Skocz do zawartości

cd player - blu ray co wybrać


eska

Recommended Posts

Witam
chciałbym zakupić (do amplitunera Harman Kardon avr 260 i kolumn q acoustic 2050) odtwarzacz cd albo bluray. Problem polega na tym, czy kupić cd player i adtwarzacz blu ray czy tylko blu ray, który czytałby mi płyty do stereo. Chce mieć możliwośc odtwarzania cd i filmów. Da się połączyć blu ray aby nie stracić na jakości dźwieku przy słuchaniu muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zakup tylko odtwarzacza Blu-Ray poza oczywistą kwestią oszczędności finansowych, niestety zazwyczaj (poza kilkoma wyjątkami) wiąże się z ograniczeniami w jakości dźwięku, odtwarzanego z płyt CD. Rozwiązaniem jest zakup drugiego urządzenia - odtwarzacza CD lub zakup zewnętrznego przetwornika cyfrowo/analogowego. Moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego przetwornika. Przykładowo jeśli zamierzasz zakupić odtwarzacz Blu-Ray Harman Kardon BDT30 oraz drugi odtwarzacz CD, zwróć uwagę na np. przetwornik Beresford TC-7530 który łączysz pomiędzy odtwarzaczem a amplitunerem. Przy cenie przetwornika około 1000 zł. uzyskasz jakość brzmienia porównywalną z odtwarzaczem za 1.5 - 2.0 tys. zł.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania,

w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyć sie da.
Są BD, które dobrze grają CD i jeśli miejsca lub funduszy brak to trzeba pójść na kompromis.
Najmniej strat jeśli chodzi o stereo będzie po podłączeniu przez wyjscie analogowe RCA, oczywiście jeśli blu ray będzie dobrej jakości i będzie miał lepszy przetwornik analogowo-cyfrowy od ampli. ja po zmianie z coxiala na interconect doznałem szoku a pózniej porównywałem hdmi/analog - analog był lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...