Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do 4500zł ew. +/- 200zł ! Pomóżcie !


Bartek926

Recommended Posts

Witam, przygotowuje się powoli do zakupu swojego pierwszego poważniejszego zestawu stereo.
Dotychczas mam raczej małe doświadczenie w sprzęcie... zawsze miałem coś starego, używanego
(obecnie wzmacniacz Technics a600MKII + CD Technics SL-PS670A + 2x Unitra Tonsil Zg-C-50-8-44 ) porażka icon_biggrin.gif
...a teraz przyszedł czas na "coś" nowego prosto ze sklepu icon_smile.gif
Budżet tak jak w tytule, 4500zł + ew. 200zł jeżeli było by to koniecznie...
Mój pokój ma ok. 17m2, muzyki słucham bardzo różnorodnej... to co wpadnie mi w ucho, od rocka, popu po różne odmiany rapu a czasem nawet dnb.
Jako że mieszkam w małej miejscowości nie mam możliwości iść nigdzie na odsłuchy, a nie będę wydawać setek złotych żeby jeździć po dużych miastach tak więc
kupując będę opierał się na testach, opiniach także z forów.
Wszysto będzie zamawiane przez internet icon_smile.gif
Nie ukrywam że uwielbiam solidny, niski bas, ale nie może być tak że będzie on zagłuszał średne i wysokie że nie będzie ich słychać icon_biggrin.gif
... także wszysto musi być na swoim miejscu.
Czytałem bardzo dużo artykułów, rankingów, testów wszelkiej maści i wybrałem parę zestawów/ komponentów które są ponoć godne zainteresowania:

Poniżej wymienie:

Zestaw 1: czytałem niedawno o tym nowym zestawie Pioneera w samych superlatywach, wizualnie też wg. mnie ładny...
Wzmacniacz: Pioneer A-30
CD: Pioneer PD-30

Zestaw 2: trochę starszy, ale też jest polecany i dobrze oceniany... wizualnie bardzo mi się podoba, jednak z tego co doczytałem fronty łatwo się rysują, robią się matowe
i piloty są ponoć bardzo tandetne jak na sprzęt takiej klasy
Wzmacniacz: Harman Kardon HK 980
CD: Harman Kardon HD 980

Teraz przejdę do głosników:

1: JBL ES 90, spore kolumienki, czytałem pozytywne rzeczy na ich temat, podejrzewam że zagrają na prawdę głośno, bas też solidny...
2: JBL Studio 190, nowsze od tych powyżej, mniejsze, fajny design, ponoć też ładnie grają chociaż pewnie nie tak spektakularnie i bez takiego basu jak powyżej...
3. Jamo C 605, też polecane kolumienki, z wyglądu bardzo ładne, jak z brzmieniem w ogole? jak z basem w porównaniu do wyżej wymienionych JBLi?

Pomóżcie icon_smile.gif... co myślicie na temat wyżej wymienionych sprzętów? Wiecie jak mogą ze sobą zagrać? Macie jakieś swoje typy/ propozycje?

Liczę na waszą pomoc!

Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę elektronikę Pioneer i Harman Kardon w połączeniu szczególnie z kolumnami JBL (chociaż tyczy się to także Jamo) uzyskasz dźwięk bardzo efektowny, można nawet rzec efekciarski z wyraźnie podbitymi sopranami i basami i cofniętym środkiem pasma. Jest to trochę styl starych polskich wież połączonych z Tonsilami Altusami i na equalizerze podbitymi skrajami pasma. Jeśli szukasz takiego dźwięku, weź pod uwagę elektronikę Pioneer i Jbl Studio 190 (chociaż jest to moim zdaniem zbyt duża kolumna do kilkunastu metrów).
Jeśli jednak szukasz systemu, który zagra równiej, może trochę łagodniej, z lepszą kontrolą basu, większą przestrzenią i przede wszystkim znacznie wyraźniejszym środkiem pasma, zwróć proszę uwagę na elektronikę NAD C316BEE / C515BEE oraz zestaw kolumn Monitor Audio MR6 lub Kef C7. Ewentualnie jako alternatywa warto pozostać przy elektronice Pioneer A-30/PD-30 i kolumny Monitor Audio MR6. Dobrą konfiguracją pod Twoje wymagania może być także Yamaha A-S500 / CD-S300 z kolumnami Mission Mx4.

Przyjrzyj się proszę moim sugestią, które moim zdaniem znacznie lepiej spełnią swoje zadanie i dadzą Ci więcej przyjemności z słuchania muzyki.

Jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania urządzeń i kolumn,
w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów poprę Q21 w tym co pisze. Twoje propozycje Bartek926 są nieodpowiednie do 17m2 (raczej zbyt duże i kiepsko brzmiące kolumny) a wszystko razem da nieciekawy dźwięk.
Oczywiście najlepszy efekt byłby, gdyby kupić sprzęt z drugiej ręki. Za 4,5-4,7kzł. można by mieć już naprawdę niezłej klasy brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odzew... cóż, porównałem wasze typy sprzętów z najnowszym rankingiem z pewnego polskiego czasopisma o tematyce audio icon_smile.gif i oprócz odtwarzacza "NAD C515BEE" który otrzymał tam dobre noty i został sklasyfikowany w klasie czy też "kategorii" sprzętu "C" oraz kolumn "KEF C7" które również otrzymały pozytywne noty i zostały sklasyfikowane w kategorii "D" czyt. najgorszej nie znalazłem nic... wiem że może nie powinienem się sugerować tylko tym rankingiem, ale po prostu staram znaleźć sobie jakiś punkt odniesienia, jaki sprzęt jak wypada jakościowo, w jakiej jest kategorii, oraz relacja ceny do jakości względem innych produktów.
Co do zestawu NADA, to że pozwolę sobie zarymować "ODPADA" nie ma wejścia PHONO, w sumie nie napisałem o tym że mam gramofon, ale wypadało by mieć do czego go podpiąć a nie zamierzam już dokupywać przedwzmacniaczy.
Monitory, ani te Kefy wizualnie mi się nie podobają więc też odpadają... niestety, oprócz tego że coś gra musi też wyglądać, musi mi się podobać.
Yamaha i Mission, bardzo ładnie wyglądający zestaw icon_smile.gif Yamahy bardzo mi się podobają wizualnie, ale jak jest brzmieniowo... ? Opinie czytałem różne... Kolumny Mission MX4 również bardzo ładne, jak z brzmieniem? Jak z basem? (lubię niski, solidny, dynamiczny icon_smile.gif)... aha, no i widzę że te Mission mają niskie i średnie tony razem, jak to się sprawdza w praktyce, bo szczerze mówiąc chyba jeszcze nie słuchałem nigdy takich kolumn. Nie lepiej jest jak głośniki do każdego pasma są osobne, nie grają wtedy lepiej?... przeczytałem także że Missiony mają membrany papierowe, chyba trochę lipa co nie? Papier jest mało trwały... z biegiem lat pewnie coś się będzie z nimi dziać? poza tym papier jest bardziej podatny na uszkodzenia...Pamiętam jak wymieniałem membrany w moich starych Unitrach tudzież Tonsilach to też były papierowe, całe poniszczone, popękane.
Jak te Yamahy wypadały by brzmieniowo z Pioneerami? Może połączenie Pioneerów z Mission też miał by "ręce i nogi"?
A zestaw składający się z Pioneer A-30/PD-30 i JBL Studio 190 rzeczywiście był by słaby pod względem jakości dźwięku/ odwzorowania w stosunku do wymienionej przez Ciebie reszty?
... chyba że masz może jeszcze jakieś ciekawe propozycje/ alternatywy zestawów na możliwie najlepsze brzmienie w tym budżecie?
Co do odsłuchów to tak jak już wspomniałem raczej nie da rady się wybrać.
Mieszkam ok. 60km na północny-zachód od Bydgoszczy w małej miejscowości także żeby gdziekolwiek się ruszyć to muszę wydać sporo kasy, dojazdy itd. nie wchodzi w grę... Nie będę sobie jeszcze bardziej uszczuplał budżetu.
Co do sprzętu z drugiej ręki to szczerze mówiąc nie chciał bym, jestem za bardzo pedantyczny... icon_smile.gif poza tym nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Jeżeli już miał bym kupić to musiał by być w stanie IDEALNYM, czyt. NOWYM, bez żadnych rys itp, i na gwarancji, ale czy takie da się znaleźć?
A jeżeli miał by to być sprzęt używany to co byście polecali? Może jeżeli była by jakaś super okazja dostać sprzęt w idealnym stanie to może bym rozważył tę opcję.
Dużo lepszy używany sprzęt dostał bym w tych pieniążkach niż jak bym miał kupować nowy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pioneerów to kiedy przeczytałem bardzo dobrą ich recenzję, pozytywne opinie tu i tam to bardzo je zechciałem icon_smile.gif, ale wolę zasięgnąć opinii innych, doświadczonych ludzi w tym temacie i posłuchać co mają do powiedzenia.
Nie chcę kupić niczego bezmyślnie, w końcu to moje ciężko zarobione/ odłożone pieniądze za które chciał bym kupić jak najlepszy sprzęt na długie lata a nie byle co żebym później nie żałował...
Póki co poczekam na odpowiedzi doświadczonych kolegów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo lepszy używany byś kupił. 4.500 to już niezły budżet i z pomocą kolegów z forum poskładasz niezły zestaw.
Sprzęt w stanie idealnym można znaleźć, ale jeśli chcesz gwarancje itp to mało prawdopodobne i, moim zdaniem, niepotrzebne. Możesz szukać wśród sprzętu sprzedawanego przez forumowiczów - to gwarancja lepsza niż papierowa. Możesz też kupować sprzęt TYLKO po obejrzeniu, posłuchaniu - koszt ew dojazdów zwróci Ci sprzęt pięknym graniem. Nawet koszt ewentualnej naprawy się opłaci.
Moim zdaniem - używki zdecydowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...