Skocz do zawartości

Onkyo sr-501 + sobwofer


viperlodz

Recommended Posts

Kupiłem parę lat temu zestaw kina domowego onkyo. Teraz dokupiłem subwoofer m-audio (aktywny). Po podłączeniu kabelkiem chinch-chinch (jedno wyjscie). W subie mam 2 wyjścia (L i R), ale jak czytałem wystarcza jedno, bo tak jest w aplitunerze. Po podłączeniu niestety sub nie działa. Podłączyłem w amplituderze pod subwoofer pre out. Włączyłem w amplituderze na sub na on i nic. Cos chyba trzeba w ustawienieach, ale już nie mam pojscia co. Proszę o pomoc, bo nie wiem już co mam zrobić, aby działało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viperlodz
Do amplitunera podłączyłeś prawidłowo (subwoofer pre out), w subie możesz jeszcze próbować podłączyć do drugiego gniazda RCA (cinch), ale i tak powinno działać (zazwyczaj podłączasz w subie pod kanał L).
Więc problem pewnie tkwi (jak słusznie podejrzewasz) w ustawieniach menu.
Sprawdź, czy masz ustawiony któryś z trybów wielokanałowych (zreszta powinno to dotyczyć też trybu stereo) i wejdź w "menu" (przyciskiem SETUP na panelu lub pilocie), tam powinna być opcja "subwoofer - YES/NO".

W kilkuletnich modelach ONKYO serii SR, a więc i u Ciebie powinno to wyglądać następująco:
"Menu"----> "Speaker config"---->"subwoofer"---->YES/NO

(w razie czego na panelu przednim masz takie przyciski jak "audio adjust", "speaker adjust i surround mode...), ale mam nadzieję, że wystarczy wejście w menu opisane wyżej icon_cool.gif

Powodzenia - pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...