Skocz do zawartości

Stereo (dekoder, DVD, konsola) do max 2500zł.


babeo

Recommended Posts

Poszukuję pomocy w ogarnięciu tematu.

Jako, że będę się przeprowadzał i pojawiały się możliwości lokalowe, pomyślałem że w końcu kupię sobie lepszy sprzęt. Pierwszą myślą było: kino 5.0 (5.1) bo wszyscy takie mają.
Ja jednak słucham bardzo dużo muzyki z CD. Zacząłem drążyć temat i okazało się, że kino średnio nadaje się do słuchania stereo.

Mam więc do Was prośbę, pomóżcie skompletować wzmacniacz stereo + kolumny w cenie do 2000zł, no max 2500.

Ogólnie chciałbym mieć możliwość przepuszczenia przez wzmacniacz dźwięku z z dekodera telewizji, DVD i konsoli.

Dekoder ma wyjście normalne L R cinch, coaxial i optyczne)

Jako źródło dla CD chciałem podłączyć DVD Samsunga, które również ma L R cinch i coaxial.

To tego Xbox - ma optyczne.

Teraz moje pytanie czy w założonym budżecie znajdę coś sensownego?

Czy jest sens łączyć wszystko optycznymi? Czy to co się da po cinch? Jaka jest różnica?

Czy np.konsolę i dvd mogę połączyć przez hdmi do TV i dźwięk na wzmacniacz wziąć z wyjśca optycznego audio z TV? Będzie to np. działać przy wyłączonym TV (słuchanie CD z odtwarzacza DVD)?

Proszę o porady i z góry przepraszam, jeżeli gdzieś napisałem jakąś mega herezję icon_wink.gif

PS zapomniałem dodoać, żę w grę wchodzi tylko nowy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ogólnie i krótko.
Połączenie cinch, są to połączenia analogowe. Jesli kupisz wzmacniacz stereo, to będziesz mógł tak podłączyć i grać.
Połączenia kablem optycznym stosuje się w sprzęcie, który ma przetwornik cyfrowo/analogowy. Mają go na ogół amplitunery. A te jak wiadomo są na ogół dużo gorsze brzmieniowo niż wzmacniacze.
Można zastosować połączenie przez DAC (integralny przetwornik c/a) łączysz optykiem a do wzmacniacza wychodzisz kablami cinch.
Ale takie przetworniki rzadko mają więcej niż jedno wejście optyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. To jeżeli dobrze rozumiem, to tak:
1. Kupuję wzmacniacz stereo np. taki Denon PMA-520AE
2. Dzwięk z dekodera TV wezmę po cinch
3. Dzwięk z DVD też wezmę po cinch (czy to dobry pomysł by taką konfigurację wykorzystac do odsłychu płyty CD?)
4. A co zrobię z dzwiękiem z Xboxa? CZy np tak coś jak FiiO D3 to dobry pomysł?

5. A jakie kolumny polecicie? takie do 1000zł, mogą być takie do 1 metra wysokości (tyle utargowałem z żonąicon_razz.gif )

czy może takie rozwiązanie:

Denon RCD-M39 + głośniki CS-M39
lub
Denon DRA-F109 + DCD-F109 + głośniki SC-F109

Czy słychać różnicę w cenie (ponad 1000zł)
Czy ewentualnie do jednego i drugiego zestawu lepiej dobrać inne głośniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2 dźwięk z dekodera możesz tak połączyć gra nieźle
ad 3 brzmienie może być na słabym poziomie no chyba że dokupisz dac
ad4 Fiio D3 to dobre rozwiązanie ale nie spodziewaj się rewelacyjnego dźwięku ale jest zadowalający (mam w domu - używam) ale jak skorzystasz z DAC z ad3 to nie będzie Ci potrzebny D3
ad5 a jakiej muzy Ty słuchasz i głownie do czego te kolumny będą służyć do gier muzyki czy filmów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ad5 a jakiej muzy Ty słuchasz i głownie do czego te kolumny będą służyć do gier muzyki czy filmów



Głównie muzyka (The Beatles, Pink Floyd, Kult, T.Love takie klimaty) oraz telewizja. Filmy też, ale znacznie mniej niż muzyka.

Rozważam teraz:

Denon RCD-M39 + SC-M39 (lub z innymi kolumnami)
lub
Denon DRA-F109 + DCD-F109 + głośniki SC-F109
lub
wzmacniacz stereo np. Denon PMA-520AE lub Pioneer A-20-K plus wtedy jako żródło CD wziąłbym DVD Samsung C550 (którego mam) + do tego jakieś kolumny.


Sam już nie wiem co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo, czyli słuchania muzyki (choć i filmy się nieźle da oglądać/słuchać) najlepsze są dwie kolumny, wzmacniacz stereo i odtwarzacz CD zamiast DVD albo choćby DAC, który poprawi brzmienie słabych źródeł.
Ale nowe, za 2-2,5kzł, to raczej takie sobie albo wręcz trudno będzie coś kupić (sensownego).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzeba się decydować icon_razz.gif
proszę Was o poradę, przed wyborem na odsłuchy pomóżcie zmniejszyć trochę ilość kandydatów. Założenie jest takie, by w budżecie do 3000zł zakupić nowy wzmacniacz, odtwarzacz cd i kolumny podłogowe. Pokój ok. 20m2, muzyka głównie poski oraz klasyka światowego rocka.

Wstępnie wyselekcjonowałem takie 3 pary:
Yamaha A-S300 + Yamaha CD-S300
Denon PMA-520AE + Denon DCD-520AE (nie ma USB i to jest bardzo duży minus, bo jakość jakością, a czasem jakieś mp3 się chętnie wrzuci)
Pioneer A-20-K + Pioneer PD-10-K

Kolumny Pylon Audio Pearl 20 lub JAMO S 506.

Skłaniam się ku zestawowi Pioneer + Pylon. Co Wy na to? Da się w tej cenie skompletować coś lepszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Po długich poszukiwaniach wyselekcjonowałem wzmacniacz + odtwarzacz CD:
Pioneer A-20 + PD-10 i do nich kolumny podłogowe Pylon Pearl. Zestaw za +/- 3000pln.

Moje pytanie jest takie, czy zwiększając kwotę do 4000pln, wymiana wzmacniacza i cd na komplet A-30+PD-30 da znaczącą zmianę? Lub ewentualnie pozostawić A-20+P-10, ale wymienić kolumny na inne do 2000zł?

Kolumny mają być podłogowe i najlepiej wenge (proszę się nie śmiać, dla kobiet to ważny aspekt).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Twoje szczęście jest tym większe, że mogłeś mieć za te pieniądze zestaw grający dwa razy lepiej niż ten nowy, który kupiłeś. Ponadto cieszymy się zatem razem z Tobą, ponieważ nie ulegając napędziłeś słabnącą światową gospodarkę, wytwarzającą coraz gorszej jakości produkty za coraz większe pieniądze. Brawo i jeszcze raz brawo. Takie myślenie, to przykład świadomego wspierania rosnących apetytów producentów i właścicieli, podsycanych przez zżerający swój własny ogon banki w odróżnieniu od samolubstwa, które cechuje większość audiofilów wybierających starsze choć niestety lepiej grające zestawy .
Jest naprawdę pięknie. Póki nie zobaczy się (nie usłyszy), że może być o wiele piękniej.
Dobranoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...