Skocz do zawartości

CD do Denona PMA-2000AE


iwy

Recommended Posts

Moim zdaniem najważniejszym elementem systemu są kolumny, następnie wzmacniacz, na 3 miejscu odtwarzacz CD.
Co z grubsza przekłada sie na zasadę że najdroższym elementem powinny być kolumny, później wzmacniacz a elementem na którym można ewentualnie zaoszczędzić jest odtwarzacz CD.
W świetle tej "zasady" można pokusić o zakup DCD-1500 pod warunkiem że wrażenia odsłuchowe będą pozytywne.
Najlepiej przed zakupem posłuchać obu rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>iwy z twojego zaintereowania CD Denona 1500 widzę ,że masz budżet w okolicach 3kzł.
Przy tak dobrym wzmaku jaki posiadasz wbrew pozorom żródło też jest ważne .
Słuchałem kiedyś Denona z tej serii /2000/ i zrobiło to na mnie dosyc pozytywne wrażenie
powiem więcej dla mnie brzmieniu na pograniuczu hi-endu zaczyna się dopiero od tej serii.
Jeżeli chcesz przeznaczyć na żródło ok. 3kzł to polecam Ushera CD7 /nowa seria/ lub jeżeli
możesz wygospodarować trochę więcej to polecam nową Yamahę CD S2000 odtwarzacz niby
w tej samej lidze co Denon CD2000 ale zdecydowanie lepszy.
Wiem coś na ten temat bo od 1,5 miesiąca testuję sobie różne zródełka i wybór padł właśnie
na tą Yamahę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii odtwarzaczy CD za ok. 2000 PLN warto jest odnotować odtwarzacz SA-CD Marantz SA 7001KI, kosztuje wg katalogu 3399 zł ale można go kupić taniej. Proponuję żebyś go posłuchał i porównał z w/w propozycjami i wybrał to co ci najbardziej odpowiada. Odtwarzacz zbudowany na bazie Marantz SA 7001, który dostał nagrodę EISA AWARDS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza słuchałem u kolegi na jego systemie ,nic specjalnego ,kolega zastanawia sie nad zmianą.
Jeżeli chodzi o Ushera to aktualnie posiadam jeszcze CD1 - CD7 brzmi podobnie ma zmieniony dizajn
i możliwość wyprowadzenia sygnału na dwa sposoby /chociaż to tranzystorowiec/.
Ja na Twoim miejscu poczekał bym "dozbierał na Yamahę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć odsłuchy. Muszę to podogrywać, ponieważ podróże z głośnikami i wzmacniaczem do lekkich nie należą. Planuje odsłuchać mimo wszystko 1500AE oraz Marantza SA7000 i 7000 KI, Ushera CD7 no i S2000. Większość z tego sprzętu na szczęście jest w Top HIFI (Poznań), jedynym problemem może być Usher.

Czy orientujecie się, czy salony HiFi wypożyczają sprzęt (za kaucją) do odsłuchu u siebie w domu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...