Skocz do zawartości

Jakie kable głośnikowe do 100pln/metr i interkonekt do 150pln


Recommended Posts

Witam!

Pytanie jak w temacie. Wiem, że w tym zakresie pewnie nie ma wielkiego wyboru ale też mój sprzęt jest taki, że więcej na kabelki chyba nie warto wydawać...

Słucham praktycznie wszystkiego, od ballad przez rocka i metal po nawet drum & bass. Jak to coś daje to szukam czegoś możliwie uniwersalnego, gładkiego, naturalnego (część muzyki to niestety MP3 różnej jakości icon_sad.gif ) i z dość dobrym basem. Źródłem jest komputer z Audiotrakiem HiFi (wyjścia RCA), wzmacniacz HK 655Vxi, kolumny Jamo E770.

Na razie za interkonekt mam zwykły sony z pozłacanymi końcówkami (może tu wystarczy coś typu prolink z allegro za 20 pln czy warto kupić coś droższego do takiego sprzętu w ogóle?), a głośnikowe AST75 - grały fajnie z B&W ale przy Jamo słychać podbarwienie średnich tonów i czasem nieco buczący bas (w stosunku do kabelków z marketu, które mają wiele innych wad) co chciałbym może jakoś podrównać. Może tak: co w ogóle jest dobre i uniwersalne w takich cenach???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ali
Pisałeś wcześniej, że słuchałeś Jamo Classic 8 i podobały Ci się - jak w stosunku do nich oceniasz swoje nowe Jamo E770?
Pozdrawiam



E770 są bardziej neutralne, z cieplejszą, mniej wycofana średnica, co czyni je bardziej uniwersalnymi i dużo lepszymi w rocku/metalu. Góra pasma na podobnym poziomie, bardzo przestrzenna jak to w Jamo; już tak dokładnie nie pamiętam Classików... Natomiast bas raczej zahacza o niższe częstotliwości, ale jest czasem nieco gorzej kontrolowany i nie każdemu musi się podobać - mniej "audiofilski", ale dający więcej czadu w muzyce elektronicznej i kinie, chociaż sama dynamika w dB jest pewnie mniejsza. Sama jakość wykonania i stolarka na podobnym poziomie. Podsumowując - mi akurat pasują zdecydowanie lepiej niż Classic 8, głównie ze względu na "średnicę", uniwersalność ale i wygląd. Jestem z nich bardzo zadowolony icon_smile.gif

P.S.
Wbrew temu co piszą w folderach E770 to zestawy 2,5 drożne - przedni głośnik oprócz średnich odtwarza też niskie i na dobre im to wychodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...