Skocz do zawartości

Zestaw Stereo


mindcrasher

Recommended Posts

Witam wszystkich,
po zestawie słuchawkowym przyszedł czas na zestaw stereo do salonu.
I tutaj chciałbym się Was poradzić.
Zacznę od kolumn. Planuje zakup PARADIGM MONITOR 11 V.7 z racji tego, że czytałem o tej firmie sporo dobrych recenzji a i wygląd bardzo mi się podoba.
Co Wy bardziej doświadczeni o nich myślicie i jaki kupić to tego odtwarzacz i wzmacniacz??
Czy marantz 6004 będzie odpowiedni do tych kolum, czy to dobrze się razem skomponuje??
Ogólnie ma to trafrić do salonu 25M, preferowana muzyka to muzyka elektroniczna, budżet do 8000zł za całość.
Proszę o sugestię, propozycję lub skarcenie jeśli zupełni źle kombinuję.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że od zarejestrowania się w 2009 roku nie czytasz wpisów na forum. Wiedziałbyś, że kolumny, to nie telewizor i na wygląd owszem można patrzeć, ale przede wszystkim chodzi o dźwięk. A Paradigmy, to nie jakieś egzotyczne rarogi. Można je spotkać w co drugim salonie audio. Chcąc wydać 8kzł. mógłbyś się pofatygować do jednego z nich i posłuchać z czym najlepiej zagrają.
Nie napisałeś nic o brzmieniu jakie preferujesz, co lubisz w dźwięku, co cię drażni? Wiesz?
Jeśli nie, dowiesz się podczas odsłuchów i to będzie o wiele lepsze niż kilkaset wpisów tu.
A tak na marginesie, to moim zdaniem za te pieniądze można kupić o wiele lepszy zestaw, niż proponujesz. Który zabrzmi co najmniej o klasę lepiej. Oczywiście używany.
Z drugiej strony, to zastanawiam się po co Ci takie kolubryny do 25m2? Chcesz słuchać muzyki czy się ogłuszyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od kolumn, w Twoim pomieszczeniu spokojnie wystarczy model niżej czyli Paradigm Monitor 9 v.7. Do muzyki elektronicznej to dobra propozycja, chociaż w podobnym przedziale cenowym warto posłuchać jeszcze kilku innych modeli np. Audio Academy Hyperion IV, Kef Q700, Dali Ikon 6 MK2, Epos Elan 30 lub Audio Physic Classic 10.
Kwestia elektroniki - Marantz oczywiście także wchodzi w rachubę, chociaż jest to kwestia Twoich preferencji brzmieniowych o których nie napisałeś. W tych przedziałach cenowych natomiast zwróć koniecznie uwagę na elektronikę NAD np. C326BEE / C545BEE.

Jeśli miałbym zaproponować Ci konkretny zestaw do muzyki elektronicznej, do Twojego pomieszczenia, zakładając że lubisz brzmienie wyrównane, bez sztucznego efekciarstwa, dobrą przestrzenią, stawiałbym na NAD C326BEE / C546BEE / Audio Academy Hyperion IV.

Serdecznie zapraszam jednak na odsłuchy, które pozwolą Ci na wybór optymalnej konfiguracji.
W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,
przykro mi, ale nie każdy ma czas by przeglądać posty i na bieżąco obserwować tematy na forum, chyba jednak jestem bardziej zajęty niż Ty i tu liczyłem po prostu na pomoc, jak widać po użytkowniku Q21 da się.
Nie zgodzę się z Tobą, że kupuję sprzęt za wygląd,
wystarczy czytać ze zrozumieniem, kolejność w zdaniu ma znaczenie. A telewizora nie kupiłem za jak piszesz
?wygląd? bo obudowa czarna jak w większości, tylko za jakość obrazu, taka banalna uszczypliwość w Twoim stylu.
No i po co piszesz takie posty skora twierdzisz ze za te pieniądze mogę kupić coś innego i stawiasz kropkę!?
Eh?, over and out, bez sensu coś więcej pisać.


Do rzeczy!
Co do merytoryczność postu to już się poprawiam i liczę że chętni z wiedzą pomogą laikowi.

Jak do tej pory muzyka płynie z zestawu słuchawkowego na słuchawkach AKG 701 i takie brzmienie mi odpowiada, czyli wyrównane, bez żadnego efekciarstwa, cenię sobie neutralność, wierne oddanie tego co na płycie, dobra przestrzeń, na tym mi bardzo zależy i jedyne co bym zmienił to podstawę basową, której trochę tutaj brakuje.
Oczywiście dość trudno porównywać te dwa zestawy ze sobą, ale mniej więcej takie ma preferencje.
Nie planuje się ogłuszać tylko słuchać cicho więc chciałbym by dół był dobrze zaznaczony także przy niskiej głośności.

Odsłuchy planuję naturalnie, ale najpierw chcę co nieco się rozeznać w temacie, by wiedzieć co testować.
Q21 tego Noda będę miał na uwadze, jak gdzie blisko znajdę to na pewno sprawdzę.
Rozumiem, że Paradigmy można polecić ale model niższy.

