Skocz do zawartości

Zestaw Yamaha do KD - da radę zrobić z tego przyzwoite stereo?


sorella1

Recommended Posts

Witajcie,

podpowiedzcie mi proszę, co powinnam zrobić.
Jestem absolutnie nieszczęśliwą posiadaczką zestawu YAMAHA do odbioru kina domowego i słuchania muzyki.

Zestaw składa się z:
amplitunera AV YAMAHA HTR-5630 RDS,
odtwarzacza YAMAHA DVD S 540, który nie czyta płyt dvd,
zastąpionego przez Pioneera DV-400V
i kolumn ELTAX Discovery
http://www.audiostereo.pl/eltax_discovery_...e-10-697-1.html

Pierwsza od góry opinia doskonale oddaje to, co myślę o tych kolumnach.

Zestaw ten nabyłam 9 lat temu w epoce fascynacji kinem domowym - miał być fantastycznym rozwiązaniem typu wash`n`go. I rzeczywiście bardzo dobrze sprawdza się jako kino domowe (raz na 3 miesiące), za to do słuchania muzyki kompletnie się nie nadaje. Basy dudnią i pukają, wysokie sa ledwo słyszalne, słychać przede wszystkim brzęczące środki.
Sprzęt ten słuzy mi do sluchania radia i muzyki głównie spokojnej i dźwiękowo nienachalnej ale zdarza mi się również wrzucić jakiegoś rocka - a wtedy drżyjcie sąsiedzi i szyby. Do odbioru muzyki klasycznej nie nadaje się kompletnie.

Moje pytanie brzmi, czy jest sens dokupic do zestawu jakiś wzmacniacz/ korektor graficzny (kiedyś miałam zestaw Marantza i tam był oddzielny klocek equalizer), czy należałoby również wymienić kolumny, żeby przyzwoicie to grało tzn. cykało i odznaczało się miękkim i głębokim basemczy raczej kupić coś zdecydowanie stereo?

Czy zechcielibyście pochylić się nad moim problemem i podsunąć jakiś pomysł – nie czyniący nadmiernych spustoszeń w mojej kieszeni icon_smile.gif ?
Będę zobowiązana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo lepiej nadaje się wzmacniacz stereo. Jednak z tego co masz też można całkiem fajnie słuchać w stereo. Tylko trzeba lepsze głośniki. Nie wiem jaki metraż ma Twój pokój. Do 20m2 lepiej sprawdzą się kolumny podstawkowe, powyżej lepiej kupic podłogowe. Kolumny maja najwiekszy wpływ na to, jak to wszystko zagra. Ja mam kolumny Tannoy Mercury V4 i z amplitunerem kina domowego Yamaha HTR-N5060 i Yamaha DVD-S663 grają bardzo fajnie. Jednak sprzedaję amplituner i kupie wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...