Skocz do zawartości

Podłączenie G-250 Fonica


Recommended Posts

Cytat

Witam, mam pytanie... Jak podłączyć dwie złączki "banany" z gramofonu Fonica G-250 do jakiegokolwiek wzmacniacza, który posiada złącza tego typu: Podgląd... . Z góry dzięki, nie mam pojęcia jak to złożyć. Być może sporo mieszam. Z góry przepraszam za nieogarnięte pytanie.


Gramofon podlaczasz do wejscia GRAMOFON (PHONO) ktore ma wieksza czulosc od uniwersalnego wejscia z CD, tunera FM, DVD czy tunera satelitarnego.
Swoja droga ciekawy ten wzmacniacz Unitry ze zdjecia. Kto wymyslil DYSKOFON w miejsce CD? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kontynuując temat tego gramofoniku. Udało mi się zorganizować radioodbiornik Bolero 3281, czyli sprzęt do kompletu z epoki. Oczywiście wewnątrz zrobiłem porządek, dzisiaj pierwszy raz podłączyłem do sieci. Działają wszystkie lampy, prócz tej pentodki z frontu (nie świeci się). Udało mi się wyszukać jedną stację (RMF Classic icon_smile.gif na UKF'ie). Wreszcie podłączam gramofon i właściwie albo głośniki mają zakłócenia, albo jest zupełna cisza. Na panelu tylnym Bolero przy złączu do gramofonu jest właściwie tylko oznaczenie "E" przy jednym z dwóch gniazd. Sprawdziłem który kabel odchodzi "od igły" w gramofonie i podłączałem go w różnych konfiguracjach, z tym samym marnym skutkiem. Nie wiem, czemu zestaw nie bryka, może ktoś odpowie na to pytanie, a nawet coś poradzi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, co ma Bolero (tuner) do gramofonu.
Gramofon podłączasz do wejścia "gramofon na tylnej ścianie (skrajne prawe) we wzmacniaczu WS 422, tuner do osobnego wejścia.
Może oczywiste rzeczy piszę - ale tak na wszelki wypadek.
Powinno grać, a jeśli nie to trzeba sprawdzić połączenia od wkładki (i samą wkładkę, bo może walnięta) przez wzmacniacz do kolumn.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Wycofałem się z tamtego wzmacniacza i teraz bezpośrednio łączę gramofon z radiem ("Bolero"), z którym mógł kiedyś lata 60' pracować, chciałem skompletować oryginalny komplet. Problem tkwi właśnie w tej konfiguracji, a raczej w warkocie płynącym z głośnika, zamiast dźwięku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...