Skocz do zawartości

Wymiana wzmacniacza czy jest sens


kurayoo

Recommended Posts

Witam
postanowiłem zmienić wzmacniacz na inny ale nie wiem czy jest sens
mianowicie jestem posiadaczem wzmacniacza onkyo a5-vl i cd onkyo c5-vl taki był zestaw wiec kupiłem razem do tego mam kolumny mission m35i
z racji tego że nigdy wcześniej nie słuchałem stereo tylko zawsze kin domowych jestem z takiego rozwiazania bardzo zadowolony
jednak powoli zachciewa mi się zmian w brzmieniu
mision m35 zrobiły na mnie wrażenie pod względem basu średnie tony są jakieś takie zwyczajne a wysokie podobaja mi sie bardzo
nie sądziłem że cykacze mogą byc takie przyjemne zawsze w tanich kolumnach mnie to drażniło i wysokie tony kojarzyły mi się tylko z bólem głowy
najbardziej jednak brakuje mi przestrzeni niby ona jest ale gdzieś słuchałem kiedyś zestawu stereo nie wiem za jaką cenę ale poprostu dzwięk mnie tak otaczał jak w kd aż miałem ciarki w misionach tak nie ma nie wiem czy to wina tylko pokoju 20 mkw bo kolumny już tak ustawiłem że lepiej chyba sie nie da
pomyślałem więc o zmianie wzmaczniacza bo w tych kolumnach ja osobiście widzę potenciał i myślę że jeszcze dadzą z siebie więcej niż obecnie
proszę was o pomoc czy w cenie 1000zł bo tyle mniej więcej jest warte onkyo a5-vl kupię coś lepszego czy raczej dać sbie spokuj

wzmaczniacz oczywiście używany
lubię każdy rodzaj muzyki jednak najwięcej słucham ambientu ,muzyki filmowej , delikatnego transu, ballad więc lubię miękki bas nie męczący


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zanim podejmiesz jakąś decyzję przejdż się do salonu Hi-Fi, i odsłuchaj swój wzmacniacz ale z innymi kolumnami choćby Klipshami, Q Akustic 2500, Dali Zensor....jeśli według ciebie nie zagra, to wtedy zmień sprzęt...



to twoim zdaniem lepiej zmienic kolumny niż wzmacniacz?

a co powiesz o tych mission m35i według Ciebie są to dobre głosniki czy tylko Ja się podniecam ponieważ wcześnie słuchałem tylko marnych kin domowych i dlatego wydają mi sie takie dobre
szczerze powiem że jak słucham płyt sacd i cicho tak na 1/5 skali głośności to mogę tak kilka godzin i jest przyjemnie jednak jak tylko słucham na prawie połowie głośności to głowa zaczyna mnie boleć po około 40 minutach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chciałem sugerować ale Onkyo ma to do siebie, że nie zawsze dobrze brzmi z każdymi kolumnami, kiedyś w jakimś salonie słyszałem jak brzmi Onkyo z kolumnami Klipsha i dżwięk był bardzo efektowny, był to jakiś amplituner Onkyo z Klpshami Synergy i sądziłem po prostu, że ten dżwięk by ci bardziej odpowiadał icon_smile.gif
Sprzedając prawie nowy zestaw dużo stracisz i nie kupisz nic lepszego za te pieniądze, chyba że interesuje cię kilkunastoletni używany wzmacniacz....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...