Jakieś sugestie mile widziane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mindcrasher, jestem uszczypliwy tylko w niewielkim stopniu. A jestem taki dlatego, że nie lubię podejścia jakie prezentujesz.
Widzę, że interesujesz się tematem audio od paru lat, masz zestaw słuchawkowy, czyli coś tam powinieneś wiedzieć.
Nikt nie wymaga od Ciebie śledzenia wszystkich wątków na forum, ale przez kilka lat od zarejestrowania się można było coś przeczytać, podpatrzeć o co ludzie pytają, jak pytają a przede wszystkim co trzeba napisać, by Ci ktoś tu sensownie odpowiedział. Jest to wałkowane niemal w co drugim wątku.
A Ty co? Zamiast się trochę przygotować, szanując czas ludzi na forum, wkraczasz tu jak do salonu samochodowego, gdzie każdy powinien Cię obskoczyć, obcmokać, abyś się przypadkiem nie obraził i nie wyszedł nic nie kupując.
I nie stawiam kropki, nie napisałem żegnam Pana, czy czegoś w podobnym guście. Właśnie liczyłem na odzew z Twojej strony.
Trochę Cię sprowokowałem, nie przeczę, ale sam mając mało czasu powinieneś tym bardziej szanować czas innych ludzi.
Nic Ci nie proponowałem, ponieważ jak zauważył również Q21 nie napisałeś o swoich preferencjach brzmieniowych, możliwościach ustawienia kolumn w pokoju (masz miejsce by je odsunąć po kilkadziesiąt cm. od ścian?), o jego akustyce itp... .
A Q21 oczywiście odpowiedział, ponieważ oni właśnie mając salon audio sprzedają te rzeczy i Ci polecili coś ze swojej oferty.
Chodziło mi też o to, że chcąc wydać 8kzł. na sprzęt, trzeba by posłuchać tych Paradigmów a nie opierać się wyłącznie na recenzjach.
Czytałem wiele entuzjastycznych recenzji a później słuchając sprzętu (w kilku różnych konfiguracjach i miejscach) zastanawiałem się, czy aby na pewno o tym pisali?
Przykładem Avance Omega 503, 509.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel,
po ilości postów widzę, że przebywasz na tym forum regularnie, udzielasz się, więc trochę masz racji, że tego typu posty mogą być dla Ciebie i innych frustrujące, bo pewnie jest to nagminne. Do tego żyjąc poniekąd, tak mniemam, światem audio jak Ty, tego typu zapytania są banalne, a chciałoby się porozmawiać na tematy bardziej ambitne.
Co do mnie to faktycznie zarejestrowany jestem od paru lat, forum to pomogło mi stworzyć to co już mam czyli zestaw słuchawkowy, jednak nie zgłębiam tematów technicznych audio bo muszę po prostu zgłębiać inne, takie życie. I dawno mnie już tu nie było. Ja tylko słucham.
Traktuję to forum jak źródło potrzebnej mi wiedzy w takich sytuacjach, pewnie faktycznie powinienem zacząć od przeszukania archiwum, mój błąd, tak zrobię.
Piszę to byśmy się niepotrzebnie nie przepychali słownie, bo nie o to chodzi.
Oczywiście planuję odsłuchy ale zanim się wybiorę na nie chciałbym wiedzieć na co warto zwrócić uwagę, by jak napisałeś innym nie marnować czasu. Stąd moje zapytanie choć faktycznie droga skrótowa.
Nie planuję kupować tylko na podstawie recenzji i opinii innych, bo każdy odbiera inaczej to co słyszy.
Co do Q21 faktycznie ofert na allegro mają mnóstwo, a propozycja była skrojona akurat na te 8kzł, intencji nie oceniam ale na Nada też zwrócę uwagę.
Idę szperać, a jak chcesz coś podrzucić to moje preferencje już znasz, pokój 4,5x5,5, docelowo inny jaki jeszcze nie wiem ale pewnie podobnych gabarytów, możliwość odstawienia od ściany jak najbardziej mam, w granicach 15 cm. Podana kwota to max, co wcale nie znaczy, że nie chce wydać mniej.
Pozdrawiam






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zanim co, odpowiem tylko krótko. Nie twierdzę, iż Q21 źle poradził, ale po prostu z tego co ma na stanie najlepiej pewnie wybrał.
15 cm. od ściany, to jest zdecydowanie za mało. Tylko nieliczne kolumny zagrają jako tako tak blisko ściany.
W większości przypadków będzie masakrycznie. Dźwięk będzie tylko parodią tego, co można by uzyskać stawiając kolumny chociaż 60-80cm od ściany. A Ty chciałeś tam dać Paradigmy 11. To by było mnóstwo Buuuuum i mało co poza tym. W tej sytuacji, to śmiem twierdzić, że nawet 9 będą za duże, bo podbite niskie tony nie dadzą posłuchać muzyki.
A przede wszystkim jeśli zdecydujesz się jednak postawić kolumny tak blisko ściany, nie mogą być one z otworem bass-refleks z tyłu obudowy. Tu albo otwór z przodu obudowy, albo obudowa zamknięta.
O akustyce warto by coś poczytać. Polecam z forum choćby ten wątek:
http://forum.audio.com.pl/Akustyka-mojego-...wie-t33042.html
Albo przyklejony: "Wasze systemy..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...