2h wróciłem do połączenia Kandy K2 AMP + Kandy CD i ponownego odsłuchania Depeche Mode. Tym razem wydawało się już wszystko do przyjęcia natomiast obawiam się, że w ciągu tych wszystkich testów mój słuch zdążył się przyzwyczaić do bardziej wyeksponowanej góry.

Moje pytanie:
1. Czego warto posłuchać, aby osiągnąć detale, muzykalność Roksana Kandy K2. Natomiast dostać spokojniejszą górę pasma w połączeniu z Dali Ikon 7mk2?
2. Kolejna rozterka to czy odpowiednimi kablami IC + głośnikowe, można wpłynąć na górę pasma w zestawie Kandy K2 + Ikony ?

PS. Dostałem propozycję odsłuchu Vincent SV-227. Jednak czekam jeszcze aż dopłynie z Chin ludowych. Znalazłem mało informacji na temat tej hybrydy i tak naprawdę nie wiem, czego się spodziewać po Vincencie - miał ktoś możliwość posłuchać tej hybrydy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
także stawiałbym na konfigurację opartą na elektronice Roksan Kandy, natomiast z tego co piszesz, to właśnie Vincent SV-227 może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo masz możliwość w przypadku wzmacniacza Vincent zmienić lampy bez utraty gwarancji, nieduży wydatek a skok jakościowy ogromny.
Posłuchaj koniecznie Vincenta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
także stawiałbym na konfigurację opartą na elektronice Roksan Kandy, natomiast z tego co piszesz, to właśnie Vincent SV-227 może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo masz możliwość w przypadku wzmacniacza Vincent zmienić lampy bez utraty gwarancji, nieduży wydatek a skok jakościowy ogromny.
Posłuchaj koniecznie Vincenta.



To właśnie w sklepie Q21 miałem możliwość odsłuchu powyższych zestawów... Czekam na info jak będzie już dostępny odsłuch Vincenta.

Chciałbym jednak wrócić do pytania jak wygląda kwestia:
"2. Kolejna rozterka to czy odpowiednimi kablami IC + głośnikowe, można wpłynąć na górę pasma w zestawie Kandy K2 + Ikony ?"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...