Skocz do zawartości

Mocny klocek do ZEUSÓW


Mr_Aleksander

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Problem mam raczej rzadko spotykany, aczkolwiek szukam jego dobrego rozwiązania, otóż posiadam kolumny Tonsil Zeus, których używam do tego aby rozkręcić większe domowe imprezy (badź czasami na sali ok. 100-150 m), natomiast poszukuje do tych kolumn odpowiedniego wzmacniacza, aby je w pełni rozruszać.
Interesuje mnie wzmacniacz, ale nie estradowy, ze względu na to że chciałbym aby ta jakość przetwarzania dzwięku pozostała w miarę możliwości zachowana, a uszy mniej cierpiały. Nie chcem wydać na to dużo pieniędzy i rozglądając się w necie, znalazłem Sharpa 8800, który wydaje mi się odpowiednią końcówką jak dla moich kolumn, natomiast piszę do was z pytaniem, czy warto w niego "inwestować" ? Czy jesteście może w stanie podać mi kilka innych propozycji wzmmacniaczy ?
Dodam że ten Sharp kosztuje 300zł na allegro, natomiast nie chciałym wydać więcej niż 400zł. Wiem że są to bardzo małe pieniądze, ale zawsze warto spytać o zdanie ludzi któzy mają pojęcie na ten temat icon_smile.gif

Za wszytskie pomocne odpowiedzi, z góry dziekuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wiem że to końcówka mocy, natomiast posiadam na boku przedwzmacniacz, w związku z czym wysteruje ją. Czyli Pacio, mówisz że bedzie to bardzo dobre połączenie, bardzo mnie to cieszy. Gdyby ktoś podsunął jakiś inny wzmak na przemyślenie, to byłoby bardziej konkurencyjnie, natomiast zdaje sobie sprawe że ciężko znaleźć coś w takiej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten UHER ma tak samo 8 ohm, na ściance jest wyraźnie napisane, że przyjmuje 4 jak podłączasz na raz parę A i B...

Poza tym większość producentów pisze, że można podłączać tylko 8 ohm, bo są różne normy i cuda, a w praktyce większość kolumn jest 4, ewentualnie 6 ohm, tylko dane są zawyżane znowu przez producentów kolumn. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby coś nie działało, a zasilałem już nawet 300W (moc ciągła oczywiście) subwoofer JBLa (4 ohm) kinem typu 'all-in-one' LG...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...