Skocz do zawartości

Denon AVR-1312 + kolumny od wieży


Szajba

Recommended Posts

Witam,
Mam amplituner Denon avr - 1312 i mam pytanie odnośnie tego czy jest możliwość podłączenia do niego na 'przód' kolumn od wieży technics eh-760. Kolumny są 3 drożne i do każdej kolumny idzie po 6 kabli. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT:
Podłączyłem te kolumny - zwarłem tak jak na załączonym zdjęciu i podłączyłem kabel do aplitunera. Szczerze mówiąc jestem zawiedziony - kolumny grały beznadziejnie (podłączone do wieży grały, żeby nie przesadzić z 10 razy lepiej - przede wszystkim był głęboki bas, którego po moim podłączeniu do aplitunera nie było w ogóle). Może coś źle podłączyłem ? Chyba, że tak to będzie grało na tym aplitunerze.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwsza sprawa cz kupiłeś ten amplituner do kina żeby prowadzić w większym stopniu odsłuch muzyki stereo ? Bo jeśli tak to nie był to najlepszy zakup tym bardziej biorąc pod uwagę że to najniższy model amplitunera.

Do kina jak najbardziej jest OK ale do muzy w lepszej jakości sie niestety nie nadaje.

Amplitunery kina nastawione są na prace ze wspomaganiem czyli z sobwooferem, dlatego do kwesti basu na frontach nie przywiązuje sie tu uwagi. To samo średnie i wysokie tony nastawione są na poprawę słyszalności dialogów i efektów filmowych.

Druga sprawa że mini wieża jest prawdopodobnie sztucznie podkręcona (niskie i wysoie tony) i słuchając tak do tej pory przyzwyczaiłes sie pewnie do podbicia skrajów pasma.

Można podłączyć do kina lepsze kolumny i troche sie poprawi ale tylko troche.

Proponuje na początek zamówić sobie na urodzinki icon_smile.gif wzmacniacz stereo np DENON PMA-720ae lub poprzedni PMA 710ae żebyś miał do kompletu wzorniczego z kinem a zobaczysz o czym mówię. To oczywiście jeżeli zależy Ci na nowym wzmacniaczu. Można kupić też używany.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kino domowe z przeznaczeniem - 50 % KD i 50 % muzyka - jest to zestaw w którym mam aktywny sobwoofer - nie jest tragicznie, ale myślałem, że będzie lepiej z odtwarzaniem muzyki. Po wyłączniu sobwoofera jest dokładnie zero basu - czy jest możliwość, dokupienia jakiś kolumn, które "pomogą" w odsłuchu muzyki ? (bo zastanwaim się, czy jeśli tak słabo grały kolumny, o których pisałem wyżej - jest to kwestia tego, że po prostu mogą być to np. kolumny przystosowane tylko do wieży, czy jest to wina czegoś innego).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem jest to wina ewidentnie amplitunera ale kolumny też sie za bardzo nie nadają. Tak jak mówisz kolumny dostosowane są do tej miniwieży.

Musi być komplet:

Wzmacniacz STEREO i niezależne kolumny

Amplituner zostaw sobie do filmów w systemie 5.1. i zbieraj kase na zestaw który na bank Cie usatysfakcjonuje.

Kolumny np takie http://www.ceneo.pl/14138287?se=5zI4iSmtwx...CFchY3godOkkA9w

lub OLI 30

Wzmacniacz - http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/629...CFUiN3godx30AwQ

lub http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/1529451

Tyle w temacie.

Pozdrawiam icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...