Skocz do zawartości

Wieża/miniwieża do 1000 zł prośba o poradę


gesco

Recommended Posts

Prośba o poradę jaką wieżę wybrać do tego pułapu, być może trochę więcej o ile ma to sens.
Zależy mi na możliwie czystym dźwięku, dobrych basach i możliwie dużej mocy icon_smile.gif

zastanawiam się nad:

Philips MCD712
LG FB166
Onkyo CS545
Sony CMT-MX 700NI
JVC UX-TB30V

moze jakiś sharp ?
a i zeby dla zony nie wygladalo jak kloc i posiadalo gwarancje.Nie mam na to za wiele miejsca pokoj ok 20m.

Czy warto interesować sie starymi technicsami segmentowymi, nie wiem jak z ich awaryjnością ?

Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Prośba o poradę jaką wieżę wybrać do tego pułapu, być może trochę więcej o ile ma to sens.
Zależy mi na możliwie czystym dźwięku, dobrych basach i możliwie dużej mocy icon_smile.gif

zastanawiam się nad:

Philips MCD712
LG FB166
Onkyo CS545
Sony CMT-MX 700NI
JVC UX-TB30V

moze jakiś sharp ?
a i zeby dla zony nie wygladalo jak kloc i posiadalo gwarancje.Nie mam na to za wiele miejsca pokoj ok 20m.

Czy warto interesować sie starymi technicsami segmentowymi, nie wiem jak z ich awaryjnością ?

Pozdrawiam
Paweł



Witam
W tym budżecie, abyś osiągnął założone rezultaty (czysty dźwięk, dobre basy i możliwie duża moc + zadowolenie żony) pozostaje tylko kombinacja typu używany (lecz nie stary sztrucel) amplituner stereo i CD (np. Yamaha, Denon, Onkyo) i jakieś używane kolumny podłogowe (bas). Na stary sprzęt Technicsa raczej nie zwracaj uwagi. To było Hi-Fi w epoce jak u nas grały Amatory, itp.
Kolumn szukaj wśród okazji na aukcjach. Budżet podziel: 50% kolumny, 50 % elektronika.
Unikaj zbyt wiekowych kolumn. Raczej nie szukaj wśród tych firm co elektronika i nic japońskiego.
Mini wieżyczki z małymi kolumienkami nie zapewnią czystego brzmienia z dobrym basem.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odradzam zakup Sony MX 700NI, kupiłem "to to" na biurko, by słuchać sobie jak siedzę przy komputerze i jestem mówiąc oględnie bardzo rozczarowany, kolumienki do d...., dżwięk nienaturalnie przerysowany, CD przeskakuje....wyrzuciłem w błoto ponad 1 tys. Stoi to teraz i od czasu do czasu jak włączę robi pierdu, pierdu....
Z tego co wymieniłeś, to wybrałbym Onkyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prośba o poradę jaką wieżę wybrać do tego pułapu, być może trochę więcej o ile ma to sens.
Zależy mi na możliwie czystym dźwięku, dobrych basach i możliwie dużej mocy icon_smile.gif

zastanawiam się nad:

Philips MCD712
LG FB166
Onkyo CS545
Sony CMT-MX 700NI
JVC UX-TB30V

moze jakiś sharp ?
a i zeby dla zony nie wygladalo jak kloc i posiadalo gwarancje.Nie mam na to za wiele miejsca pokoj ok 20m.

Czy warto interesować sie starymi technicsami segmentowymi, nie wiem jak z ich awaryjnością ?

Pozdrawiam
Paweł




Jakieś pół roku temu robiłem rundę po Poznańskich marketach (Saturn, Media Markt). Ogólnie wśród wież stosunkiem jakość/cena wybijamy się Sharpy. Miałem okazję bezpośredniego porównania z PianoCraftem bez specjalnej korzyści dla tej drugiej. Jest taki model Sharp z oznaczeniem 300, ma większe głośniki niż inne wieże, ale ogólnie basu ścielącego się po podłodze nie uzyskach z głośników 10 cm.

Technicsy - albo chcesz mieć miniwieżę albo tradycyjny zestaw i wtedy nie koniecznie Technics.

pozdr Filozof71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics - kolejny po Altusach nieśmiertelny mit z czasów schyłkowego socjalizmu. Pewexowski obiekt westchnień. Wówczas trudno było kupić cokolwiek lepszego jakościowo (chodzi o wykonanie, nie brzmienie).
Jeśli ma posiadać gwarancję, to czemu piszesz o Technicsie? Już od lat ich nie produkują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po co wywalać w błoto 1000 zł na ustroje, typu miniwieża technicsa, czy Sharpa ?
Ten budżet pozwala na skompletowanie zestawu stereo, który jakąkolwiek miniwieżę wciąga jedną dziurką nosa.
Wzmacniacz do 300 zł, kolumny 500 zł, zostaje na cd 200 zł, które można podzielić śmiało na pół i kupić i cd i tuner.
Jednak decyzja należy do Ciebie. Zastanów się nad tym i napisz co postanowiłeś.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...