Skocz do zawartości

moje pierwsze stereo


kazik_lkr

Recommended Posts

Generalnie to nie mam ciśnienia że to musi być już aczkolwiek wiem że jak coś sie odkłada to potem różnie wychodzi. Co do wzmacniacza hmm widziałem na aukcji ze stycznia jak taki sam poszedł za 135zl http://allegro.pl/fine-arts-v1-grundig-wzm...2947689869.html

A była by możliwośc powiedzmy byś dał pare nazw wzmacniaczy które są ware uwagi oczywiście jak na mój budżet i ewentualnie ceny w przybliżeniu jakie warto za nie dac? to samo by sie tyczyło kolumn. Odnośnie Twojej 2 propozycji http://allegro.pl/t-a-criterion-tmr60-hi-e...3065290291.html mógłbym sie pokusić.
Jak już wspomniałem w ostateczności mogę wydac powiedzmy te 1300zl powiedzmy.
Wiem że strasznie marudze;p ale taka kasa jak dla mnie to duża kasa bardzo...icon_smile.gif więc chciałbym kupić coś dobrego na lata bo nie stac mnie na eksperymenty i nietrafione zakupy...

Sory że dopiero teraz odpisuje ale jak na złość coś mi się z siecią porobiło i pisze od kumpla

Mam możliwość negocjacji ceny tego wzmacniacza jaką bym mógł dac propozycje by się nie wygłupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że V1, to okazja jak na tak grający wzmacniacz w tej cenie. I ostatnio na Allegro nic ciekawszego w tych pieniądzach, czy jeszcze tańszego nie widzę. A można taniej, jasne. Tylko, że okazja może się pojawić albo długo nie. Ja kupiłem V2 dla kolegi za 110zł zł włącznie z przesyłką. Może dlatego tak niedrogo, że nie miał dwóch nóżek. Ale minął prawie rok i nie widziałem V2 nawet w zbliżonej cenie. Jeśli możesz,to poczekaj. Może pojawi się V2 albo V3.
Co do innych marek, to w większości trzymają cenę i zapłacisz dwa razy więcej za gorzej grający wzmacniacz.
W kwestii negocjacji ceny, to napisz, że widziałeś jak taki wzmacniacz poszedł za 135zł, więc za ile minimalnie mógłby go sprzedać? Poda Ci cenę i będziesz wiedział mniej więcej, że za mniej albo dużo mniej nie sprzeda. A wówczas się zastanowisz.
W sprawie kolumn, po zastanowieniu się stwierdziłem, że może najrozsądniej byłoby kupić takie DALI Concept albo Magnat Quantum 555.
Dlaczego? Ponieważ w sumie nie wiesz, czy taki albo inny dźwięk będzie Ci odpowiadał na dłuższą metę. Znając nawet brzmienie danych kolumn a słuchając tylko krótko w salonie albo u znajomego, u siebie w domu można po pewnym czasie stwierdzić, że to nie jest to.
A te Dali Albo Magnaty w razie czego bez problemów sprzedasz, bo są popularne.
Poznasz ich brzmienie, posłuchasz dłużej i będziesz wiedział o co chodzi. A może akurat super Ci przypasują?
Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... No nie powiem że nie namieszałeś chyba wolałbym mieć mniej propozycji i wyborów co do namieszania to zastanawia mnie to ze http://allegro.pl/t-a-criterion-tmr60-hi-e...3065290291.html te kolumny podałes jako 2 propozycję i że sa bardzo fajne w miare... A http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-magna...3066377498.html te natomiast dużo niżej porównujac ich ze to 2 kroki wiecej niż altusy. zastanawia mnie to że cena jest taka sama i skoro maja moc znamionowa 160W to czy ten wzmacniacz V1 nie bedzie za słaby...

nie myślałem że bedzie łato z kolumnami ale też nie sądziłem że aż tak trudno. Może poprostu za dużo wariantów najchętniej to bym zdał sie na ciebie lub innych forumowiczów typu kup to i to i bedzie git icon_smile.gif

