Skocz do zawartości

definitive technology czy monitor audio


dixon

Recommended Posts

pokój mały ok 18m2 kwadrat , muzyka jaką słucham to rock i trochę pop.Do tej pory mam marantz cd6003 i wamacniacz pm 6003 (raczej tak zostanie ) a kolumny mission m74 ,których muszę sie pozbyć (zajmuja dużo miejsca) potrzebne mi są podstawkowe (na nie znajdąę miejsce) i właśnie wszyscy doradzaja mi- monitor audio rx2 lub nowość definit. techn. studio mmonitor 65, które maja najlepszy bass ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolumny podstawkowe zajmują tyle samo miejsca, co podłogowe. Nie zamierzasz ich chyba postawić na szafie albo wcisnąć w regał? icon_eek.gif
Jeśli tak, to po co pytać o dobre brzmienie, które lepsze, skoro i tak zrujnujesz ich potencjał.
I nie pisze się bass, tylko niskie tony albo co najwyżej bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitive Technology to zacna firma produkująca dobre kolumny. Ale chyba mało kto z tego forum je słuchał. Nie masz w pobliżu jakiegoś salonu audio, gdzie można by porównać te kolumny do MA RX2? Lepsze niskie tony to tylko wycinek pasma. Jeśli reszta Ci się nie spodoba, nie będą grały tak jak lubisz, to nawet najlepszy bas tego nie zrekompensuje.
I dalej nie rozumiem dlaczego podstawkowe mają zająć mniej miejsca niż podłogowe, skoro będą stały na standach? Powierzchnię na podłodze zajmą bardzo podobną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmieniam kolumny na podstawkowe? ponieważ niedawno zmieniłem meble w pokoju i ich kolor gryzie się z kolorem kolumn mission , no i jeszcze żonie podobają się kolumny na stojakach (nie wyglądają tak ,,ciężko" jak wolnostojące) skoro mam już coś kupić ,to właśnie myślałem o podstawkowych i mam na ten cel ok. 4000 zł. (chyba już coś za te pieniądze kupię w miarę przyzwoitego?) Co do odsłuchu to jest problem ponieważ w okolicy (opolskie) nikt ze sprzedawców nie ma w ofercie definitive technology ,dlatego pytam na forum.Co do niskich tonów - mam obawy że jak coś kupię to będzie ich za mało (miałem też missin m73 i słabiutko z niskimi tonami w porównaniu do m 74) po prostu nie chcę żeby się to powtórzyło ,oczywiście reszta pasma powinna tez być przyzwoita.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w opolskim generalnie jest cienko pod względem sklepów audio - albo drogie manufaktury albo masówka. Polecam Ci za to wizytę w sklepie Mega Hz w Katowicach, mają duży wybór i może coś innego Cię urzeknie. Sklep jest zaraz obok głównego dworca PKP. Nie wiem, czy uparłeś się na którąś z wymienionych firm czy jest furtka na inne produkty, bo ja tradycyjnie już zaproponuję Cantony (dostępne w Mega Hz) znakomite w materii niskich tonów i nie tylko, a także kolumny Aurum II z firmy o wdzięcznej nazwie Studio 16 Hz (tu będzie konieczna wizyta w Tychach lub poszukaj sklepu partnerskiego). Moja rekomendacja w okolicy 4 tys. to Canton Reference 9.2 DC Można dostać je taniej niż we wspomnianym sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jeżeli ma być DŹWIĘK i BAS co się zowie... szukałbym polskich monitorów - Audiovawe... Może Proac 1 SC? Usher V-601. Może coś z Dynek?
Oczywiście z drugiej ręki. Ceny różne, dźwięk różny - lecz zmieścisz się.
Choć szczerze powiem, że ów wzmacniacz raczej sobie nie poradzi z kolumnami z poziomu 4 tys. Tym bardziej używanymi. Nawet z monitorami icon_cry.gif

Tzn. będzie grało "jakoś"...

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dziękuję Panowie za porady ,w końcu kupiłem definitive technology studio monitor 65 ,dżwięk potężny jak na monitory - nigdy bym nie uwierzył że grają kolumny podstawkowe ,prędzej podłogowe. Basu jest bardzo, bardzo dużo ,nawet przy cichym słuchaniu muzyki ,jestem zadowolony z zakupu i polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...