Skocz do zawartości

Wybór DAC do PC-ta


MiBu

Recommended Posts

Wiem że wszystko zależy od aplikacji, ale w tym wypadku muszę się kierować opiniami kolegów, którzy mieli możliwość ocenić poniższe urządzenia.

A są to:
Arcam rDAC
BERESFORD TC-7530 BUSHMASTER
MATRIX M-Stage DAC
Cambridge Audio Dacmagic 100

Chciałbym aby DAC był (o ile to możliwe) neutralny i detaliczny.
Ciekaw jestem Waszego zdania o tych przetwornikach.
Chciałbym go połączyć ze źródłem (PC) przez toslink lub USB.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
podaj proszę, z jakim wzmacniaczem i kolumnami będzie przetwornik współpracował, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. To wszystko ma wpływ na wybór.
Biorąc pod uwagę Twój bardzo ogólny opis charakteru, zwróć uwagę na CA i Beresford.

Serdecznie zapraszam do salonu na odsłuchy, jest także możliwość (także na odległość wysyłkowo, wtedy ryzykujesz tylko kosztem przesyłki zwrotnej) przetestowania urządzenia lub kilku urządzeń we własnym systemie, taka opcja daje pełną możliwość wyboru urządzenia bez ryzyka.

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
podaj proszę, z jakim wzmacniaczem i kolumnami będzie przetwornik współpracował, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. To wszystko ma wpływ na wybór.
Biorąc pod uwagę Twój bardzo ogólny opis charakteru, zwróć uwagę na CA i Beresford.

Serdecznie zapraszam do salonu na odsłuchy, jest także możliwość (także na odległość wysyłkowo, wtedy ryzykujesz tylko kosztem przesyłki zwrotnej) przetestowania urządzenia lub kilku urządzeń we własnym systemie, taka opcja daje pełną możliwość wyboru urządzenia bez ryzyka.

W przypadku pytań służę pomocą.



Witam
Wzmacniacz to Roksan Kandy KA1-MkIII, kolumny Triangle Titus ES.
Muzyka: soul,rock,pop,elektroniczna.
Żałuję, ale nie mogę dojechać icon_sad.gif
DAC ma być podłączony do PC-ta przez Toslink lub USB.
Do odtwarzania używam programu Foobar2000 (wyłącznie pliki flac i wav).
Rozważam również wymianę okablowania (obecnie Klotz).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w takiej konfiguracji zdecydowanie proponuję podpięcie komputera do przetwornika za pomocą kabla USB. W połączeniu z oprogramowaniem foobar2000, jest to najlepsze dźwiękowo połączenie.
Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej zagra zestaw oparty na przetworniku Beresford oraz asynchronicznym interfejsie M2Tech HiFace. Jeśli jednak jest to zbyt duży budżet, proponuję zwrócić uwagę na dwa przetworniki - wymieniony Cambridge Audio DacMagic 100 oraz Hegel HD2. Hegel jest najprostszym urządzeniem w wymienionych, także najtańszym, jednak zdecydowanie nie ustępującym CA pod względem brzmienia.

Jeśli nie masz możliwości przyjechania do naszego salonu, jest możliwość wysyłki urządzenia / ewentualnie urządzeń z opcją zwrotu. Ryzykujesz wtedy tylko koszt dostawy powrotnej a masz 100% pewność dokonania dobrego wyboru, gdyż testujesz urządzenie spokojnie we własnym systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
w takiej konfiguracji zdecydowanie proponuję podpięcie komputera do przetwornika za pomocą kabla USB. W połączeniu z oprogramowaniem foobar2000, jest to najlepsze dźwiękowo połączenie.
Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej zagra zestaw oparty na przetworniku Beresford oraz asynchronicznym interfejsie M2Tech HiFace. Jeśli jednak jest to zbyt duży budżet, proponuję zwrócić uwagę na dwa przetworniki - wymieniony Cambridge Audio DacMagic 100 oraz Hegel HD2. Hegel jest najprostszym urządzeniem w wymienionych, także najtańszym, jednak zdecydowanie nie ustępującym CA pod względem brzmienia.

