Skocz do zawartości

Recommended Posts

To moj pierwszy post na waszym forum tak wiec witam wszystkich chetnych do udzielenia dobrej rady
i pozwole sobie zalozyc nowy temat

Czesto grywam na PS3 i wymarzylem sobie podlaczyc pod nia moje sluchawki Sennheiser HD438, problem w tym ze konsola nie posiada gniazda Jack (no bo po co O.o)
przerobilem kilka (dzis juz to wiem) zbednych sposobow:
1. PS3 - HDMI - TV - Jack 3.5mm - Sluchawki (aktualnie z tego korzystam)
2. PS3 - Cinche - przejsciowka za grosze - sluchawki

i generalnie efekt byl jedna wielka kupa ;]
Jak pewnie wiecie PS3 ma 3 opcje wyprowadzenia dzwieku: Cinch, HDMI, Optyczne

Poszperalem troche po sieci i nekaja mnie takie pytania:
- Czy moje HD438 potrzebuja wzmacniacza sluchawkowego (od momentu gdy podlaczylem je do amplitunera u znajomego wydaje mi sie ze tak)
-znalazlem jeden nie lamerski sposob polaczenia PS3 i sluchawek tj. DAC+wzmacniacz wykorzystujac wyjscie optyczne w PS3 no i znalazlem Fiio E17 czy to nie przesada typu (sluchawki za 300zl i DAC+wzmacniacz za 600zl)
- czy znacie sposob na polaczenie moich sluchawek z kablem Cinch(nie chodzi mi o przejsciowki za 5zl) i czy bedzie widoczna jakas roznica w jakosci dzwieku pomiedzy podpieciem sie pod optyczne a cinch

Jestem otwarty na propozycje zmiany sluchawek (chociaz cenie sobie ich nie wiarygodny komfort) jesli mialo by sie okazac ze E17 marnowal by sie przy HD438, jak rowniez zmiane DACa i wzmacniacza


Co do budzetu to zakladajac ze nie musze wymieniac sluchawek (przynajmniej narazie) to jestem wstanie wydac 500-600zl (nie naciagajcie na wiecej blagam )

Podsumowujac nie jestem audiofilem w zadym tego slowa znaczeniu, chce otrzymac solidna jakosc dzwieku podczas gry, odsluchu muzyki, filmu i wychodze z zalozenia ze lepiej wydac wiecej i byc zadowolonym niz mniej i plakac z nieudanego zakupu. Zalezy mi rowniez na mozliwosci regulacji dzwieku.

Z gory dziekuje za przeczytanie postu i czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

-znalazlem jeden nie lamerski sposob polaczenia PS3 i sluchawek tj. DAC+wzmacniacz wykorzystujac wyjscie optyczne w PS3 no i znalazlem Fiio E17 czy to nie przesada typu (sluchawki za 300zl i DAC+wzmacniacz za 600zl)



chyba najlepsze rozwiązanie.




skoro o najlepsze rozwiazanie zadam pytanie czy E17 nie bedzie sie marnowal przy HD438?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...