Skocz do zawartości

wybór subwoofera do małego pokoju


guma1984

Recommended Posts

Witam, od ponad tygodnia mam u siebię Yamahe RX-V673 i kolumny Elac BS 63.2 i zaczynam sie rozglądać za jakimś porządnym subwooferem.
Pokój 3,5*2,5 metra, jego miejsce jest pod biurkiem komputerowym, siedząc przy kompie będę miał go pod nogami, siedząc przy sofie ok 1,5metra. Słucham sporo radia, muzyki klubowej, rapu, rocka, bardzo rzadko filmy. Wybór jest bardzo szeroki, dość ciekawy wydaje się magnat betasub 20A, dość niska cena. Nie wiem czy jest sens inwestować w coś większego do małego pokoju, znalazłem elaca sub 50 za 999zł ale powiedziano mi, że może byc za duży na mój skromny metraż
Proszę więc o poradę, propozycję i szerokie opinię.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sub w 8,75m2to nieporozumienie. Szczególnie do słuchania muzyki w stereo. Tak czy inaczej niskie tony w takiej klitce (sory) nie mają szans prawidłowo, czyli bez kompresji się rozwinąć.
Lepiej kupić lepszy wzmacniacz (zamiast amplitunera do kina domowego) by odpowiednio napędził kolumny, by dobrze kontrolował niskie tony. A jeśli będzie ich zbyt mało, pomyśleć o większych monitorach z mocniejszymi niskimi tonami.
Ciekawe jakiego jeszcze źródła dźwięku oprócz tunera używasz? Chyba, że słuchasz wszystkiego z komputera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo z komputera i radio internetowe. Kiedy uda się przesiąść w większy pokój będę myślał o rozbudowie kolumn. na razie nie mam miejsca na głośniki podłogowe. Fakt trudno napędzić ten pokój odpowiednim dźwiękiem. Chyba, że coś bardziej kompaktowego w stylu yamaha YST-FSW150.
W obecnym stanie bas jest całkiem przyjemny, chodziło mi o podkreślenie dołu. Nie pali mi się z zakupem suba, stąd szereg pytań i wątpliwości do rozwiania, nie lubię zakupów pod wpływem emocji icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...