Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Triangle Titus ES


MiBu

Recommended Posts

Witam
Kolumny jak w tytule mam.
Dotychczas grały podłączone do wiekowego wzmacniacza Luxman L-190 a ten do karty PCI Audiotrak Prodigy HD.
Mam też jeszcze inne zabytkowe wzmacniacze:
- QED A240CD
- SANYO JA220
Odnoszę wrażenie, że posiadane przeze mnie wzmacniacze nie mają dość pary aby napędzić te kolumny.
Tak więc pora na zmiany.
Po drugiej stronie będzie teraz DAC - Cambridge Audio Dacmagic 100 lub Arcam rDAC.
Na razie, ze wzgledu na korzystną cenę zainteresowałem się następującymi wzmacniaczami:
1. HARMAN KARDON HK980
2. Denon PMA-520 AE
3. DENON PMA-710AE
4. YAMAHA A-S 300
Chciałbym żeby jak najlepiej współgrał z kolumnami.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam
Kolumny jak w tytule mam.
Dotychczas grały podłączone do wiekowego wzmacniacza Luxman L-190 a ten do karty PCI Audiotrak Prodigy HD.
Mam też jeszcze inne zabytkowe wzmacniacze:
- QED A240CD
- SANYO JA220
Odnoszę wrażenie, że posiadane przeze mnie wzmacniacze nie mają dość pary aby napędzić te kolumny.
Tak więc pora na zmiany.
Po drugiej stronie będzie teraz DAC - Cambridge Audio Dacmagic 100 lub Arcam rDAC.
Na razie, ze wzgledu na korzystną cenę zainteresowałem się następującymi wzmacniaczami:
1. HARMAN KARDON HK980
2. Denon PMA-520 AE
3. DENON PMA-710AE
4. YAMAHA A-S 300
Chciałbym żeby jak najlepiej współgrał z kolumnami.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


Po braku odpowiedzi na mój post wnioskuję że mam dość egzotyczne kolumny.
Według mnie kolumny grają bardzo detaliczne, ale bardzo zależy to od jakości nagrania.
Detalicznie w zakresie średnio-wysokotonowym. Uzupełnia to pełna i nasycona średnica.
Potężnego basu z tej wielkości głośnika się nie uświadczy, ale jest akurat tam gdzie trzeba.
Nie chciałbym aby nowo zakupiony wzmacniacz to zepsuł, ale wzbogacił brzmienie kolumn i wydobył ich najlepsze cechy.
Nie wiem jednak, czy w tym zakresie cenowym jest to możliwe.
Na razie jestem najbardziej przekonany do DENONa PMA-710AE.
Poza tym zastanawiam się nad wzmacniaczem Pioneer A 400X i dokonaniem na nim tuningu.
Jak wyżej będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Triangle są dość specyficznie grającymi kolumnami. Chyba żaden z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy się nie nadaje.
Denon PMA-710AE może najbardziej, ale raczej na zasadzie "jednooki król w krainie ślepców" icon_wink.gif . Pioneer A-400X, to niezły wzmacniacz, ale nie polecam do Titusów. Taka prezentacja muzyki szybko Cię zmęczy. Może nawet będzie za jasno, za ostro.
Do Twoich kolumn widziałbym najlepiej miękko, z lekkim ociepleniem grający tranzystor, najlepiej w klasie A albo jeszcze lepiej jakąś lampę.
Niestety takie rzeczy kosztują, choć rzecz jasna można szukać czegoś w przystępnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rzeczywiście Triangle są dość specyficznie grającymi kolumnami. Chyba żaden z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy się nie nadaje.
Denon PMA-710AE może najbardziej, ale raczej na zasadzie "jednooki król w krainie ślepców" icon_wink.gif . Pioneer A-400X, to niezły wzmacniacz, ale nie polecam do Titusów. Taka prezentacja muzyki szybko Cię zmęczy. Może nawet będzie za jasno, za ostro.
Do Twoich kolumn widziałbym najlepiej miękko, z lekkim ociepleniem grający tranzystor, najlepiej w klasie A albo jeszcze lepiej jakąś lampę.
Niestety takie rzeczy kosztują, choć rzecz jasna można szukać czegoś w przystępnej cenie.


Niestety z moim budżetem nie mam czego szukać wśród lamp.
Czy Musical Fidelity A3 byłby dobrym wyborem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bardzo dobry wybór. Ja też chyba w tym wypadku wolałbym Kandy. Jeśli odpowiada Ci oczywiście wzmacniacz, który pięknie gra muzykę a nie jest "wyczynowcem", który męczy przy dłuższym odsłuchu. Jeśli stać Cię na na niego, czy jest w dobrej cenie, to sądzę, że warto go kupić. A mocowo da radę. Prawie podwaja moc przy 4 ohmach. To świadczy o tym, że ma naprawdę dobry zasilacz.
Oczywiście wybór MF A3 też nie byłby błędem, ale skoro bardziej podoba Ci się Roksan, kup go.
Tak się zastanawiam, odpowiadają Ci Triangle, to był świadomy wybór? A jeśli tak, to dlaczego?
Może za jakiś czas dobrze byłoby pomyśleć o bardziej naturalnie brzmiących kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak się zastanawiam, odpowiadają Ci Triangle, to był świadomy wybór? A jeśli tak, to dlaczego?
Może za jakiś czas dobrze byłoby pomyśleć o bardziej naturalnie brzmiących kolumnach?
[/quote]

Bardzo się cieszę, że podzielasz moje zdanie.
Ponieważ - stało się ! Kupiłem.
Całkowity koszt wyniósł 1900zł.
Stan idealny.