czuję że ciężka jeszcze przeprawa przede mna...;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty nie są hi-endowymi kolumnami trudnymi do wysterowania. Nie mają "trudnego" przebiegu impedancji ani super niskiej efektywności.
Taki wzmacniacz jak Fine Arts bez większego problemu je napędzi. A 160W mocy, znaczy tylko, że mogą przyjąć tyle watów niezniekształconego sygnału. Oczywiście marny wzmacniaczyk niby 80 lub 100W ale o słabej wydajności prądowej (zasilaniu) mógłby przy zbytnim forsowaniu uszkodzić głośniki ale sądzę, że V1 da sobie radę. Oczywiście jak pisałem wcześniej możesz szukać innych modeli.
Poza tym wiele odpowiedzi na takie podstawowe pytania znajdziesz czytając też inne wątki na tym forum albo FAQ, co każdemu polecam
http://audio.com.pl/faq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde f1angel tak konkretnie i jedno głośnie co mam zrobić i kupić twoim zdaniem jeśli nie ma tego na allegro to podaj nazwe poczekam az bedzie bo w tej chwili to mam niezla kolomyje... Nie wiem jaki masz stosunek do podejmowania hmm tak jak by decyzji za kogos ale naprawde puki ktos mi nie powie kup to i to za taka i taka kase oczywiscie w moim przedziale to czuje ze bedzie ciezka sprawa;/ na dniach poczytam FAQ czegoś si ewiecej dowiem ale nic nie zastapi twojego doswiadczenia. I tak dzieki wielkie bo napweno jestem na dzien dzisiejszy bardziej uswiadomiony niz jeszcze tydzien temu za co nalezala by si edobra flaszka tobie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,masz rację. Nie zadecyduję a Ciebie. Mogę tylko zasugerować, że jeśli możesz poczekać, zrób to. Może pojawi się ciekawszy wzmacniacz. Choć jak wspomniałem można nieraz długo czekać. Jak długo? Tego nie wie nikt prócz sprzedających.
Wiem, jak przyjdą kolumny dobrze byłoby je choć wypróbować, czy działają. A możesz pożyczyć wzmacniacz od kogoś, by je choć na parę minut podpiąć i posłuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to troche sie napaliłem nie ukrywam jak to mówią ''trzeba kuć żelazo puki gorące'' potem różnie z kasa może być ale spiny jako takiej nie ma wiec z wzmacniacem mogę poczekać poza tym jak narazie nie dostałem odpowiedzi o sprzedającej. A możesz podać modele wzmacniaczy na które mam w razię przeglądania allego zwracać uwagę?
Może wyjdzi emi to na dobre nawet jak poczekam powiedzmy do nastepnej wypłaty i si edołozy powiedzmy 100 dodatkowo na wzmacniacz i tak nie zaboli finansowo icon_smile.gif

Co do odsłuchania kolum myślę że może jakoś by to dało rade bym musiał sie popytać bo nikt z moich znajomych nie ma wzmacniacza ale coś by sie wykombinowalo.
Miał bym jeszcze pytanie odnośnie kolumn ostatnio napisałes ze lepiej by bylo kupic Dali Concept lub Magnat Quantum 555. ponieważ sa popularne i wrazie co można sprzedać ale z tego co widze QUADRAL AMUN Phonologue te z są w miare chyba popularne i bardzo podobne w cenie jesli si euda okazjonalnie a sa chyba lepsze od ww wymienionych...
I jeszcze taka sprawa jesli chodzi o Dali Concept to mowisz o konkretnym modelu dokładnie o ''6'' tak ja mi to podałeś w linku czy ogólnie?? Jeśli bym kupil któreś z ww głośników i jednak by mi brakowało basu to czy dokupienie subufera było by dobrym rozwiązaniem pytam tak teoretycznie bo jak narazie to jeszcze nic nie mam;p

Co myslisz o MAGNAT ALL-Ribbon 10 http://allegro.pl/magnat-all-ribbon-10-leg...3052700750.html ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dali,to chodziło mi o ten model o którym pisałem. Chyba, że uda Ci się zdobyć coś z wyższej serii w Twoim budżecie.
Magnat All Ribbon,moim zdaniem za drogi. Z tymi powgniatanymi nakładkami przeciwpyłowymi w głośnikach,to już w ogóle nie ma o czym wspominać.
Jeśli uda Ci się znaleźć Quadrale z serii Phonologue, to pewnie , że bierz o ile dasz radę finansowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zostały wymienione kolumny T+A P33 ?. Nie wiem za ile dokładnie pójdą, ale 1000zł wydaje mi się, że warto za nie dać, tym bardziej, że na górze siedzi Vifa 25AG, gdzie w większości konkurencyjnych modeli montowane są serie DG 25-26.. ewentualnie tanie perle lub seasy.
Słyszałem ten przetwornik w konstrukcji DIY i muszę przyznać, że ma potencjał.
Nie znam tylko tego seasa na środku, ale chyba badziewia tam nie wsadzili w jakby nie patrzeć wysokim modelu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem są porównywalen do Quadrali z serii Phonologue tak??
''To duże monitory, będą wymagały solidnych standów'' można jaśniej ?? Te kolumny T+A P33 chyba nie są monitorkami...

a jeśli cene byla by porównywala do Quadrali ww to ktore lepsze jak sądzicie?


Panowie zapytałem sprzedającego o te kolumny ile by za nie chciał bez licytacji odpowiedział ze nie ma pojęcia ile są warte i żebym to ja coś zaproponował a że ja tez nie wiem więc zwracam sie do was ile bym mógł zaproponować by owca była cała i wilk syty icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik_lkr nie słuchałem tych T+A P33, ale jedno co można powiedzieć. To bardzo solidna firma i bubli raczej nie wypuszczała. Te kolumny też wyglądają na solidne. I jak widać są w bardzo dobrym stanie. Szkoda tylko, że sprzedający nie dał jakiegoś zdjęcia tyłu obudowy.
A co do porównania Arcusów i Quadrali z Infinity Kappa, to dużo zależy od gustu. Wszystkie te kolumny grają na bardzo wysokim poziomie.
Poza tym są to kolumny, które grają naprawdę dobrze z odpowiednio solidnymi wzmacniaczami.
Tak, że można nieraz kupić taniej takie kolumny i podłączyć do nich tani wzmacniacz, który je "uciągnie". Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że prawdziwe brzmienie jest jeszcze przed nami.
Na temat Infinity najpełniej wypowiedzieć się tu może Zukzukzuk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...