Skocz do zawartości

Zestaw kolumny + wzmacniacz za około 1000 zł


tomus95

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mogę Ci sprzedać Kenwooda KA-5050r, szerszy opis na aukcji : http://allegro.pl/kenwood-ka-5050-2x145w-c...3070168476.html
Reagee, rap, dubstep to chyba idealne gatunki dla niego z racji obszernego niskiego basu, bo Yamaszki jak z moich obserwacji wynika grają bardziej wyższym, szybkim i impulsywnym basem, choć akurat 960 nie odsłuchiwałem.
Moc ma sporą, Quadrale bez problemu napędzi, obsługuje impedancje 4Ohm, co też jest zaletą.
Gdy go kupiłem od razu poszedł na przegląd do zaprzyjaźnionego serwisu, wszystko oryginalne, nie widać śladów jakichkolwiek ingerencji.
Długo na nim grałem i z wszystkich konstrukcji w zakresie budżetowym grał najprzyjemniej.
Ja przenoszę się na słuchawki, bo tylko w pozycji leżącej mogę komfortowo słuchać muzyki ( kłopoty z wyrównywaniem ciśnienia ) i do końca mojej rekonwalescencji, mam nadzieje pozytywnej postanowiłem zakończyć tymczasowo zabawę, że sprzętem stereo.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel kupujesz "z metra" czyli w jednym kawałku tyle ile zamówisz i bez wtyczek - po prostu ucięty. Sam musisz izolację usunąć na kilku centymetrach i albo sam drut podłączyć albo kupić wtyki lub widełki i zamontować.
No i oczywiście na pół przeciąć na początek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci dobry wzmacniacz, ten marantz nie napędzi dobrze tych kolumn, nie wiem nawet czy sygnaturą brzmienia będzie odpowiednią. Jak chcesz koniecznie więcej wydać to szukaj modelu oczko wyżej ka-7050. Jak mieszkasz na Lubelszczyznie zapraszam na odsłuch. Mozna porównac z denonem pma860, nadem 3020 oraz sony 570es.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. A tak z ciekawości, do czego wzmacniacz będzie podłączany ? Z jakiego źródła będzie najczęściej grał ?
Jeżeli komputer z integrą to będzie lekkie nieporozumienie, bo te quadrale najpewniej wyciągną Ci wszystkie syfy jakie karta jest w stanie wygenerować plus do tego dojdzie brak dynamiki i ogólna niemrawość dźwięku. Sprzęt będzie bardzo ograniczony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A mógłbyś dodać na aukcji opcję pobraniowej przesyłki i jakie będą jej koszty ?



Wyśle Ci za pobraniem w cenie wysyłki podanej na aukcji czyli 25zł.
Wzmacniacz NIE MA impedancji, podane wartości Ohm na wzmacniaczu sugerują tylko jakie kolumny możemy do niego podłączyć.
Do wszystkich praktycznie podłączymy kolumny 8Ohm, natomiast 4Ohm akceptuje mniejsza ilość klocków z racji tego, że jest to większe obciążenie i nie wszystkie sobie z tym radzą. Przy 8Ohm wzmacniacz według producenta odda na kolumny maksymalnie 95w na strone ( Twoje Quadrale są właśnie 8Ohm ), gdyby kolumny były 4Ohm wtedy moc oddawana wzrosłaby do 145w na kanał.
Myślę, że już wszystko jasne.

Zewnętrzne karty dźwiękowe nie zbierają syfów jakie produkują inne podzespoły komputera, to jeden plus.
Dwa to w olbrzymiej większości przypadków lepsza jakość dźwięku, na twoim miejscu kupiłbym Xonara DX, za dwa miesiące jak będziesz chciał coś lepszego to łatwo go odsprzedasz, choć przy takich gatunkach jakich słuchasz dużej różnicy pomiędzy lepszymi kartami raczej nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupować karty na dwa miesiące, lepiej odłożyć kasę...

Karta PCI czy USB z uwagi na podłączenie nie będzie lepsza, albo gorsza. Obydwie są zasilane z tego samego źródła i zbierają ten sam "syf" z komputera, ale okazuje się, że przy całkiem niskim budżecie można bardzo łatwo rozłożyć na łopatki "audiofilski" odtwarzacz CD icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...