Triangle był zakupem okazyjnym.
Kupiłem nieużywane (powystawowe) przed rokiem za 1000zł.
Przyznaję też że mi się spodobały.
Kolumuny stoją na stojakach obok komputera, tak więc słucham raczej z bliskiej odległości.
Wzmacniacz obecnie jest podłączony do karty dźwiękowej Audiotrak Prodigy HD2.
Obecnie myślę też na zastąpieniem tek karty DAKiem (wspominam o tym na początku).
Z komputera odtwarzam (programem Foobar2000) wyłącznie pliki flac.

Znając moje upodobanie do zmian, za jakiś czas (przy sprzyjającym przypływie środków)
będę szukał nowych rozwiązań, bo życie przecież to nieustanne poszukiwanie.

Obecnie wzmacniacz (Luxman L-190) z kolumnami mam spięty kablem Klotz LY225 2,5.
Gdzieś przeczytałem że do tego Kandy byłby dobry VAN DEN HUL CS 122.
Za dwa odcinki 1,9m z konfekcją (banany) trzeba dać 200zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to bardzo Ciekaw jestem Twojego zdania jak to wszystko zagra. Napisz koniecznie. Pamiętaj jednak, że wzmacniacz po podłączeniu musi się rozgrzać z godzinę, by mógł (po takim czasie, gdy nie pracował) dobrze zagrać.
Oczywiście jak dostaniesz wzmacniacz rozpakuj go i nie podłączaj od razu. Powinien ze 2-3 godziny stać w pokoju, w którym będzie grał, by ogrzał się do odpowiedniej temperatury. Pamiętaj, że jest zima.
Co do kabli, to najpierw posłuchaj na tym co masz i stwierdzisz jak system gra. Jeśli coś będziesz chciał nieco skorygować w brzmieniu, wówczas można to "doszlifować" kablami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O, to bardzo Ciekaw jestem Twojego zdania jak to wszystko zagra. Napisz koniecznie. Pamiętaj jednak, że wzmacniacz po podłączeniu musi się rozgrzać z godzinę, by mógł (po takim czasie, gdy nie pracował) dobrze zagrać.
Oczywiście jak dostaniesz wzmacniacz rozpakuj go i nie podłączaj od razu. Powinien ze 2-3 godziny stać w pokoju, w którym będzie grał, by ogrzał się do odpowiedniej temperatury. Pamiętaj, że jest zima.
Co do kabli, to najpierw posłuchaj na tym co masz i stwierdzisz jak system gra. Jeśli coś będziesz chciał nieco skorygować w brzmieniu, wówczas można to "doszlifować" kablami.


Ok. napiszę jak będą już wszystkie elementy "układanki".
Wielkie dzięki za porady co do wyboru sprzętu icon_smile.gif

Ps. - info dla ew. zainteresowanych -
Co do będącego u mnie w posiadaniu sprzętu:
- QED A240CD
- SANYO JA220
- Luxman L-190
będę chciał się go pozbyć za dobrą (dla nabywcy) cenę.
Luxman jest znacznie zmodyfikowany, do Sanyo mam komplet kupionych części (z trafo włącznie) do tuningu.
Jestem z zawodu elektronikiem, więc sam się w tym grzebię.
Więcej szczegółów niebawem (w nowym poście).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz (Roksan Kandy KA-1 MkIII) dziś dojechał.
Ładna, solidna i masywna konstrukcja (14kg).
Najpierw zajrzałem oczywiście do środka.
Trafo toroidalne (500W) wielkości talerza najpierw przykuwa uwagę.
Przedwzmacniacz z zasilaczem na dużej płytce z tyłu, po obu stronach trafo końcówki.
Dobre podzespoły (poza potencjometrem, który wygląda jak krajowy).
Ogólnie pozytywne wrażenie.
Po pierwszym odsłuchu jestem szczerze zaskoczony.
Poprzedni wzmacniacz Luxman L-190 miał regulatory barwy prawie na max, Roxan nie ma regulacji barwy,
a słychać dużo więcej i inaczej. Dźwięk jest jakby lepszy, pełniejszy. Różnica klas jest ewidentna.
Nie żałuję każdej wydanej złotówki.
Nie jestem audiofilem i nie będę się silił na wydumane opisy.
Teraz pora na DAC. mam nadzieję że wybór będzie równie dobry jak ze wzmacniaczem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...