Skocz do zawartości

Vintage


jopin

Recommended Posts

Witam wszystkich! Proszę o pomoc w wybraniu kolumn do stereo.Jestem posiadaczem leciwego wzmacniacza Hitachi HMA-7500 z HCA 7500 na tranzystorach MMOFSET .Podpięte mam pod wzmak kolumnt Altec Leansing five Niestety nie mają orginalnych głośników basowych i są już bardzo leciwe Słucham głównie jazzu ,smooth i starego rocka.Pokój 25-30m .Myślę o podłogowkach z drugiej ręki Tannoy ,B&W,KEF,Dali tylko tak naprawdę nie wiem na co się zdecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój w zależności od pory zmniejsza się i powiększa? icon_eek.gif icon_wink.gif Może zmierzysz i napiszesz?
Seria Fusion od Mercury różni się tym, że F grają bardziej ofensywnie w górnych rejestrach, są bardziej przejrzyste, ale mogą być w nieodpowiedniej konfiguracji nieco męczące. Seria M brzmi w sposób bardziej stonowany i miękki.
Osobiście wolałbym coś z serii R czyli Revolution. Nie mają większych wad, są bardziej rozdzielcze i mogą grać z dużo droższą elektroniką.
Oczywiście dużo zależy od tego jak brzmi Twój wzmacniacz. Może napiszesz kilka słów?
Jakie brzmienie chciałbyś uzyskać (jaka góra, średnica, niskie tony, cieplej, bardziej miękko, czy jaśniej, ostrzej)?
A może jeszcze jakieś inne kolumny? Do 2kzł. można nieraz znaleźć prawdziwe perełki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pokój ma jednak prawie 30m a dodatkowo jest wysoki na 3.5m ,podłoga kafle.Mój hitachi gra bardzo czytelnie powiedziałbym że nawet surowo ,bas taki jakiś napięty.Wysokie troszkę zbyt natarczywe.Generalnie chciałbym to wszystko zmiękczyć i poczuć więcej basu ale bez łomotu i góra aby nie była tak natarczywa .Znalazłem opinię że jest to dobry wzmacniacz do muzyki poważnej .Na moje odczucia kładą się niestety cieniem stare kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wzmacniacz ma zostać, to z tego co opisujesz zdecydowanie Tannoy z serii M. Możesz jeszcze poszukać Dali 104 albo lepiej Dali 450.
Poza Dali 450 obawiam się, że to jednak trochę za małe kolumny do takiego pomieszczenia.
Z B&W i tym wzmacniaczem nie masz co liczyć na łagodne wysokie tony, choć niskie mogłyby zagrać dość mocno i rytmicznie. Natomiast KEFy w tej cenie na pewno złagodzą górę, jednak niskie tony mogą być zbyt delikatne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty nie są złe, choć to dla mnie trochę za ofensywne brzmienie. Nie polecam do Twojego wzmacniacza.
Z Dali lepiej wybierz 505 albo 606, a jakbyś znalazł, to 850 (podobnie jak 450 z serii "czerwonej", ale wyższy model). Tylko czy z kolei Twój wzmacniacz je dobrze wysteruje? Ale słyszałem je kiedyś z jakimś niedrogim Pioneerem i było dobrze.
Concept, to nowsza seria i jaśniej, przejrzyściej brzmiąca niż starsze Blue.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz koniecznie. Miło jak ktoś później pamięta o ludziach z forum i coś napisze, podzieli się spostrzeżeniami. Niektórzy zostają na forum, pisują, nieraz dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. Ale wiele osób myśli, że my tu jesteśmy od tego by pomagać, że to nasz psi obowiązek może. Nawet nie podziękują (choć nie o to chodzi).
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Jedne i drugie kolumny są dobre. Dali na pewno zagrają potężniej z większymi niskimi tonami. Tannoye bardziej zwiewnie, zwinniej, rytmiczniej.
Gdybyś trafił na DALI 450 w dobrym stanie i przystępnej cenie nie zastanawiaj się długo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...