Skocz do zawartości

System/Minisystem do +/- 300€


sovi

Recommended Posts

Witam, jako, że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich obecnych.
Od jakiegoś czasu chodzi za mną coś, co zagra lepiej, niż moje Logitechy X-230.
Chodziłem trochę po sklepach, dużo czytałem o miniwieżach i w sumie... nadal nie wiele wiem.
W tutejszym Saturnie widziałem Onkyo CS-555 BB za 345€. Jest to trochę za drogo, ale podoba mi się duża ilość wejść, a jakość wykonania też wygląda na lepszą, niż u konkurencji, ma tuner AM w zestawie, jednak też mniejszą moc.
Dysponuję także starą Yamahą R-50, ale nie wiem, czy to się jeszcze nada.
System musi mieć wejścia do podłączenia do komputera (coaxial, optic...) i dekodera satelitarnego (zwykły 2 wtykowy "audio out").
Poza pełnieniem roli głośników, chcę, aby odbiór radia był możliwy, ponieważ mieszkam na górce i bez problemu słyszę stacje ze Słowacji, Czech, Węgier i miejscowe, radio ma ten urok. Napęd CD jest opcjonalny, chociaż preferowany, bardziej zależy mi na wejściu USB. Nie potrzebuję żadnych stacji dokujących dla iZabawek. Zależy mi na dobrym brzmieniu, oraz na dobrym (wiadomo, jak w tej klasie cenowej) wykonaniu.
Słucham przeróżnej muzyki, także szukam zestawu raczej uniwersalnego. Muzyka przede wszystkim współczesna włącznie z electro i klubową. Sporadycznie rock z lat 60/70, ale jako, że sporadycznie, to nie mam zamiaru wybierać zestawu pod rocka.
Pokój:


Z niecierpliwością czekam na rady.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to ta Yamaha ma tuner, z tyłu jest też wejście antenowe.
Czy jakość dźwięku będzie dużo gorsza od nowych receiverów od mini-systemów, które powyżej podałem?
Jakie głośniki kupić do tej Yamahy? Preferowałbym coś nie za dużego, typu BX2, ale tańszego i może również słabszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jakość dźwięku będzie dużo gorsza od nowych receiverów od mini-systemów, które powyżej podałem?


Ten stary klocuch wcale nie musi być gorszy od nowych, "plastikowych" mini-systemów. Nie miałem nigdy styczności z tym R-50, ale słuchałem niektórych Pianocraftów i według mnie grały po prostu słabo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie będzie gorzej, chyba, że podzespoły się jakoś "popsuły", ale jeśli był przechowywany w dobrych warunkach to nie powinno nic takiego mieć miejsca. To jeszcze nie jest taki stary sprzęt...

Co do kolumny to jest cała masa możliwości: Monitor Audio, Boston Acoustics, QAcoustics, Paradigm, Klipsch, JBL... Najlepiej byłoby gdybyś mógł gdzieś podjechać i posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ma moc kolumn do głośności z jaką grają? Coś Ci się Sovi pomyliło.
Kolumny nie mają mocy same w sobie (oprócz aktywnych), tylko mogą ją przyjąć ze wzmacniacza. Moc wytwarza wzmacniacz.
A jakość dają odpowiedniej klasy kolumny (plus dobrze ustrojone pod względem akustyki pomieszczenie), wzmacniacz, źródło dźwięku i okablowanie. Oczywiście odpowiednio dobrze zrealizowane nagrania też.
To tak w ogromnym skrócie i jeszcze większym uproszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...