Skocz do zawartości

Dobór kolumn do CA Azur 651A


Taniej

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc dobraniu kolumn pod zestaw ca azur 651a oraz cd azur 651c. Teraz gra to pod ma bx-5. Pokój ma 17,5m. Muzyki słucham: chilloutu, eros r, Enya, Maanam, laura pausini, 80lata itp., cena na kolumny to 4000 do 5000zł. Brakuję mi w tych kolumnach góry pasma. Jaki jest czas wygrzewania nowego wzmaczniacza zintegrowanego czy wogóle takie zjawisko występuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Twoim zestawieniu brakuje góry pasma (ja powiedziałbym, że jest tam wysokich aż w nadmiarze), to albo czas do laryngologa icon_wink.gif , albo masz coś walnięte w systemie.
Od jak dawna grasz na tym zestawie? Na ogół wygrzewanie się takiego sprzętu to kilkadziesiąt do ponad stu godzin. I powinno być dobrze.
Ale wygrzewanie sprzyja raczej wypełnieniu średnicy, wyszlachetnieniu góry, czy lepszym zaokrągleniu albo zebraniu dołu. Paradoksalnie to właśnie wysokie początkowo bywają nieznośnie ostre, napastliwe, szorstkie itp... .
Może wydać się to głupie co napiszę, ale głośniki wysoko-tonowe działają? Dla pewności jak kolumny grają, przyłóż ucho do głośników wysoko-tonowych. Znam przypadki, że wysokie nie grały a komuś się wydawało, że wszystko jest ok.
Inna sprawa, to jakie masz kabelki w tym zestawie. Jakieś najtańsze i nieodpowiednio dobrane mogą nieźle zamulić brzmienie.
Nic nie napisałeś o wielkości Twojego pokoju, umeblowaniu, akustyce. Choć trzeba by naprawdę dobrze przetłumić pokój, by wysokie aż tak utemperować. Zresztą po Twoim opisie (bardo lakonicznym), trudno wywnioskować jaka jest skala zjawiska.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita, i odrazu bardzo dziękuję za odpowiedz. Interkonekt jest firmy qed profile cena około 80zł, a kolumny mają także qed cena około 20zł za m. Wzmaczniacz z cd kupiłem 12.02br., pracowało to około 30 godzin. Pokój ma 17 m. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable też do mulących nie należą. A słuchałeś, czy wyso-kotonowe grają? To nie żart.
Ciekaw jestem jaki zestaw miałeś wcześniej? Może Altusopodobne, czy starsze JM Laby podłączone do ostro brzmiącego wzmacniacza (plus może jeszcze podbite wysokie) spaczyło Twój gust brzmieniowy i odtąd wszystko co gra poprawnie Tobie wydaje się pozbawione wysokich.
Oczywiście jeśli nic z powyższych nie miało miejsca, to należy przypuszczać, że jest jakieś uszkodzenie.
Szkoda, że tak oszczędnie o wszystkim piszesz. CZy tych wysokich wcale nie ma, czy są delikatne? W porównaniu do czego? Rozumiem, że pewnie jesteś z pokolenia smsowego, ale im mniej informacji przekażesz, tym trudniej będzie komukolwiek tu coś poradzić. A jasnowidzów na forum raczej nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko-tonowe grają, mój wcześniejszy zestaw był marantz PM 6003 plus cd 5004 i tam miałem wysokie tony podkręcone na maxa i wszystko jest dla nie jasne tam było tylko słychać wysokie tony. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu Ci polecić, abyś był zadowolony z ilości i intensywności wysokich tonów?
Na myśl przychodzą mi tylko dawne JM Laby (obecnie Focal - też dają po uszach, ale nowsze serie już coraz mniej icon_sad.gif )
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/07/123646.php
Albo Triangle http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/122394.php
Ewentualnie Eposy, Audio Physic czy nasze rodzime Harpia Acoustic. Albo pozostając przy firmie wyższe modele Monitor Audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na ostatnim Audio Show bodajże PL200 i tak dawało po uszach, że hej. Więc jest szansa, że GXy też postawiły na precyzję i jasność brzmienia, wystarczającą dla Ciebie. Posłuchaj gdzieś jeśli masz możliwość.
Z tym, że do takich kolumn Twoja elektronika, to już trochę za mało (jakościowo).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takim razie skłaniem się przy zakupie Monitor Audio Rx-2 lub Rx-6, ale wydaje mi się, że rx-2 będą dobre do mojego małgo pomieszczenia(17m). Oczywiście pojadę na odsłuch.



Jeśli Ci się spodobają to mam do zaoferowania RX6 White Gloosy http://allegro.pl/rx6-white-gloss-i3009511126.html albo zupełnie nowe monitory Elac BS244 ( 3400 ) z gwarancją polskiego dystrybutora .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą, to posłuchaj. Nie zaszkodzi. KEF mimo, że ostatnio zmienił charakter brzmienia swoich kolumn i bardziej eksponuje skraje pasma (niestety kosztem średnicy), to jednak nie wydaje mi się, by to były kolumny, których szukasz. Ale mogę się mylić.
Czy jest sens inwestować w tak drogie kolumny? Na to pytanie musisz sobie już sam odpowiedzieć. Jeśli Ci się spodoba, to nie widzę przeciwwskazań. Nie Zapomnij wziąć ze sobą wzmacniacza na odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...