Skocz do zawartości

Problem - Nagły spadek jakości muzyki z PC


Recommended Posts

Witam!

Nie mogę nigdzie znaleźc dlaczego od dwóch dni słyszę wyraźne przesterowania, niezależne od głośności muzyki. Mam kartę dźwiękową Sound Blaster Live! 24-bit, ze sterownikiem odpowiednim. Używam zestawu subwoofer + 2x desktop speakers (małe takie, stoi na biurku) + monitor (Xerox z wbudowanym głośnikiem). Nie wiem dlaczego nie mogę teraz podłączyc rozdzielacza do monitora, bo wtyczka nie wchodzi do końca (wcześniej siedziała). Po odłaczeniu (przymusowym) monitora gra tak samo brzydko jak przedtem. Muzyka MP3 w jakości 320 Kb/sek, wcześniej grało dobrze, czysto. Zmiana właśnie parę dni temu zaobserwowana. Nic nie zmieniałem, zarówno w WMP jak i w AllPlayer zachodzi ten efekt.

Ma ktoś pomysł jak rozwiązac problem?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
tak przewrotnie napiszę, MP3 nigdy nie będzie grać ładnie i czysto, jednakże wracając do problematyki - powiedz bo tego nie opisałeś, czy testowałeś na innym oprogramowaniu, ściągnij foobara do odtwarzania muzyki, jest tam sporo opcji ustawiania wyjścia itp, czasem wyjście domyślne w systemie możesz mieć przestawione na jakiś microsoft mapping... a nie na sound blster live

problem stawiałbym na softowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...