Skocz do zawartości

Mój pierwszy zakup . Pomocy


M@T!

Recommended Posts

Witam , na początku chciałem się przywitać . Mam na imię Mateusz po czytaniu różnych tekstów na w/w temat nie otrzymałem odpowiedniej odpowiedzi na mój problem . Posiadam pokój który ma 18 m2 i potrzebuję zrobić zakupy . Rozglądam się nad zestawem kina domowego , kwotę jaką posiadam to 6 tys zł . Prosił bym was o pomoc co myślicie na temat głośników TONSILa , JBLa ? Jaki amplituner i bluray ? Pioneer , denon czy yamaha ? Proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być w komplecie oprócz odtwarzacza BR i amplitunera?
Ile kolumn - 2, 5 czy jeszcze sub?
Jeżeli będą 2 kolumny (ew. uzupełnione subwooferem), to można się rozejrzeć za amplitunerem stereo. O tym, że lepiej zagra niż amplituner wielokanałowy - poczytaj sobie w FAQ... - np. pod takim tematem
http://audio.com.pl/faq/kino-domowe-amplit...ory-wzmacniacze

To ma być zestaw tylko pod kino domowe - czy też będziesz dużo słuchał muzyki?
Jeżeli tak, to po pierwsze warto kupić sobie odtwarzacz CD (może być używany) albo puszczać z serwera/komputera - najlepiej przez dodatkowy DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy).
Jakiej muzyki słuchasz, na czym Ci najbardziej zależy?
Chcesz sprzęt nowy czy może być używany?

Pozdrawiam
PS. A przede wszytskim to nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi: kup to, bo reszta jest bee...
Więc nadal warto czytać tematy odnośnie zestawów kina domowego w zbliżonej kwocie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za odp .Dużo muzyki słucham , ale cały czas myślę nad systemem 5:1 . Chciałbym żaby cały zestaw był nowy , myślałem żeby system miał podłączenie pod LAN ponieważ kupuje dysk sieciowy i będzie on robił za multimedia . A odtwarzacz blu ray nie odtwarza płyt cd (muzyki) ? Co polecasz ? A ja dalej czytam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
abym mógł Ci przedstawić kilka konkretnych propozycji, potrzebuję więcej informacji:
1. przy odsłuchu muzyki jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie zespoły lubisz
2. jakie preferujesz brzmienie, bardziej w kierunku jasnego, ostrego, dynamicznego czy łagodnego, ciepłego

Pozwolę sobie jeszcze rzucić temat - jeśli system będzie wykorzystywany przede wszystkim do odsłuchów muzyki, może lepiej skupić się na możliwie dobrym stereo czyli wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy, dokupić podstawowy odtwarzacz Blu-Ray i klasyczne dwie dobre kolumny. W takiej sytuacji będziesz miał bardzo dobre stereo, jedynie ograniczeniem będzie dźwięk przestrzenny, który będzie tylko symulowany przez kolumny przednie. Przemyśl sprawę i odpowiedz sobie na pytanie, do czego będziesz zazwyczaj wykorzystywał zestaw.

Czekam na odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...