Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na poczatku przepraszam ale się rozpiszę
Jako, że w piątek wszedłem w posiadanie DENONA DF-107 szukam dla niego odpowiednich kabli?
Na początek połączyłem wszystko na kablach AUDIOQUEST -głośnikowy TYPE4 i interconekt EVERGREEN spięte z monitorami INFINITY ALPHA 20, po wstepnych odsłuchach stwierdziłem, że w porównaniu do starego DM 37 dzwięk ma więcej basu (nie szumi przy przesterowaniu na regulacjach sopran/bas), ale zato sopran jest mniej dżwięczny niz w 37.
Tak jest przy dzwiękach gitary akustycznej, stary denon grał ładniej, ale narazie 107-mka gra na okretę bo chce ją i kable głośnikowe wygrzać.

Wjęc moje pytanie, jaki inter kupić aby pozostawic dół bez zmian ewntualnie jaki głośnikowy,
mam w szafie AUDIOQUEST FLX/SLiP 14/4 i QED silwer aniwersary XT. Będę je podłaczał jak wygrzeję denona bo poprzedni właściciel go odsprzedał bo nie był zadowolony z dżwjęku a miał go od 15.01.2013 więc sprzęt nawet nie zagrał u niego swoim prawdziwym dżwiękiem, ale to nie mój problem, ja się cieszę z taniego zakupu icon_biggrin.gif
Ewentualnie co sadzicie o interconektach samorobkach bo mam 0,5m kabla głosnikowego AUDIOQUEST FLX/SLiP 14/4, i może na próbę kupiłbym wtyki RCA dobrej jakości i zrobił taki kabelek, czy lepjej dać sobie spokój i kupić gotowy inter.

Kolejne pytanie dotyczy mojego drugiego systemu MATANTZ NR1501+BD7003+JAMO S606, czy w jakiś sposób można te kolumny trochę ożywić, jakieś nadzwyczajne kable głosnikowe(nie za drogie), a moze wymiana kabli w środku (pomiędzy zwrotnicą a głośnikami), przyznam że kupiłem te kolumny wzrokowo i w kinie jest super, ale przy muzyce średnio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Jamo takie są i nie wiem o jakie ożywienie Ci chodzi. Najlepsze by było pewnie takie, że je sprzedajesz a kupujesz inne icon_biggrin.gif
Kabelkami można coś tam rozjaśnić czy uwypuklić, ale cudów nie oczekiwałbym. Będą to raczej kosmetyczne zmiany.
Niedrogie kable (interkonekty lub głośnikowe) a dość żywo i przejrzyście grające, to właśnie posrebrzane QEDy, Supra, Hot Line, Nordost. Albo Albedo, jak starczy pieniędzy.
Widziałem też w ogłoszeniach Stereovox HDSE (interkonekty), to już wyższej klasy kabelek ale kosztuje 500zł (używany).
A to, że droższe mini nie gra tak jak lubisz, czy gra gorzej, może tak już być. Nie zawsze droższy sprzęt gra lepiej niż tańszy.
Oczywiście poczekaj, niech się wygrzeje. A na noc na razie nie wyłączaj, przycisz tylko. Wówczas sprawdzisz jak gra. Po kilku dniach.
Może się okazać, że nie kabelków potrzebujesz, ale innej elektroniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie twierdzę, że gra gożej poprostu inaczej i jes więcej basu o który pytałem w jednym z moich tematów. A teraz poprostu jak to możliwe chcę trochę rozweselić górę.

Kolejne pytanie to czy wszystkie kabelki interconect qed są posrebrzane?

Co do kolumn jamo to chodzi mi o szybszy trochę żywszy bas. bo mam wrażenie,że jest ciężki i ospały.

A tak trochę na boku to różne kabelki słyszę,choć nie mam jakiś specjalnych predyspozycji muzykalnych. Powiem więcej w tym względzie jest sporo poniżej średniej. Ale takie nawet subtelne różnice to słyszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górę najlepiej rozweselić robiąc jej gili-gili icon_lol.gif
A tak poważnie, to owszem można pewnie kabelkami, ale to na ogół sposób grania kolumn albo wzmacniacza. Można próbować kabelkami ale pewności nie ma.
Tak samo z niskimi tonami w Jamo. Jak pisałem te kolumny po prostu tak grają. Trzeba by im może lepszego wzmacniacza, bo czy kabelki skracające wybrzmienie i przyspieszające rytm coś dadzą? No coś tam dadzą, ale czy skórka warta wyprawki?
Jak Ci napisałem w innym wątku większe odsunięcie od ścian, szczególnie tylnej, mogłoby sprawić, że niskie nie byłyby tak podbite. Ale czy to by je przyspieszyło, trzeba by spróbować. Bardziej może zadziała zatkanie portów b-r gąbkami.
A interkonekty QEDa są nie tylko srebrzone http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/..._-_RCA_QED?s1=0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia kolumn to jest to niestety kompromis podyktowany względami praktycznymi, w salonie (mimo że duży) to obok telewizora z kolumnami musiał się zmieścić stół więc nie bardzo mogę poszaleć z odsówaniem od okna, ewentualnie zapytam żonkę o tą zasłonę. W sypialni podobnie, co do odsówania od ściany to kolumny postawiłem by nie wystawały poza obrys stolika w salonie i komód w sypialni (tutaj zostało tylko około 70cm przejścia) proszę weż pod uwagę że mam dwojwe małych dzieci 2 i 4 L. A jesli chodzi o interconect to znalazłem w necie stary # Wireworld Solstice 3#, w czwartek będzie u mnie więc wypróbuję, powinien być przynajmniej wygrzany, niestety nie znalazłem nigdzie w necie info o tym kabelku ale będę go miał za grosze więc sprawdzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworlda dzisiaj odebrałem i podpiołem, troszkę poprawiła się góra i dół, ogólnie rozroso się pasmo.
Ale idąc za ciosem pobawiłem się głosnikowym ( AQ type4 ), i zamieniłem miejscami kabelki i ten od niskich poszedł na wysokie tony, i tutaj szok lepsza góra, bas bardziej kontrolowany no i dźwięk oderwał sie w końcu od kolumn. Poprostu scena się uprzestrzeniła, potem zaniosłem kabelki do salonu i Jamo zagrał lżej i efekt podobny do tego na infinity. Chciałbym tak zostawić ale czy taki cieniutki kabelek może grać na niskich tonach przy dosyć dużych kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...