Jeśli nie masz możliwości przyjechania do naszego salonu, jest możliwość wysyłki urządzenia / ewentualnie urządzeń z opcją zwrotu. Ryzykujesz wtedy tylko koszt dostawy powrotnej a masz 100% pewność dokonania dobrego wyboru, gdyż testujesz urządzenie spokojnie we własnym systemie.



Rozumiem,że przed wypożyczeniem trzeba wpłacić kaucję 100% wartości ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio94 wersja I SMSL była lepsza ze względu na zasilacz, czy z jakiegoś jeszcze powodu?
Czy taki zasilacz wystarczy (bo są jeszcze wersje po 600zł)? http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-mi...3032851622.html
A znasz FiiO D3 ? http://allegro.pl/fiio-d3-dac-konwerter-cy...3045713178.html
Jak się ma dźwiękowo do SMSLa? FiiO obsługuje 24 bity/192kHz. A SMSL 24bity/96kHz.
Czy sprawę obsługi 192kHz. załatwia Hiface ? http://allegro.pl/m2tech-hiface-usbspdif-s...3043994565.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94 wersja I SMSL była lepsza ze względu na zasilacz, czy z jakiegoś jeszcze powodu?
Czy taki zasilacz wystarczy (bo są jeszcze wersje po 600zł)? http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-ulps-mi...3032851622.html
A znasz FiiO D3 ? http://allegro.pl/fiio-d3-dac-konwerter-cy...3045713178.html
Jak się ma dźwiękowo do SMSLa? FiiO obsługuje 24 bity/192kHz. A SMSL 24bity/96kHz.
Czy sprawę obsługi 192kHz. załatwia Hiface ? http://allegro.pl/m2tech-hiface-usbspdif-s...3043994565.html

Jeśli chodzi o tego SMSLa to głównie podnosi się sprawę zasilacza, ale wersja I nie miała wzmacniacza słuchawkowego, więc zmiany mogą być większe... Ogólnie sprawa wygląda tak, że te DACi (SMSL, MUSE...) wyjściowo ze stabilizowanym zasilaniem są dobre, ale można z nich wycisnąć dużo więcej poddając je tuningowi, który ze względu na ich niewielką złożoność konstrukcyjną jest dość tani.

Nie znam FiiO. Jeśli DAC obsługuje do 96/24 to nic wyżej nie pójdzie, albo pójdzie, ale po downsamplingu. Mój MUSE TDA1543X4 przyjmuje tylko jakość CD (44,1/16), ale w praktyce można mu podawać wszystko do 96/24 lub 176,4/24, tyle tylko, że nie ma to większego sensu.

Zasilacz ja mam prostszy, zwykły z transformatorem przy wtyczce. Na razie nie testowałem nic innego. Tomanek robi wszelkiego rodzaju zasilacze, można się bezpośrednio kontaktować i zrobić coś nawet spoza oferty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wyjściowo ze stabilizowanym zasilaniem są dobre, ale można z nich wycisnąć dużo więcej poddając je tuningowi, który ze względu na ich niewielką złożoność konstrukcyjną jest dość tani.



Jeżeli wchodzimy na temat tuningu, to wydaje mi się że bardzo sensowne było by dorobienie osobnego zasilania do DACa Hegel HD2.
Zastanawiam się nad zakupem i taką przeróbką. Kwestię utraty gwarancji pomijam. Dobry niskoszumny zasilacz mogę zrobić samodzielnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

NIe zapominij o matrixie mini dac.,Swietny klocek:) i ma wzmacniacz sluchawkowy w sobie, calkiem niezly icon_wink.gif

Pozdrawiam.



Szkoda tylko że po wej. USB jest 44.1-48kHz

Pozdr.



No niestety jest to ograniczenie. ale .... w lapie mam spdifa wiec usb mnie nie interesuje a jak kiedys podepne do stereo to tyko poprzez coaxa wiec tak czy siak podlaczenie usb odchodzi w niepamiec.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...